Компанія Датагруп-Volia у співпраці із Українсько-Ізраїльською місією Frida організували дводенний виїзд, щоб безкоштовно надавати медичну допомогу постраждалим від війни українцям.
Хто став благодійником для бахмутян?
На вихідних, 14−15 січня у Бахмут приїжджали медики-волонтери, які не дивлячись на постійні обстріли та небезпеку для власного життя, вирішили провести для усіх охочих бахмутян, які залишаються в місті, медичний огляд. Медики організували безкоштовну допомогу в Херсоні, Бахмуті та Лимані.
Лікарі були забезпечені трансфером, проживанням, генератором та безперебійним зв’язком, щоб їх робота пройшла максимально комфортно.
«Ситуація у містах наразі, на жаль, наближена до гуманітарної катастрофи. Ми, як бізнес, не можемо стояти осторонь і продовжуємо допомагати лікарям й надалі, щоб кожен українець у прифронтових містах мав доступ до медичних послуг. Саме синергія бізнесу та волонтерів дає можливість робити такі місії більш масштабними й надавати допомогу все більшій кількості людей» − розповів ініціативу Михайло Шелемба, СЕО компанії Датагруп-Volia.
Близько 20 найкращих медиків-волонтерів України вирушили у Донецьку область. Серед них були медичні волонтери різних спеціальностей: кардіологи, гінекологи, ЛОРи, хірурги, педіатри та лікарі-інфекціоністи, онколог, парамедик, психіатр, ендокринолог, анестезіолог, гастроентеролог, дерматолог, уролог. Тож огляди та консультації були комплексними та всебічними.
Консультація в лікаря. Фото: Volia
Загалом, у Донецькій області за два дні лікарі провели понад 580 консультацій та передали 1213 упаковок медикаментів людям, які їх потребують.
«Коли ми вирушаємо в Донецьку область, ніколи не знаємо, чого очікувати: скільки буде пацієнтів, 100 чи 1000, або чи буде обстріл. Цього разу ми відвідали два міста. Одне − на лінії фронту. Друге − деокуповане, в якому поступово відновлюється життя, і побачили різницю» − розповідає Богдан Авраменко, лікар-кардіолог, координатор виїзних місій FRIDA Ukraine.
Читайте також: Українки можуть безплатно навчатися в Польщі: що для цього потрібно?
Враження від Бахмута
Натовп пацієнтів. Фото: Volia
За словами пана Богдана в Бахмуті немає нічого, ані води, ані електрики, ані газу, люди живуть у підвалах, а в Лимані, в місті яке вже звільнено від ворога, вже почала працювати лікарня зі стаціонаром.
Загалом за ці дні, подолавши сотні кілометрів понівеченими дорогами, лікарі допомогли близько 800 людям, які жили у важких умовах.
Зауважимо, що це вже другий виїзд, організований за підтримки компанії Volia. Вперше лікарі відвідали тільки Херсон:
«Ми завжди переживаємо, щоб максимальна кількість населення дізналася про приїзд лікарів. Але у Херсоні нас зустріла повна лікарня пацієнтів, які з радісними і повними очами надії, вітали медиків. Херсонці мали змогу проконсультуватися з декількома професіоналами, пройти відповідні дослідження(УЗД та ЕКГ), глюкометрію, дерматоскопію, відеоендоскопію вух, непряму ларингоскопію. Після цього їх зустрічав лікар, який видавав медикаменти, окуляри за потребою», – розповідала лікарка-волонтерка, отоларинголог Марина Дворська.
Фото: Роман Потапенко
Читайте також: Чи готовий український бізнес брати ветеранів на роботу — опитування
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!