Україна відновила серійне виробництво мін

Семаковська Тетяна 13:04, 11 Квітня 2023

міна 50c57

Підприємство оборонно-промислового комплексу «Українська бронетехніка» відновила серійне виробництво мінометних пострілів калібру 60-мм та вже поставила Збройним силам України понад 100 тисяч одиниць.

Про це повідомляється сторінці конструкторсько-виробничого підприємства в Facebook.

За словами гендиректора компанії Владислава Бельбаса, з початком повномасштабного вторгнення виробництво 60-мм мінометних пострілів зупинилося. Частину виробничих потужностей підприємства було втрачено, а частина потрапила в окупацію. 

Наразі «Українська бронетехніка», використовуючи принципи розподільчого виробництва, відновила серійний випуск боєприпасів на релокованих майданчиках. Компанія виробляє не класичні міни пострадянського зразка, які потребують від артилеристів вищого рівня підготовки та більше часу для виконання бойового завдання, а мінометні постріли.

міна2 1b21eМінометний постріл виробництва «Української бронетехніки». Фото: «УБ»

«Українська бронетехніка» вперше в Україні використала підхід НАТО та виготовляє не міну 60 мм калібру, а постріл. Наш мінометний постріл — це повністю споряджений максимальним пороховим зарядом постріл, герметично запакований в індивідуальний тубус. Його можна використовувати відразу на позиціях без додаткової підготовки, що додає нашим військовим мобільності. На сьогодні це єдиний український мінометний постріл, який виробляється вітчизняним ВПК», — підкреслив Владислав Бельбас.

Зазначимо, що мінометні постріли допоможуть Силам оборони України зменшити наступальний потенціал ворога, зокрема і на Бахмутському напрямку. Раніше ми писали, що державний концерн «Укроборонпром» розпочав виробництво 125-мм снарядів для танкової гармати. Зброю виготовляють за підтримки однієї із країн НАТО.

міна 1 cfd16Міни калібру 60-мм, які виробляє підприємство, на складі. Фото: «УБ»

До слова, 60-мм мінометний постріл виробництва «Української бронетехніки» прийнятий на озброєння в кінці 2018 року після проведення випробовувань та наказу Міноборони. З 2019 року розпочалося серійне виробництво для потреб української армії.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Конструкторсько-виробниче підприємство «Українська бронетехніка»

Читайте також: В Бахмуті ворог перейшов до «сирійської» тактики випаленої землі, — Сирський

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Під Бахмутом Сили оборони взяли в полон зрадника зі Слов’янська

Микола Ситник 12:30, 15 Серпня 2023

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного представника російських окупаційних угруповань, який воював проти України на Східному фронті. Бойовиком виявився мешканець Слов’янська. Військові контррозвідники СБУ спільно з Силами оборони взяли зрадника в полон під час контрнаступу поблизу Бахмута.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Незадовго до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну мешканець Слов’янська переїхав до Ставропольського краю. Правоохоронці встановили, що 24 червня 2022 року він добровільно підписав контракт на проходження військової служби у складі групи «Шторм-Z» 79-го мотострілецького полку зс рф.

Перебуваючи на посаді механіка-водія, фігурант брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони в районі селища Берхівка Бахмутського району. Окрім того, для сповільнення контрнаступальних дій українських військ зрадник облаштовував ворожі блокпости та фортифікаційні укріплення навколо ворожих позицій. У липні 2023 року під час проведення контрнаступальних операцій українські захисники затримали бойовика. 

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також: СБУ затримала російського агента, який хотів зірвати контратаки ЗСУ під Бахмутом

Нагадаємо, бахмутянин, який воював проти ЗСУ, проведе за ґратами 10 років.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Донецька обласна прокуратура

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Промо

ЗСУ продовжують рух на південному фланзі Бахмута, — Романенко

Микола Ситник 12:09, 15 Серпня 2023

Сили оборони продовжують наступальні операції поблизу Бахмута. За минулий тиждень ЗСУ звільнили 3 км² території на Бахмутському напрямку. Водночас окупанти прагнуть відновити втрачені позиції. Ворог стягнув під Бахмут велику кількість артилерії, дронів та особового складу.

Про це військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів у інтерв’ю «24 Каналу».

Обстановка на флангах

Він зазначив, що росіянам, перекинувши резерви, вдалося зупинити просування Сил оборони на північних околицях Бахмута.

«Ворог перекинув резерви на північний фланг Бахмута й зупинив просування у районі Берхівки і Ягідного. Тому підрозділи ЗСУ перейшли до оборони, контратакують й ведуться такого роду бої», — повідомив військовий експерт.
Ситуація на північному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Генерал-лейтенант у відставці додав, що на південних околицях міста-фортеці українські воїни продовжують рух.

«На півдні Бахмута йде поступове, невелике просування, оскільки й туди противник перекинув свої резерви. Йдуть запеклі бої навколо Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. У частину Кліщіївки наші війська вже зайшли, але повністю не звільнили. Зараз по цьому напрямку тривають запеклі бої. Ми ввели свої додаткові засоби. Йде напружена робота щодо подальшого просування», — підсумував Ігор Романенко.
Ситуація на південному фланзі міста. Фото: DeepStateMapLive

Читайте також: У Генштабі розповіли, де успішно наступають ЗСУ  

Нагадаємо, росіяни намагаються відбити втрачені позиції біля Кліщіївки.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Факти

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відеоА це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!