Заявки на тверде паливо та пункти видачі буржуйок: як бахмутянам отримати піч від міськради

Семаковська Тетяна 16:37, 21 Листопада 2022

315847776 568831505251061 5747390020129451665 n 581daНещодавно в Бахмут завезли буржуйки від Товариства Червоного Хреста України, а також була закупка печей за міські кошти. Як отримати буржуйку, та хто з містян може розраховувати на них, ми дізнавались у начальниці відділу пресслужби Бахмутської міської ради Наталі Кисиличиної.

У Бахмут на минулому тижні надійшла перша партія печей-буржуйок від Товариства Червоного Хреста України – отримали 584 штуки. У суботу, 19 листопада додались ще 250 буржуйок. Зараз буржуйки видають для обігріву приміщень загального користування, які облаштовані у багатоповерхових будинках, про це нашій редакції розповіла начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради, Наталя Кисиличина.

«Печі можна отримати за адресою вулиця Румянцева, 2. Туди може звернутись представник від багатоповерхового будинку. Просимо людей не приходити всім гуртом, і не створювати черги, щоб не наражати себе на небезпеку. Якщо людина оформила уже заявку на дрова та вугілля, списків ніяких не потрібно», — пояснює Наталя Кисиличина. 

З 10 жовтня спеціалісти управління соціального захисту населення приймали та опрацьовували заявки на тверде паливо. Якщо в людини є ця заявка, то буржуйку автоматично можна отримати на вулиці Румянцева, 2, бо списки постійно туди передаються. 

«Комісія засідає раз на тиждень, опрацьовує всі прийняті заявки, вони передаються на вулицю Рум’янцева. На сьогодні це єдиний пункт видачі, дуже сподіваємося, що буде відкрито ще один пункт, в якому зможуть отримувати буржуйки люди, що проживають ближче до центру. З самого початку було заплановане відкриття двох пунктів видачі: на Румянцева 2, та Соборна 8. Центральний пункт видачі потрапив під обстріл, наразі ведуться ремонтні роботи», — зауважила пані Наталя.

За словами начальниці відділу пресслужби Бахмутської міської ради, ніяких великих проблем з отриманням буржуйок, як пишуть в соціальних мережах немає. Тобто, якщо людина вже зробила заявку на тверде паливо, вона є в списках на отримання буржуйки, то ніяких додаткових списків чи ще чогось не потрібно, окрім паспорта представника багатоповерхівки. 

Щодо роздачі буржуйок у приватний сектор, пані Наталя повідомляє, що давати їх туди також планують, але згодом:

«На цей момент роздача відбувається для мешканців багатоповерхівок, будемо роздавати і для приватного сектора. На цей момент, роздача у нас йде на багатоповерхівки, тому що там складніші умови для обігрівання». 

В Бахмут планують доставити ще й буржуйки, які закупили коштом громади, це близько двох тисяч штук. Наталя Кисиличина зауважила, що були проблеми з казначейством, як і по всій Україні, тому процес закупівлі й отримання печей затримався. Закупляли печі через комунальне підприємство «Бахмутська житлова управляюча компанія».

Screenshot 144 a86e5

Дані про закупівлі «Бахмутської житлової управляючої компанії». Фото: Скріншот з платформи Prozorro

На платформі Prozorro ми знайшли дані про вартість закупівлі. Відтак, необхідні складові для облаштування пісок в приміщеннях (це — труба димохідна, коліно, гриб) обійшовся місту у понад 3 млн. грн за 16000 штуки. Перша партія буржуйок з варочною поверхнею у кількості 840 штук коштувала понад 4 млн. грн. Друга партія буржуйок з варочною поверхнею у кількості 985 штук вартували понад 5 млн грн.

«Договори підписано, але річ у тому, що були проблеми з казначейством, вони були по всій країні. Дуже сподіваємося, що найближчим часом буде  видача буржуйок за кошти місцевого бюджету», — розповідає пані Наталя.

На жаль, в місті залишились люди з інвалідністю, які неспроможні самі приходити в пункти видачі та отримати буржуйки. Чи є адресна доставка в Бахмуті, у такому випадку, пояснила Наталя Кисиличина:

«На минулому тижні співробітники міської ради разом із заступником розвозили печі на Комаровку, на вулицю Ювілейну, у центр. Планується зробити доставку на Забахмутку. Будуть завезені буржуйки на Ступки, у храм, де люди зможуть прийти й отримати їх».

В храм попередньо планують доставити близько десяти буржуйок, якщо буде не вистачати, то будуть підвозитись ще. Через квартальні, голів ОСББ, комунальні служби, пункти видачі гумдопомоги відбувається сповіщення людей про адреси видачі буржуйок.

«У місті є проблеми з інтернетом і мобільним зв’язком, тому ми сповіщуємо людей і розказуємо про те, де можна отримати буржуйки. Також, просимо людей, які отримують печі, щоб вони розповідали сусідам, тобто працює сарафанне відео. Виставляємо відповідну інформацію на фейсбук».

Якщо Ви подали заявку на тверде паливо, то Ви повинні отримати й буржуйку. Бахмутян закликають подавати заявки на дрова, вугілля, щоб потім мати й піч та якомога комфортніше змогти пережити зиму.

Фото: Олексій Рева, Фейсбук

Читайте також: У міськраді надали роз’яснення щодо фури, яку планують передати Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

Семаковська Тетяна 13:32, 5 Січня 2023

Screenshot 265 902442022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено 601 тис. грн. Скільки коштів виділили для доброустрою міста, медицину та безпеку бахмутян — читайте в матеріалі.

Про це йдеться у звіті Бахмутської міської ради за 2022 рік.

Оборона міста

8 52f07

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Цього року в оборону міста Бахмута було вкладено чимало коштів, розбираємося що і куди пішло.

У 2022 році для військової частини А2227 було надано 1,4 млн. грн. Для закупівлі оргтехніки виділили 400 тис. грн, а для запасних частин до автомобільної техніки – 1,0 млн. грн.  Для ліквідації наслідків надзвичайних та аварійних ситуацій міська рада залучила 850 тис. грн. Ці кошти пішли на придбання паливно-мастильних матеріалів. Нагадаємо, що ми писали, як працює служба ДСНС в місті.

9 dae71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Водночас на участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, порушення функціонування яких, чи виведення їх з ладу становить загрозу для населення, було залучено 16 млн. грн. Мова йде про укріплення фортифікаційних споруд залізобетонними конструкціями.

Виділялись також кошти для підтримки нашої армії, зокрема на виконання мобілізаційних та оборонних заходів на території громади. 

Відтак, 11 Прикордонному загону Державної прикордонної служби України (військова частина 2382) надали 2,0 млн. грн.

7 1 537af

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Для придбання  автомобільного транспортного засобу виділити 1,2 млн. грн. Для забезпечення запасними частинами та витратними матеріалами для ремонту та підтримання у справному стані транспортних засобів та спецтехніки міська рада залучила 200 тис. грн. А от для закупівлі засобів зв’язку виділили півмільйона гривень.

Нагадаємо, що ми писали, про важливість сучасних засобів зв’язку у війні

Окремо, міська рада виділила кошти на покращення матеріально-технічної бази військової частини А3880, загалом частині було надано 700 тис. грн. 

За рахунок цих коштів, частину забезпечили предметами та джерелами електроживлення, будматеріалами, електрообладнанням, оргтехнікою та меблями.

Медицина та доброустрій бахмутян

6 1 f1c71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Нагадаємо, що з Бахмутської громади евакуювали майже 90% населення, проте в місті все ще залишаються люди. Для підтримки жителів, які відмовляються від евакуації міська рада уклала договір на надання матеріальної допомоги, зокрема для закупівлі хліба в кількості 901 408 одиниць на суму 16,0 млн.грн. Хліб бахмутянам роздають безплатно в пунктах видачі гумдопомоги.

Для забезпечення дотримання санітарних та протиепідеміологічних заходів в 2022 році було виділено 50 тис. грн. Нагадаємо, що в Бахмуті знову почали вивозити сміття. Також виділили 50 тис. грн для закупівлі будматеріалів, електроустаткування та інструментів. 

В 2022 році завдяки благодійникам, які підтримують нашу охорону здоров’я. Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута» отримало ліки та медичні вироби на загальну суму 1,3 млн.грн.

Своєю чергою благодійники допомогли і «Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут». Медзаклад отримав медичне обладнання, ліки, медичні прилади та вироби на загальну суму 10,1 млн. грн.

Головне фото: Роман Потапенко для Бахмут.IN.UA

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]