Управління юстиції в Донецькій області інформує про підсумки діяльності в 2016 році

Семаковська Тетяна 15:46, 20 Січня 2017

В минулому році система органів юстиції демонструвала результативну діяльність не тільки  по виконанню покладених на них  завдань і функцій, а і по впровадженню реформ, націлених на спрощення отримання громадянами адміністративних сервісів. Про це повідомила в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Олена Павлова.

Завершено реформу реєстрації у сфері нерухомості та бізнесу, передано відповідні повноваження місцевій владі, нотаріусам та акредитованим суб’єктам.  В теперішній час в Донецькій області, зрозуміло, що без урахування тимчасово неконтрольованої українською владою частини, реєстраційні дії з нерухомими майном чи з бізнесом проводяться 31 суб’єктом. В це число входять районні державні адміністрації, виконкоми міських, селищних і сільських рад. Звертаю увагу, що функції реєстраторів виконують ще 76 державних та 126 приватних нотаріусів. До реформування в області працювало  22  реєстраційні  служби. Очевидне розширення числа суб’єктів надання адміністративних послуг, що має позитивний вплив на отримання таких послуг нашими громадянами.

Крім того,  разом із повноваженнями на місця передані й кошти, які громадяни сплачують при реєстрації своєї власності чи бізнесу. Відтак, кошти від надання адміністративних послуг надходять безпосередньо до місцевих бюджетів, що дає можливість громаді використовувати їх на власні потреби.

          На жаль,  доводиться констатувати існування практики незаконного заволодіння правами на власність юридичних осіб, що має негативний вплив на інвестиційний клімат в Україні. Тому в 2016 році тривала активна робота Міністерства юстиції з покращення бізнес-клімату в країні,  реалізації  політики боротьби з рейдерством. З початку року при Міністерстві почала діяти Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. На відміну від судової тяганини, яка раніше була єдиним можливим способом відстояти свої права та іноді затягувалася на кілька років, звернення до такої комісії дає можливість швидко відреагувати на незаконні дії посадових осіб з питань державної реєстрації.  Саме рішеннями цієї комісії захищені права торгівельної мережі Новус, яка є інвестиційним литовським проектом в Україні, українського підрозділу міжнародної компанії «Бунге Україна» , Юнікредитбанку та інших. Можна обґрунтовано визнати доцільним та корисним існування такого адміністративного позасудового захисту від незаконних дій.

Цього року перейшла в розряд постійно діючих ініціатива з видачі свідоцтв про народження дитини безпосередньо у пологових будинках. Такий сервіс започаткований Міністерством юстиції з 2015 року, наша область приєдналась до його здійснення з березня минулого року. Тепер отримати перші документи дитини, не виходячи з медичного закладу, можна у 476 установах по всій Україні. В Донецькій області скористатись такою послугою можна в усіх 17-ти закладах охорони здоров’я, де  приймаються пологи. Нині в Україні кожне четверте свідоцтво видається за новим порядком. Понад 95 тисяч батьків вже скористалися цієї зручною новацією.

В минулому році Міністерством юстиції у 6 містах запущено пілотний проект «Шлюб за добу». Відтепер молодятам не треба чекати щонайменше місяць для того, щоб зареєструвати свої стосунки. Учасниками цього проекту стали і відділи державної реєстрації актів цивільного стану  нашого  Маріуполя. Всього в Україні за новою процедурою одружилися 3 574 пари, з них 744 пари в Маріуполі.

В 2016 році  відбувалось розширення   найбільшого соціального проекту – надання безоплатної правової допомоги населенню. З вересня Міністерством юстиції  відкрито 424 бюро правової допомоги у районних центрах та містах нашої держави.  Наразі по всій країні діє 547 точки доступу до правової допомоги. В Донецькій області працюють 2 місцевих центра: в Маріуполі та Краматорську, та 14 бюро безоплатної правової допомоги. Отримати консультацію в них  можуть усі громадяни. А соціально незахищені українці мають право на безкоштовного адвоката для представництва у суді. За відомостями Міністерства юстиції  до центрів та бюро у некримінальних справах вже звернулося  понад 275 тисяч громадян. Більш ніж 32 тисячі отримали безкоштовного правозахисника для захисту своїх прав у суді.

Тривалий час громадянам України щоб мати можливість використати на  території іншої держави свій документ, наприклад, свідоцтво про народження, було необхідно поїхати до Києва для засвідчення такого документу у Міністерстві юстиції. З 2015 року Міністерством юстиції впроваджена можливість подачі документів для легалізації через відділи державної реєстрації актів цивільного стану на місцях. І отримати документ з проставленим апостилем – штампом, який підтверджує дійсність та автентичність документу для органів іноземних держав, теж у відділі державної реєстрації актів цивільного стану без відвідування Міністерства юстиції. В минулому році в  Донецькій області послугу з прийому та видачі документів для проставлення апостиля надавали  9 відділів державної реєстрації актів цивільного стану, до яких з таким питанням звернулось близько 2-х тисяч громадян.

Окрім цього, за безпосередньої участі Міністерства юстиції було здійснено запуск нових антикорупційних органів, реалізовано старт електронного декларування, налагоджено ефективну роботу системи електронних  торгів арештованим майном СЕТАМ та запущено чи не найважливішу для нашої країни реформу – реформу судової гілки влади.

Серед пріоритетів діяльності Міністерства юстиції та його територіальних органів у 2017 році продовження реалізації судової  та антикорупційної реформи. За цим напрямком визначено створення антикорупційних судів та створення публічного реєстру посадових осіб найвищого рангу. Триває реформа системи виконання судових рішень, пенітенціарної системи – це найбільш складна реформа, реалізація якої потребує тривалого часу. Будемо працювати і над зростанням рівня правової обізнаності громадян та роз’ясненням, які вони мають права і шляхи їх реалізації.

 

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Семаковська Тетяна 09:45, 4 Лютого 2021

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі паспорт, неповнолітнім – свідоцтво про народження, довіреність (якщо один з батьків відсутній). Перетнути лінію розмежування можна в період з 8:00 до 18:00.

Понад 10 років компанія Сервіс Бус успішно займається організацією пасажирських перевезень по Україні, в тому числі і регулярних рейсів Харків – Станиця Луганська. Власний автопарк сучасних і містких автобусів європейських марок дозволяє надавати послуги на високому рівні, а професіоналізм водіїв – гарантувати своєчасне прибуття до місця призначення.

Комфорт і безпека наших клієнтів – понад усе: на час поїздки кожному пасажиру буде оформлена страховка.

Харків-Станиця Луганська на автобусі: актуальний розклад на 2021 рік

Автобуси Харків – Станиця Луганська відправляються щоденно. Для обслуговування маршруту ми використовуємо тільки сучасні автобуси європейського класу – Setra, VanHool, Man, Scania, які оснащені зручними м’якими кріслами, кліматичними та медіа- системами. Просторі і чисті багажні відсіки позбавлять від необхідності розміщувати багаж у салоні.

Розклад

Ми склали графік маршруту офіційного рейсу Харків Станиця Луганська таким чином, щоб пасажири точно встигли пройти через блокпост.

Маршрут прямування:

Харків – Чугуїв – Ізюм – Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка – Костянтинівка – Бахмут – Лисичанськ – Сєвєродонецьк – Новоайдар – Щастя – Станиця Луганська.

Відстань від Харкова до КПП в Станиці Луганській 366 км, час у дорозі 8 год. Наші автобуси заїжджають на автовокзал.

Ціна квитка 400 грн.

Коли ви обрали дату і час відправлення, можна забронювати місця на сайті компанії і оплатити їх онлайн. Бронювання може бути здійснено і по телефону. Наші менеджери дадуть відповідь на всі запитання й допоможуть підібрати оптимальні місця для поїздки. Крім того, ми залишили можливість оплати проїзду водієві безпосередньо перед відправленням.

Телефони:           (095) 222-30-30            (068) 222-30-30                  (093) 222-30-30

Довіряйте свої подорожі надійному перевізнику, телефонуйте вже зараз.

На правах реклами.

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Семаковська Тетяна 21:54, 25 Січня 2021

7. Зал очікування 6732eНадати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної допомоги”. Тут цілодобово приймають пацієнтів з з усієї південної частини Донеччини Вугледара, Волновахи, Нікольського району тощо.

Про це повідомляє Національна служба здоров’я України.

Після окупації Донецька виникла також гостра потреба у створенні потужного кардіологічного центру в південному регоні. Такий центр створили на базі Маріупольської міської лікарні швидкої медичної допомоги. У закладі зробили ремонт, закупили сучасне обладнання (ангіограф, монітори та багато іншого). Тут є палати інтенсивної терапії, кардіореанімація, працює бригада інтервенційних кардіологів, які можуть виконувати ендоваскулярні втручання на коронарних артеріях.

«Коли до нас привозять людину з інфарктом, лікувати її починають ще в приймальному відділенні. Не пізніше ніж за 20-30 хвилин ми “відкриваємо” закупорену артерію в операційній і пацієнт виживає», – пояснює Про будні, нововведення, переваги та плани закладу розказує директор КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої допомоги” Сергій Орлеанський.

1. Сергій Орлеанський bb69e

Діє система телеметрії, – лікарі з машини швидкої допомоги надсилають до лікарні повідомлення (зокрема кардіограму) про стан хворого. Черговий лікар оцінює цей стан і на момент приїзду машини уже готовий діяти.

У лікарні працює оновлене обладнання, запроваджені сучасні протоколи лікування, тому заклад був готовий підписати договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) щодо лікування гострого інфаркту міокарда. Лікування відбувається за бюджетні кошти.

З липня 2020 року пакет з надання допомоги під час гострого інфаркту міокарда став «вагомішим». З квітня це було 16 тисяч гривень, а з липня 2020 року – 30 тисяч.

«До того, як ми почали практикувати стентування, летальність у разі інфарктів була досить високою – майже 15 відсотків. Сьогодні вона знизилася більш ніж удвічі», – каже директор лікарні Сергій Орлеанський.

У медичному закладі планують розвивати й інші напрями кардіології. Наприклад, аритмологію, лікувати “миготливу” аритмію.

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі […]

7. Зал очікування 6732e

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Надати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної […]

Екоскульптура на пляжі 21cb7

Екоактивісти піклуються про чистоту Азовського моря: 50 тон вторинної сировини вже відправили на переробку 

Готелі та хостели Маріупольського району в рамках конкурсу началися впроваджувати роздільний збір відходів. В рамках змагання за три місяці осені більше 50 тон вторинної сировини […]

76 69e15

Що спільного у розвитку громад Донеччини та Львівщини?

12 жовтня на базі Краматорського АКМЦ відбувся онлайн відеоміст Львів-Краматорськ: «Адміністративна реформа в Україні та аналіз досвіду діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад Львівщини та Донеччини», […]

IMG 3095 2e607

Молодь Донбасу запрошують долучитися до тренінгів «Влада і молодіжна громада»

Тренінг «Влада і молодіжна громада» допоможе учасникам ознайомитись з темами: реформи в Україні, роботи органів законодавчої, виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також молодіжної політики […]