Як зареєструвати дитину народжену на тимчасово окупованих територіях — інструкція від адвокатеси

Семаковська Тетяна 17:13, 19 Січня 2023

pregnant g27abe4bb4 1920 bdc6dНа жаль, сьогодні чимало українців змушені жити на тимчасово окупованих територіях. Серед цього населення немало вагітних жінок. Видання ELLE разом із адвокатесою Таліною Кравцовою пояснило, як зареєтрувати маля, якщо ви народили на непідконтрольній Україні території.

Алгоритм дій

Отож, якщо ваше маля народилися на тимчасово окупованій території батьки, (або один із батьків), інші родичі дитини, опікуни, піклувальні або уповноважені представники зазначених осіб мають звернутися до суду із заявою про встановлення факту народження дитини.

До заяви також слід додати копії паспортів батьків, копії РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків), копію свідоцтва про шлюб та всі наявні документи, на підставі яких український суд зможе встановити місце та час народження дитини, її стать, походження від батьків. 

Не забудьте додати медичні довідки, медичне свідоцтво про народження дитини, в тому числі і документи, які підтверджують факт народження, видані органами окупаційної влади. 

«Сьогодні спостерігається наявність суперечливої судової практики щодо доказів, які повинні бути подані разом із заявою. Зокрема, деякі суди вимагають подання відмови органу ДРАЦС у проведенні реєстрації народження дитини. 

Відповідно до такого підходу судів, саме письмовою відмовою ДРАЦСу належним чином підтверджується, по-перше, наявність об`єктивних перешкод для проведення державної реєстрації народження на території України, а по-друге, необхідність захисту прав заявників і дитини у судовому порядку. На мій погляд, така позиція є доволі неоднозначною, проте, зазначений підхід судової практики варто враховувати при підготовці заяви», — пояснює Таліна Кравцова.

Судовий процес

Стосовно вимог до змісту заяви, то в ній слід зазначити факт, який заявник просить встановити, та мету встановлення. У даному випадку, метою подання заяви є реєстрація народження дитини в українських органах ДРАЦС та надання свідоцтва про народження.

Заяву подавайте до будь-якого місцевого загального суду, який здійснює правосуддя на території Україні (окрім тимчасово окупованих територій). Третьою особою по справі буде виступати орган ДРАЦС, який надалі здійснить реєстрацію народження дитини на підставі рішення суду. 

В суді представляти інтереси батьків або родичів дитини може адвокат, який має право подати відповідну заяву до суду та представляти інтереси своїх довірителів в органах ДРАЦС.  Тут важливо правильно оформити повноваження представника, які можуть підтверджуватися довіреністю або ордером про надання правової допомоги. Адвокатеса зазначає, що для представництва інтересів заявників у ДРАЦСі адвокату, окрім ордера, потрібно буде пред`явити договір про надання правової допомоги.

Справи про встановлення факту народження дитини розглядаються одразу після надходження заяви до суду, якщо заява правильно оформлена, а також зібрані всі документи. В рішенні суду зазначається дата та місце народження дитини, стать та дані її батьків.

Рішення суду підлягає негайному виконанню органами ДРАЦС, які повинні зареєструвати народження дитини та видати свідоцтво про народження в день надходження відповідного рішення про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України. 

Фото: Pixabay

Читайте також: Діти Донеччини виграють олімпіади, поки росіяни руйнують їхні містаДіти Донеччини виграють олімпіади, поки росіяни руйнують їхні міста

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Під Бахмутом Сили оборони взяли в полон зрадника зі Слов’янська

Микола Ситник 12:30, 15 Серпня 2023

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного представника російських окупаційних угруповань, який воював проти України на Східному фронті. Бойовиком виявився мешканець Слов’янська. Військові контррозвідники СБУ спільно з Силами оборони взяли зрадника в полон під час контрнаступу поблизу Бахмута.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Незадовго до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну мешканець Слов’янська переїхав до Ставропольського краю. Правоохоронці встановили, що 24 червня 2022 року він добровільно підписав контракт на проходження військової служби у складі групи «Шторм-Z» 79-го мотострілецького полку зс рф.

Перебуваючи на посаді механіка-водія, фігурант брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони в районі селища Берхівка Бахмутського району. Окрім того, для сповільнення контрнаступальних дій українських військ зрадник облаштовував ворожі блокпости та фортифікаційні укріплення навколо ворожих позицій. У липні 2023 року під час проведення контрнаступальних операцій українські захисники затримали бойовика. 

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також: СБУ затримала російського агента, який хотів зірвати контратаки ЗСУ під Бахмутом

Нагадаємо, бахмутянин, який воював проти ЗСУ, проведе за ґратами 10 років.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Донецька обласна прокуратура

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Промо

ЗСУ продовжують рух на південному фланзі Бахмута, — Романенко

Микола Ситник 12:09, 15 Серпня 2023

Сили оборони продовжують наступальні операції поблизу Бахмута. За минулий тиждень ЗСУ звільнили 3 км² території на Бахмутському напрямку. Водночас окупанти прагнуть відновити втрачені позиції. Ворог стягнув під Бахмут велику кількість артилерії, дронів та особового складу.

Про це військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів у інтерв’ю «24 Каналу».

Обстановка на флангах

Він зазначив, що росіянам, перекинувши резерви, вдалося зупинити просування Сил оборони на північних околицях Бахмута.

«Ворог перекинув резерви на північний фланг Бахмута й зупинив просування у районі Берхівки і Ягідного. Тому підрозділи ЗСУ перейшли до оборони, контратакують й ведуться такого роду бої», — повідомив військовий експерт.
Ситуація на північному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Генерал-лейтенант у відставці додав, що на південних околицях міста-фортеці українські воїни продовжують рух.

«На півдні Бахмута йде поступове, невелике просування, оскільки й туди противник перекинув свої резерви. Йдуть запеклі бої навколо Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У частину Кліщіївки наші війська вже зайшли, але повністю не звільнили. Зараз по цьому напрямку тривають запеклі бої. Ми ввели свої додаткові засоби. Йде напружена робота щодо подальшого просування», — підсумував Ігор Романенко.
Ситуація на південному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Читайте також: У Генштабі розповіли, де успішно наступають ЗСУ  

Нагадаємо, росіяни намагаються відбити втрачені позиції біля Кліщіївки.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Факти

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!