Як українські вчителі мають повертати в супільство дітей з ТОТ

Семаковська Тетяна 11:01, 7 Березня 2023

756193559728524 a46beРоман Грищук, народний депутат та член комітету освіти науки та інновацій України вважає, що Україні потрібна гвардія вчителів, які будуть викладати на деокупованих територіях, які дев`ять років були під російською владою.

Про це Роман Грищук розповів у блозі “УП”.

Що робити першого вересня українській освіті, з дітьми, які один або навіть дев’ять років навчались за російською програмою?

Для того, щоб розпочати навчальний процес, ми повинні провести первинний загальний аналіз для визначення рівня підготовки учнів з української мови, історії України та інших суспільствознавчих предметів (наприклад, у вигляді тестування або співбесід).

На якому рівні вони взагалі знаходяться?

Ці тести мають розробити експерти Українського центру оцінювання якості освіти (центр, що проводить ЗНО і НМТ). Аналіз має бути в розрізі класів і регіонів. Щоб зрозуміти, як і кого адаптувати. Маємо бути готові до того, що частину підручників доведеться на якийсь час робити двомовними, щоб реінтеграція відбулася швидше. Далі питання, на яке ще важче знайти відповідь.

А хто буде це все викладати?

При підборі та підготовці викладачів, однаково варто звертати увагу на їх попередню діяльність.

Викладачі, які безпосередньо сприяли окупаційній владі й просували російську пропаганду, не мають працювати в українських школах. З огляду на нестачу кваліфікованих викладачів з місцевого населення, мають бути залучені їх колеги з інших регіонів України.

Тут за аналогією з “Гвардією наступу” маємо готувати “Гвардію вчителів”. Враховуючи кількість шкіл, які зараз є на окупованих територіях, і припустивши, що в кожну школи потрібно, як мінімум керівництво школи, вчителі мови та історії, то це близько 8000 осіб. І це щонайменше.

Щодо вищої освіти

З 2014 року з окупованих територій було переміщено на підконтрольну Україні територію 19 вищих навчальних закладів. Саме ці виші мають стати фундаментом, який допоможе в поверненні української вищої освіти на деокуповані території.

Повернення переміщених університетів додому – надскладний процес, який розтягнеться в часі. Треба вже розуміти, які заклади і викладачі готові на це, а які вже почали нове життя і не планують повертатись додому.

Дипломи про вищу освіту, отримані від окупаційної влади, Україна не визнає і не буде визнавати. Але ми можемо визнавати кваліфікацію і навички, які українці здобули під час окупації, щоб люди могли знаходити собі роботу після звільнення.

Патріотичне і свідоме покоління – це майбутнє України, наша національна стратегія, внесок у державну безпеку і формування сильної держави.

Фото: росЗМІ

Читайте також: Як безкоштовно підготуватись до НМТ-2023 онлайн

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Під Бахмутом Сили оборони взяли в полон зрадника зі Слов’янська

Микола Ситник 12:30, 15 Серпня 2023

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного представника російських окупаційних угруповань, який воював проти України на Східному фронті. Бойовиком виявився мешканець Слов’янська. Військові контррозвідники СБУ спільно з Силами оборони взяли зрадника в полон під час контрнаступу поблизу Бахмута.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Незадовго до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну мешканець Слов’янська переїхав до Ставропольського краю. Правоохоронці встановили, що 24 червня 2022 року він добровільно підписав контракт на проходження військової служби у складі групи «Шторм-Z» 79-го мотострілецького полку зс рф.

Перебуваючи на посаді механіка-водія, фігурант брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони в районі селища Берхівка Бахмутського району. Окрім того, для сповільнення контрнаступальних дій українських військ зрадник облаштовував ворожі блокпости та фортифікаційні укріплення навколо ворожих позицій. У липні 2023 року під час проведення контрнаступальних операцій українські захисники затримали бойовика. 

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також: СБУ затримала російського агента, який хотів зірвати контратаки ЗСУ під Бахмутом

Нагадаємо, бахмутянин, який воював проти ЗСУ, проведе за ґратами 10 років.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Донецька обласна прокуратура

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Промо

ЗСУ продовжують рух на південному фланзі Бахмута, — Романенко

Микола Ситник 12:09, 15 Серпня 2023

Сили оборони продовжують наступальні операції поблизу Бахмута. За минулий тиждень ЗСУ звільнили 3 км² території на Бахмутському напрямку. Водночас окупанти прагнуть відновити втрачені позиції. Ворог стягнув під Бахмут велику кількість артилерії, дронів та особового складу.

Про це військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів у інтерв’ю «24 Каналу».

Обстановка на флангах

Він зазначив, що росіянам, перекинувши резерви, вдалося зупинити просування Сил оборони на північних околицях Бахмута.

«Ворог перекинув резерви на північний фланг Бахмута й зупинив просування у районі Берхівки і Ягідного. Тому підрозділи ЗСУ перейшли до оборони, контратакують й ведуться такого роду бої», — повідомив військовий експерт.
Ситуація на північному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Генерал-лейтенант у відставці додав, що на південних околицях міста-фортеці українські воїни продовжують рух.

«На півдні Бахмута йде поступове, невелике просування, оскільки й туди противник перекинув свої резерви. Йдуть запеклі бої навколо Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У частину Кліщіївки наші війська вже зайшли, але повністю не звільнили. Зараз по цьому напрямку тривають запеклі бої. Ми ввели свої додаткові засоби. Йде напружена робота щодо подальшого просування», — підсумував Ігор Романенко.
Ситуація на південному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Читайте також: У Генштабі розповіли, де успішно наступають ЗСУ  

Нагадаємо, росіяни намагаються відбити втрачені позиції біля Кліщіївки.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Факти

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!