Як не заполонити Європу: цікаві варіанти для українських студентів

Семаковська Тетяна 12:39, 1 Квітня 2022

277491142 1316730008822389 3217336026057849448 n 0feb8Чи ми мають право виїхати за кордон хлопці-студенти? Куди краще тримати напрямок, а яку країну оминати? Чи потрібен статус біженця? Та багато інших порад, підготувала у своєму блозі громадська діячка Софія Бамбуля.

Ще до війни я відкрила нову можливість спілкування і обміну думками з активною молоддю нашої громади, започаткувавши «Важливі балачки» в своєму Instagram. Під час прямих ефірів ми говорили про речі, які турбують легкою мовою, зустрічались з психологами, активістами, волонтерами, сидячи на кухні. Коли все почалось, я довго думала, що робити, та як діяти. Вирішила повернути свої прямі ефіри в оновленому форматі, зробити їх корисними і актуальними – тому першою темою обрала можливості для студентів та української молоді. Наразі змінились умови для відвідування європейських країн і набуття нових знань, досвіду, щоб повернутись додому і долучитись до відновлення і розбудови України.

Поговоримо з вами про можливості виїхати поза межи України та не обмежити себе в правах та свободах, а навпаки допомогти нашій країні. Тож, поїхали.

Оминайте країни і міста з великою кількістю біженців з України

Польща та Берлін (загалом Німеччина не поганий варіант) – міста, де українців вже більше за європейців. Давайте не забувати, що наша Україна найбільша зі всіх країн Європи. Тому чекати, що Польща зможе прихистити всіх – безглузда думка. Використовуйте ці міста як трансфер в Західну Європу або взагалі намагайтесь оминати стороною.

Станом на сьогодні ця можливість є тільки у жінок, дітей, людей похилого віку та людей з інвалідністю. Навіть, якщо ви студент очної форми навчання і маєте про це довідку, вона дає вам тільки відстрочку щодо мобілізації, а не можливість виїхати. Не рекомендую шукати «околиці» та варіанти покинути Україну: в країні вже діє закон щодо 10 років в’язниці для чоловіків, які покинули країну в цей період.

Чи є сенс брати статус біженця?

В кожній країні по-різному, але завжди є спільна риса: цим статусом ви обмежуєте свої права – неможливість мати повне страхування чи без права працевлаштування подальші 3 роки. Можливо краще використати свої 90 днів безвізу, поїхати за міжнародним проєктом як учасник та волонтер-іноземець або пошукати більш лояльні статуси в законодавстві іншої країни. Наприклад, в Німеччині місяць тому з’явився Закон №24, що дозволяє українцям «мати прихисток поки йде воєнний конфлікт в Україні» та дає право працювати офіційно на рівні з німцями.

Найкращі варіанти програм для молоді та українських студентів

Зараз багато країн світу дає можливість отримати той досвід, що був обмежений для українців багато років. Тож ось ще ТОП-3 можливості для виїзду закордон щоб не просто бути в безпеці, а й отримати досвід, який допоможе Україні в подальшому та підтримає Європу загалом.

  1. Erasmus+ та все, що на нього схоже

Волонтерські проєкти дають можливість допомогти іншій країні, не перейматись за свій статус та зекономи свої грошенята.

Переваги:

  • Ви самі обираєте країну та термін прибування (від 2 тижнів до 12 місяців);
  • Вас забезпечують житлом, компенсують проїзд та дають кишенькові гроші;
  • Ви не змінюєте статус й офіційно вважаєтесь міжнародним волонтером.

Труднощі:

  • Потрібно знати розмовну англійську (А2 мінімум, а краще В1);
  • Написати CV та мотиваційного листа;
  • Бути готовим, що відсидітись не вийде: це проєкт в якому потрібно щось робити;

ТУТ ти можеш пошукати волонтерські проєкти закордоном.

  1. Робота в Німеччині (Work and travel або Закон №24 AufenthG)

Обидві програми дозволяють перебувати в Німеччині офіційно від двох місяців до року та працювати, отримуючи гарну зарплатню.

Переваги:

  • Work and travel дозволяє студентами сплачувати менше податків (14% замість 30-и);
  • Роботодавець надає житло та гарні умови проживання;
  • Ви одночасно маєте безпечне місце й можливість заробити;

Труднощі:

  • На обидва проєкти потрібні знання мови (німецька/англійська від А2);
  • Work and travel переважно студентська літня програма й зараз поки не відомо чи можна поїхати раніше;
  • Це робота, а не відпочинок.

Дізнайся більше про роботу в Німеччині та Work and travel для студентів можна ТУТ.

  1. Можливість навчатись закордоном

Наразі багато ВУЗів світу надають безкоштовні місця українським студентам щодо продовження навчання закордоном. Це крута можливість отримати досвід, який в подальшому допоможе підняти Україну.

Переваги:

  • Отримання якісних знань та міжнародного диплому, який котирується в будь-якій країні світу;
  • Статус студента-іноземця, що вирішує багато питань;
  • Можливість допомагати Україні через нове ком’юніті.

Труднощі:

  • Довгий строк (мінімум рік);
  • Знання іноземної мови на рівні (В2 мінімум)
  • Переважно велика конкуренція.

Пам’ятайте, що не важливо в якому ви статусі або в якій країні зараз: ви завжди залишаєтесь українцями й вас завжди чекають вдома! Все буде Україна, бо ми є Україна!

Громадська діячка Софія Бамбуля.

ЗСУ звільнили село на Донеччині

Семаковська Тетяна 10:22, 12 Червня 2023

photo 2023 06 12 08 21 46 e3bb235 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського звільнила село Сторожове на Донеччині. Тепер тут знову майорить український прапор.

Про це повідомили в Об’єднаному пресцентрі Сил оборони таврійського напрямку.

«Державний прапор знову майорить над Сторожовим, і так буде з кожним населеним пунктом, поки ми не звільнимо всю українську землю.  Дякуємо 35 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського», — повідомили в ЗСУ.

Днями раніше, ЗСУ також звільнили село Благодатне на Донеччині, це зробили воїни 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша, підтвердили в Сухопутних військах ЗСУ.

photo 2023 06 12 09 20 37 71cc7Звільнене село. Фото: DeepStateMAP

Що передувало? 

За минулу добу ЗСУ продовжили наземні атаки навколо Бахмута, щоб вибити окупантів. Штурми проводили й росіяни. Російські блогери стверджують, що українські сили атакували поблизу Кліщіївки, і що підрозділи російського спецназу намагаються витіснити українські сили з позицій поблизу Кліщіївки, однак безуспішно.

Тим часом у ЗСУ є успіх в районі Берхівського водосховища, там наші сили просунулись вперед на 250 м. Днями раніше пресофіцерка 93-ОМБР Холодний Яр Ірина Рибакова повідомила, що росіяни знаходяться в Бахмуті у менш зручному становищі, ніж ЗСУ.

Зазначимо, що ЗСУ досягли успіхів навколо Бахмута 8 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 червня, вказують на те, що українські сили досягли просування поблизу Берхівки — це 6 км на північний захід від Бахмута.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

Семаковська Тетяна 15:02, 14 Квітня 2023

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

Наприкінці березня в Одесі розпочав роботу центр підтримки для жителів Бахмутської громади. На сьогодні у штабі зареєстровано 1064 людини, з яких 236 дітей.

Про це інформує Департамент соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації.

Гуманітарний хаб «З Бахмутом в серці» у м. Одеса розташований за адресою: вулиця Канатна, 71.

Співробітники штабу проводять майстер-класи та розважальні заходи для дітей, організують походи до театру та цирку. Так, нещодавно маленькі бахмутяни, які відсвяткували свої іменини у березні, взяли участь у святі День іменинника. Дітлахи танцювали, розважалися та знайшли нових друзів.

День іменинника1 ded19Подарунок до дня народження отримали маленькі бахмутяни, які наразі проживають у Одесі. Фото: Департамент соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації

Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні

Найближчим часом фахівці центру підтримки надаватимуть бахмутянам юридичну допомогу та проводитимуть зустрічі з представниками Пенсійного фонду України. За період роботи гуманітарного центру жителі Бахмутської громади отримали 50 жіночих наборів.

Фото: Департамент соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

photo 2023 06 12 08 21 46 e3bb2

ЗСУ звільнили село на Донеччині

35 окрема бригада морської піхоти ім.контр-адмірала Михайла Остроградського звільнила село Сторожове на Донеччині. Тепер тут знову майорить український прапор.

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

В Одесі для бахмутян працює гуманітарний центр підтримки

Наприкінці березня в Одесі розпочав роботу центр підтримки для жителів Бахмутської громади. На сьогодні у штабі зареєстровано 1064 людини, з яких 236 дітей.

49476372 10156325420169335 6649748034462679040 n b6eaa

«Вічний двигун, який працює на енергії любові», — Оксана Писарева про життя без світла

Бахмутянка Оксана Писарева, як й тисячі українців, навчилася жити без світла. Жінка поділилася роздумами про свій народ, який вміє адаптовуватися до будь-яких труднощів. Екстрені відключення […]

36637587 2168088466811656 3028012120466784256 n 5102c

«Йдучи литовськими вуличками, я завжди шукаю якусь схожість з Бахмутом. І знаходжу…» ‒ Євгенія Буднік про своє місто

Через обстріли Росії тисячі жителів Бахмуту змушені були покинути рідні домівки. Серед евакуйованих бахмутян ‒ вчителька української мови та літератури місцевої школи Євгенія Буднік. Жінка […]

285538720 5067165163321287 7946903981186088117 n 1bd0d

«Зараз головне зберегти життя та психологічне здоров’я!» – мешканка Бахмута про евакуацію

«Я переселенка, маю статус ВПО. Ще два місяці тому я жахалась цього статусу, не хотіла реєструватись, брати запропоновану гуманітарну допомогу. «Є люди, яким набагато важче […]