Спочатку хотіли лише визначити, проблемні пішохідні переходи, для подальшого встановлення знижувачів швидкості або світлофорів. Розглядаючи питання на першому засіданні зрозуміли, що питання безпеки включає також наявність достатнього освітлення, якісне дорожнє покриття, наявність безпечних зручних заїздів авто для батьків, які привозять дітей до школи.
«Ті дороги й знаки, які були раніше не відповідають сучасним реаліям, збільшилося навантаження. Перейти дорогу, як це було раніше, практично неможливо, якщо немає світлофора чи лежачого поліцейського – це досить важко. Змінилася логістика, трафік руху, багато шкіл на ремонті, якщо раніше заходили з центрального входу, зараз маршрути змінили. Особливо це помітно для батьків – говорить Вікторія Лещінер, представниця Батьківської ради та ініціаторка моніторингу.
Чому вирішили зайнятися цим питанням?
Протягом тривалого часу батьки возять дітей до шкіл, тому бачать повну картину в різний час доби та року. Вирішили допомогти управлінню освіти та місцевій раді і зробити моніторинг маршрутів дітей до шкіл та дитсадків. Як відбувався розгляд питання можна подивитися на запису онлайн трансляції.
На презентацію результатів моніторингу був запрошений заступник міського голови Олександр Марченко. Він повідомив, що в місті затверджена відповідна схема, яка включає всі знаки, пішохідні переходи і світлофори, тому для внесення того, щоб зробити новий пішохідний перехід, або встановити знижувач швидкості спочатку зміни узгоджують з експертною організацією, яка створила цю схему, а потім узгодити нововведення у схемі з патрульною поліцією.
Пішохідні переходи обіцяють оновити до початку навчального року.
«Ми зустрічалися з заступником голови – Олександром Марченком, презентували наші спостереження. Він пояснив, що це тривалий процес, але у місті теж цим зараз займаються, тому наші напрацювання будуть враховані» – говорить Вікторія.
Виділили такі основні моменти, на які треба звернути увагу: лежачі поліцейські біля шкіл та дитсадків, переходи (або оновлення вже колись нанесених, але стертих, або нанесення нових, якщо такі відсутні), звертали увагу на світлофори, знаки «Обережно, діти!», освітлення пішохідних переходів, внутрішньо шкільних та позашкільних дворів, асфальтне покриття і паркування. З останнім зараз існує велика проблема, багато батьків, які привозять дітей стикаються з тим, що немає паркування, або відповідних знаків, тобто, або порушувати правила, виходити на проїзну частину, що небезпечно. Тому треба продумати як передбачати паркування біля таких закладів.
«Перспективний напрямок вело доріжки. Багато дітей і дорослих користуються велосипедами. Скоро можливі варіанти того, що діти ними їздитимуть до школи, тому ми запропонували, якщо будуть ремонтувати дороги, закладати вело доріжки – ми до цього прийдемо в найближчому майбутньому», – додає Вікторія Лещінер.
Щодо результатів моніторингу
Наразі готуються рекомендації, де є скупчення людей, де переходять діти та зауваження щодо заходів безпеки для розгляду їх у міськраді, далі з експертами та патрульною поліцією.
«Нам порекомендували, щоб стосовно кожного питання ми подавали окреме звернення. Зараз у місті поновлюють дорожню розмітку, вони мають звірити, що подали ми, і що вони планують зробити. Якщо залишаться невирішені моменти зі світлофорами, чи лежачими поліцейськими, чи знаками, тоді буде виїжджати комісія, в якій ми братимемо участь, будемо писати звернення на отримання дозволу на встановлення знаків, чи розмітки, – додає Вікторія – наразі ми побачили, що у місті зацікавлені у таких заходах безпеки, є звичайно складнощі, це додаткове фінансування, але пріоритети на користь безпеки».
Стан моніторингу на сьгодні можна подивитись у таблиці нижче. Якщо у вас є важливі пропозиції по безпеці дорожнього поруч з закладами освіти висилайте їх на електронну пошту bahmutinua@gmail.com до 17 червня. Вони будуть враховані при підготовці звернення.