Боєць Бахмутської ТРО збирає кошти на антидронову рушницю

Семаковська Тетяна 15:54, 9 Лютого 2023

Бахмут збірОдин з бійців Бахмутської територіальної оборони збирає на литовську антидронову рушницю EDM4S Sky Wiper. З міркувань безпеки ім’я бійця заборонено розголошувати. Бахмутян та всіх небайдужих закликають долучитися до збору.

Як допомогти?

PayPal. Aatalanta93@gmail.com

Реквізити Монобанки — 

https://send.monobank.ua/jar/94CsqM5BMc?fbclid=IwAR2_yQ7OtUETcbQkMPyZAtNDTRrLrGnhbM1j1CTQVKu-K1dUTDQDTAFnWjc

Важливо: гроші на антидронну рушницю наразі скинули майже всі родичі, це більша частина зібраних коштів. Раніше боєць за власні кошти купив тепловізор, машину та інше спорядження, всім цим користується бригада. Однак, будь-які фінансові ресурси рано чи пізно вичерпуються і бійцям потрібна допомога від тилу. Тож закликаємо долучитися до збору.

Литовська зброя

Антидронова рушниця EDM4S Sky Wiper — цю зброю до нашого війська почали постачати ще у 2021 році, але в невеликій кількості, повідомляє АрміяInform. 

Комплект обладнання EDM4S налічує корпус рушниці, спрямовані антени, РЧ модулі, акумулятор, голографічний або оптичний приціл. Час роботи акумулятора становить до однієї години. При цьому доступні додаткові запасні акумулятори. Крім того, обладнання може працювати й від адаптера змінного струму. Маса всього комплексу становить 6 кг.

Антидронний комплекс EDM4S досить простий для опанування, для цього бійцю достатньо мати заряджену батарею, візуально визначити ціль − ворожий дрон і за допомогою оптичного прицілу якомога точніше прицілитись та натиснути на спусковий гачок. Направлені антени відправлять імпульсний «постріл» та знешкодять його.

«Використовувати дрони ми почали першими, а ворог був першим у використанні антидронових рушниць. Зараз вони теж мають їх вдосталь. Жоден артобстріл, наш чи російський, не відбувається без попередньої розвідки дроном. Тому, така чи схожа рушниця має бути в кожному підрозділі, бо це підвищує шанси на виживання бійців», — каже військовий, який боронить Бахмутський напрямок.

Рушниця EDM4S Sky Wiper коштує 15 000 доларів, це 600 тисяч гривень, сума велика, та вже зараз назбирали 230 тисяч гривень. Така рушниця вже має багато позитивних відгуків у використанні бійців, вона може працювати на відстані 3 км, знаходить ворожий дрон, глушить його, позбавляє зв’язок з супутником, тому дрон «зависає» і після закінчення заряду просто падає. І це вже просто залізо.

Боєць зараз вивчає ринок і, можливо надасть все ж таки перевагу українським антидроновим системам, наприклад Kvertus ANTIDRON KVS G-6 +, у війську її називають “глушилка дронів”. Додамо, що така техніка також коштує орієнтовно близько 500 тисяч гривень.

«Я спілкувався з продавцем і він каже, що пристрій добре працює, але відгуків саме від військових поки не знайшов. Та, і все ж таки купити український антидрон набагато простіше. У використанні антидронові рушниці і вітчизняні й зарубіжні, на щастя, прості. Вивчив інструкцію, взяв у руки рушницю і стріляй, тому проходити якесь спеціальне навчання не потрібне», — каже військовий.

Фото: АрміяInform

Читайте також: З тіла витягли 40 осколків: як захисник Бахмута отримав поранення і чому хоче повернутися на фронт?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фото

Тест новина 2 категорії

Admin Mavericks 10:24, 30 Серпня 2023

Тест новина 2 категорії

Збір триває

Військові з Донбасу збирають кошти на рації: як допомогти?

Микола Ситник 11:22, 15 Серпня 2023

Військовослужбовці з Лугансько-Донецького напрямку потребують засобів зв’язку – рації. Одна рація коштує в середньому 30 тисяч гривень, крім рацій потрібно придбати додаткові засоби, такі як подовжені дроти, додаткові акумулятори тощо. Бахмутянка Софія Бамбуля вже не вперше допомагає військовим, дівчина організувала збір захисників.

Редакція «Бахмут. IN.UA» закликає долучитися до збору всіх небайдужих.

Про збір

Волонтери з Бахмута відкривають збір на 5 рацій Motorola dp4800e та додаткові приналежності до них.

Сума збору: 150 тисяч гривень, вже зібрано понад 17 тисяч.

Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/9w12Jcoqmx

Навіщо військовим рації?

Рації — це простий спосіб передачі інформації на передовій, який дозволяє тримати постійний зв’язок з  командуванням. Оборонці доповідають про стан бою, втрати, необхідність евакуювати 300-200 (ред. поранені та загиблі) необхідність підтримки артилерії.

“Умовно, якщо ти чуєш танк ворожий – доповідаєш, наші підіймають пташку (ред. БПЛА, дрони) та намагаються його знищити, якщо є чим. Також рацією передають інформацію від розвідки, викликають саперів, підкріплення, заміну чи підвіз БК, надають інформацію про сусідні підрозділи, щоб уникнути френдліфаєр”, — пояснює військовослужбовець.

Чи можна купити дешевші рації?

В ЗСУ пояснюють, що купити абияку рацію не вийде, потрібна конкретна модель Motorola dp4800e, на яку збирають гроші, там є потрібні частоти, шифровка. Крім того, такі рації не можуть відстежити росіяни. Вони мають захист від води, пилу.

Читайте також: Інтелектуальна війна: як в Україні планують розвивати оборонний комплекс

Чи може рація врятувати життя?

Військовий розповідає з власного досвіду про важливість засобів зв’язку на передовій:

“Мене контузило, випадково я заблокував рацію, коли заходили ми були 2 лінією, але через відсутність зв’язку ми не дізнались що стали 0, як наслідок купа 300, через відсутність в інших групи рацій ми не могли знайти наших 300 та 2 години ходили під обстрілом в пошуках. Не могли викликати евакуаційну машину та користувались службами інших підрозділів. Що по нам працює ворожий танк теж не знали. Зв’язок налагоджували бігаючи до сусідніх підрозділів. Відсутність зв’язку веде до величезних жертв”.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Тест новина 2 категорії

Тест новина 2 категорії

10:24, 30.08.2023 Admin Mavericks
Збір триває

Військові з Донбасу збирають кошти на рації: як допомогти?

Військовослужбовці з Лугансько-Донецького напрямку потребують засобів зв’язку – рації. Одна рація коштує в середньому 30 тисяч гривень, крім рацій потрібно придбати додаткові засоби, такі як […]

11:22, 15.08.2023 Микола Ситник
Жилет1 a8888

Воїн із Бахмутського напрямку збирає кошти на протиуламкові жилети: як допомогти?

Боєць 109-ї бригади 104-го батальону ТРО Бахмута Ілля Кравцов виконує завдання на Бахмутському напрямку. Наразі він планує закупити протиуламкові жилетів для своєї роти, які рятуватимуть […]

4 04caa

Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти

Сезон ягід потроху наближається до кінця, тож чимало господинь вже почали готувати закрутки із полуниці, малини, смородини, тощо. Із цих ягід роблять варення на зиму. […]

БАХМУТ 78 65180
Збір закрито

Захисники Херсона збирають кошти на Старлінк: як допомогти?

Громадська організація «Бахмутська фортеця» зараз працює в евакуації на Дніпропетровщині, вона допомагає переселенцям, але не залишається байдужою й до прохання військових. Нещодавно до ГО звернулися […]