Історія фото з Бахмутських окопів: оборонець Бахмута та його кохана розповідають історію любові всупереч війні

Семаковська Тетяна 14:41, 2 Грудня 2022

Screenshot 175 33f33Сергій та Олена знайшли одне одного під час війни, закохалися та вирішили будувати спільне майбутнє разом, а пропозицію чоловік зробив просто телефоном. Як бачимо, війна не стала на заваді справжньому коханню. Про те, що зараз потрібно оборонцям Бахмута, а також про холодні будні на фронті — розповідає новоспечена пара молодят.

Знімок в окопах, яке порівнювали з обороною у Першу світову війну

photo 2022 12 01 00 45 52 ceb22

Сергій на фронті. Фото: особистий архів героя

Військовий Сергій потрапив на фото, яке облетіло майже всі українські й навіть закордонні медіа. На ньому український захисник стоїть в окопі, навколо вода та болото, в таких умовах оборонцям доводиться воювати й влаштовувати свій побут. Сергій сам на той час відчув на собі наслідки, через проливні дощі військовий захворів, тепер його лікує кохана.

«Ми були там десять днів, то ще якось, але останні п’ять днів там було нереально холодно. Ми сутки тряслися, там повністю болото, ми не могли зняти взуття, тому що там в будь-яку секунду могло розвернутися таке, що нічого не встигнеш. Ночували у взуття, ноги в багнюці — отак й спали, в броніку. Там води немає, щоб помити руки, тільки попити.

У мене на фото є «Оленка» — шоколадка, а люди питають чого вона. Там виходить так, йшли на нас «вагнерівці» і двох ми задвухсотили. В одного був рюкзак з водою, а в другого рюкзак з російськими шоколадками, якраз ці «Оленки». Їли їду цих москалів, тому, що дуже важко й далеко йти за їжею. Ми в броніку, у взутті, дуже важко йти, там пустим йдеш — вже падаєш», — розповідає військовий.

Сергій згадує, що їм пощастило знайти на позиціях дощовик, бо свого він не взяв, там були штани й куртка. Попри те, хвороби не вдалося уникнути, Сергій захворів, тепер лікується під наглядом коханої. Олена — волонтерка, з Сергієм їх звела доля.

Історія знайомства з чоловіком

photo 2022 12 01 02 03 33 a9553Олена. Фото: особистий архів героїні

Коханий Олени потрапив у Канів не випадково, чоловік разом з побратимами мав у місті ремонт техніки. Сергій завітав до магазину парфумерії, де працювала Олена, придбав там парфуми, й залишив для жінки записку з пропозицією поспілкуватися. Так й почалася історія Олени та Сергія, пара спілкувалася телефоном, підтримували зв’язок, а згодом Сергій вирушив на передову.

Жінка, щоб допомогти коханому зібрала гроші на пікап, а нещодавно Олена отримала пропозицію. Освідчення відбулося у телефонному режимі. Сергій сказав, що у нього тепер є людина, до якої хочеться повернутися, згадує у розмові героїня.

Сергій на фронті

photo 2022 12 01 00 45 54 2 b8ee9

Сергій й Олена. Фото: особистий архів героїні

Сергій пішов в армію добровольцем, раніше чоловік служив в армії, але військового досвіду не мав. До того, захисник мав бізнес по ремонту автомобілів, до слова ці навички й зараз виручають побратимів Сергія, бо він добре ладить з технікою.

«Спочатку я був командиром авторемонтного відділення, поки не приїхали ближче до Бахмута. Авторемонт повністю був під моїм керівництвом, Оленка дуже мені допомагала, адже майже всю зарплату я віддав на запчастини. Потім я перейшов на стрілка і їжджу на позиції тепер. Людей на ротацію возив, 200-сотих також», — розповідає Сергій.

Чоловік зазначає, що дуже вдячний волонтерам, бо всього потрібного від держави не вдається отримувати. Наприклад, техніку, яку отримують через військкомати важко назвати справною, тому виручають волонтери, які купляють машини, каже Сергій. Зараз захисникам потрібен тепловізор, потреби завжди є.

«Такі речі як тепловізори — закупляти потрібно своїм коштом, пікапи теж, на балансі вони не стоять, а їздити на чомусь потрібно. З минулої зарплати викинув тільки 22 тисячі на запчастини до машини, те що кажуть, що у нас велика зарплата — ми за ці гроші живемо й воюємо, одягаємось й ремонтуємо. Не все так просто. Хоча я розумію, що для нашої країни проти такої країни-агресора, це дуже великі витрати», — каже Сергій.

Війна коханню не завадить

photo 2022 12 01 00 37 41 5cc7b

Олена. Фото: особистий архів героїні

Олена народилася в Каневі, що на Черкащині, це місто для нашої героїні є рідним. Саме тут вона долучилася до волонтерів та сама стала активно допомагати переселенцям, а згодом і військовим.

«Мені подобалося займатися рекламою, зокрема в Фейсбуці, з першого дня війни я записалася до міської ради в ТРО й хотіла бути корисною», — згадує жінка.

Каже, що тоді їй дали завдання знайти ліки L-тироксин, цей медикамент на початку російського вторгнення був у дефіциті, багато людей потребувало його. Олені вдалося виконати завдання. Згодом з героїнею зв’язалася Діна Ткаченко, наразі це директорка благодійного фонду «Вільні Люди Вільна Країна», тут благодійниці звітують за всі передані кошти. Спочатку зі зборами допомагали знайомі й рідні, а згодом почало працювати сарафанне радіо.

«Я люблю коли вдається чимось допомогти, коли буде перемога, і ти розумієш, що ти став частиною її, ти щось робив – тоді ти зможеш максимально зрадіти», —  розмірковує героїня.

Зараз Олена активно допомагає Бахмуту – усьому напрямку, зараз тут йдуть одні із найзапекліших боїв, тож захисників потрібно споряджати всім необхідним. 

Збір для військових

photo 2022 12 01 02 04 00 2c360

Олена за роботою. Фото: особистий архів героїні

Українським захисникам, зараз дуже потрібна допомога, Олена проводить збори на важливі прилади для ЗСУ, зокрема це тепловізор, також потрібні дощовики та теплий одяг. Всі звіти волонтерка публікує в себе на сторінці в Інстаграм.

Долучайтеся до допомоги оборонцям Бахмута, — цей напрямок зараз один із найгарячіших, допомога тут потрібна завжди. Навіть маленька сума — важлива.

Реквізити для допомоги:

Приват банк

4149 6090 1418 4255

Pay Pal

gavrilukelena943@gmail.com

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: «Я знаю друзів, які повернуться назад, навіть у вщент розбитий Бахмут»: військовий про службу в ТРО та фронтові будні

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

Семаковська Тетяна 13:32, 5 Січня 2023

Screenshot 265 902442022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено 601 тис. грн. Скільки коштів виділили для доброустрою міста, медицину та безпеку бахмутян — читайте в матеріалі.

Про це йдеться у звіті Бахмутської міської ради за 2022 рік.

Оборона міста

8 52f07

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Цього року в оборону міста Бахмута було вкладено чимало коштів, розбираємося що і куди пішло.

У 2022 році для військової частини А2227 було надано 1,4 млн. грн. Для закупівлі оргтехніки виділили 400 тис. грн, а для запасних частин до автомобільної техніки – 1,0 млн. грн.  Для ліквідації наслідків надзвичайних та аварійних ситуацій міська рада залучила 850 тис. грн. Ці кошти пішли на придбання паливно-мастильних матеріалів. Нагадаємо, що ми писали, як працює служба ДСНС в місті.

9 dae71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Водночас на участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, порушення функціонування яких, чи виведення їх з ладу становить загрозу для населення, було залучено 16 млн. грн. Мова йде про укріплення фортифікаційних споруд залізобетонними конструкціями.

Виділялись також кошти для підтримки нашої армії, зокрема на виконання мобілізаційних та оборонних заходів на території громади. 

Відтак, 11 Прикордонному загону Державної прикордонної служби України (військова частина 2382) надали 2,0 млн. грн.

7 1 537af

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Для придбання  автомобільного транспортного засобу виділити 1,2 млн. грн. Для забезпечення запасними частинами та витратними матеріалами для ремонту та підтримання у справному стані транспортних засобів та спецтехніки міська рада залучила 200 тис. грн. А от для закупівлі засобів зв’язку виділили півмільйона гривень.

Нагадаємо, що ми писали, про важливість сучасних засобів зв’язку у війні

Окремо, міська рада виділила кошти на покращення матеріально-технічної бази військової частини А3880, загалом частині було надано 700 тис. грн. 

За рахунок цих коштів, частину забезпечили предметами та джерелами електроживлення, будматеріалами, електрообладнанням, оргтехнікою та меблями.

Медицина та доброустрій бахмутян

6 1 f1c71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Нагадаємо, що з Бахмутської громади евакуювали майже 90% населення, проте в місті все ще залишаються люди. Для підтримки жителів, які відмовляються від евакуації міська рада уклала договір на надання матеріальної допомоги, зокрема для закупівлі хліба в кількості 901 408 одиниць на суму 16,0 млн.грн. Хліб бахмутянам роздають безплатно в пунктах видачі гумдопомоги.

Для забезпечення дотримання санітарних та протиепідеміологічних заходів в 2022 році було виділено 50 тис. грн. Нагадаємо, що в Бахмуті знову почали вивозити сміття. Також виділили 50 тис. грн для закупівлі будматеріалів, електроустаткування та інструментів. 

В 2022 році завдяки благодійникам, які підтримують нашу охорону здоров’я. Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута» отримало ліки та медичні вироби на загальну суму 1,3 млн.грн.

Своєю чергою благодійники допомогли і «Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут». Медзаклад отримав медичне обладнання, ліки, медичні прилади та вироби на загальну суму 10,1 млн. грн.

Головне фото: Роман Потапенко для Бахмут.IN.UA

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]