“Робочий день почався о 5 ранку”: як працювала Бахмутська міська рада 24 лютого

Семаковська Тетяна 10:23, 24 Лютого 2023

Bahmutska miska rada 6bdd2У перші години від повномаштабного вторгення 24 лютого Бахмутська міська рада врегульовувала десятки питань. Які рішення ухвалювали та з якими труднощами зіштовхувалися – читайте в матеріалі.

Начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради, Наталя Кисиличина ранок 24 лютого запам’ятала, як й всі українці – новинами про напад росії.

Робота міськради

В перший день повномасштабного вторгнення всі працівники міськради вийшли на роботу, людям провели необхідний інструктаж. Бахмутяни через офіційні джерела, засоби масової інформації, чи соціальні мережі дізналися як діти під час повітряної тривоги. 

“Всі ми цього ранку прокинулися від найстрашнішого – новини про те, що російська федерація розпочала наступ на Київ.  Робочий день у Бахмутській міській раді розпочався близько 5.00 години ранку. Вже о 5.30 відбулася нарада міського голови з заступниками, старостами, керівниками структурних підрозділів, правоохоронними органами з метою визначення першочергових заходів в період дій воєнного стану”, — зазначає Наталя Кисиличина.

Після цього в стінах міськради були численні наради з керівництвом управління освіти, охорони здоров’я, директорами підприємств критичної інфраструктури, представниками бізнесу, керівниками банківських установ та ін.

Транспорт та школи

24 лютого в Бахмуті ще їздили тролейбуси за всім маршрутами до 18:00 години, а після введення комендантської години міський транспорт курсував  до 15-16 години. 

Школи, дитячі садочки, позашкільні заклади освіти одразу ж перейшли на дистанційне навчання. Натомість міська інфраструктура працювала у штатному режимі, комунальні підприємства працювали в оперативному режимі. 

Приватні об’єкти торгівлі працювали в обмеженому режимі, торгівельні мережі – у звичайному режимі. В місті працювали банки, інкасація та наповнення банкоматів відбувалася з незначною затримкою. Бахмутяни в цей день пригадують черги біля банкоматів, люди намагалися зняти готівку про всяк випадок.  Працював й «Бахмут – Хліб».

Евакуація

До слова, вже 24 лютого в Бахмуті провели перші наради стосовно організації евакуації бахмутян до західних регіонів країни.

26 лютого зі стоянки біля адміністративної будівлі Бахмутської міської ради відправили автобуси на Краматорський залізничний вокзал, звідти люди прямували на евакуаційний потяг Краматорськ-Львів. Попри те, у перший тиждень бажаючих виїхати було відносно небагато, наголошують в Бахмутській пресслужбі.

“У перший тиждень війни з Бахмутської громади евакуювалося близько 100 осіб. Дані є приблизними, адже люди виїжджали як і організованими  евакуаційними маршрутами, так і самостійно. Звісно, що люди були схвильовані, розгублені”, — пригадує Наталя Кисиличина.

Оборона міста

В перші дні вторгнення влада займалася облаштуванням захисних споруд та найпростіших укриттів. Перелік адрес цих укриттів 24 лютого було оприлюднено. 

Паралельно з цим бахмутян інформували як поводитись у надзвичайних ситуаціях, зокрема під час артилерійського обстрілу житлових масивів, під час проїзду блок постів і т.д.

Фото: Донецький обласний краєзнавчий музей

Читайте також: Напередодні 24 лютого: спогади бахмутян про початок Великої Війни

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Під Бахмутом Сили оборони взяли в полон зрадника зі Слов’янська

Микола Ситник 12:30, 15 Серпня 2023

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного представника російських окупаційних угруповань, який воював проти України на Східному фронті. Бойовиком виявився мешканець Слов’янська. Військові контррозвідники СБУ спільно з Силами оборони взяли зрадника в полон під час контрнаступу поблизу Бахмута.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Незадовго до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну мешканець Слов’янська переїхав до Ставропольського краю. Правоохоронці встановили, що 24 червня 2022 року він добровільно підписав контракт на проходження військової служби у складі групи «Шторм-Z» 79-го мотострілецького полку зс рф.

Перебуваючи на посаді механіка-водія, фігурант брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони в районі селища Берхівка Бахмутського району. Окрім того, для сповільнення контрнаступальних дій українських військ зрадник облаштовував ворожі блокпости та фортифікаційні укріплення навколо ворожих позицій. У липні 2023 року під час проведення контрнаступальних операцій українські захисники затримали бойовика. 

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також: СБУ затримала російського агента, який хотів зірвати контратаки ЗСУ під Бахмутом

Нагадаємо, бахмутянин, який воював проти ЗСУ, проведе за ґратами 10 років.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Донецька обласна прокуратура

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Промо

ЗСУ продовжують рух на південному фланзі Бахмута, — Романенко

Микола Ситник 12:09, 15 Серпня 2023

Сили оборони продовжують наступальні операції поблизу Бахмута. За минулий тиждень ЗСУ звільнили 3 км² території на Бахмутському напрямку. Водночас окупанти прагнуть відновити втрачені позиції. Ворог стягнув під Бахмут велику кількість артилерії, дронів та особового складу.

Про це військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів у інтерв’ю «24 Каналу».

Обстановка на флангах

Він зазначив, що росіянам, перекинувши резерви, вдалося зупинити просування Сил оборони на північних околицях Бахмута.

«Ворог перекинув резерви на північний фланг Бахмута й зупинив просування у районі Берхівки і Ягідного. Тому підрозділи ЗСУ перейшли до оборони, контратакують й ведуться такого роду бої», — повідомив військовий експерт.
Ситуація на північному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Генерал-лейтенант у відставці додав, що на південних околицях міста-фортеці українські воїни продовжують рух.

«На півдні Бахмута йде поступове, невелике просування, оскільки й туди противник перекинув свої резерви. Йдуть запеклі бої навколо Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У частину Кліщіївки наші війська вже зайшли, але повністю не звільнили. Зараз по цьому напрямку тривають запеклі бої. Ми ввели свої додаткові засоби. Йде напружена робота щодо подальшого просування», — підсумував Ігор Романенко.
Ситуація на південному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Читайте також: У Генштабі розповіли, де успішно наступають ЗСУ  

Нагадаємо, росіяни намагаються відбити втрачені позиції біля Кліщіївки.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Факти

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!