На Бахмутському напрямку окупанти почали експериментувати з протитанковими ракетними комплексами (ПТРК) «Вихор». У такий спосіб росіяни намагаються вражати техніку ЗСУ дистанційно, аби зупинити просування Сил оборони.
Про це військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко розповів у інтерв’ю телеканалу «FREEДОМ».
Він пояснив, що сам по собі ПТРК «Вихор» не є новітньою зброєю.
«Система «Вихор» розроблялась ще в 1980-х роках. Це був ПТРК, який розробляли для авіації. Зараз переважно використовується на ударних вертольотах «Ка-52». Відповідно він має характеристики, що враховують розміщення на повітряних суднах. У нього максимальна дальність 8 км, а швидкість польоту — 600 м/с. Бойова частина має до 12 кг, з яких 5,5 кг вибухової речовини…
Досить-таки високоточний, має серйозні можливості щодо пробиття броні. Є свої певні витрати, пов’язані з тим, що використовувати його зі стаціонарної позиції на землі — є певні похибки щодо точності», — зазначив Олександр Коваленко.
Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. Фото: zerkalo.az
За його словами протиставити російській системі можна українські комплекси «Стугна-П», «Javelin» і «TOW», які є на озброєнні ЗСУ. Водночас, на думку експерта, росіяни вдаються до експериментів, оскільки їм не вистачає власних ПТРК.
«Ми бачимо експеримент із функціоналом, який не властивий даному ПТРК. Тобто те, що має бути в повітряному просторі, перебуває на суші. Вони експериментують, тому що їм, хочу зауважити, не вистачає своїх власних ПТРК. Того ж самого, наприклад, «Корнет», «Фагот». Знову ж таки, навіть використовували «Конкурс-М», потім перейшли на старий «Конкурс» 1970-х років випуску. І навіть помічені були іранські протитанкові ракетні комплекси, які поставлялися російським військам. І окупанти їх продовжують, до речі, використовувати, оскільки поставки тривають.
Все це зайвий раз свідчить про те, що є серйозні проблеми з виробництвом і пропорційним розподілом ПТРК серед підрозділів російських окупаційних військ», — підсумував Олександр Коваленко.
Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот
Читайте також: ЗСУ досягли тактично значимих успіхів у Запорізькій та Донецькій областях — ISW
Нагадаємо, у районі Бахмута 3-тя окрема штурмова бригада (3-тя ОШБр) лише за день знищила чотири танки російських окупаційних військ.
Раніше легендарна 93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» (93-тя ОМБр) показала, як українські воїни «полюють» на російських окупантів у Бахмуті.
Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».
Фото: росЗМІ
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!