Ольга Богданова — педагогиня Бахмутської школи мистецтв, її вихованці займають призові місця у конкурсах. Серед відомих підопічний юна бахмутянка Катерина Акулова.
Своїми секретами навчання діток в умовах війни педагогиня поділилася з редакцією «Бахмут. IN.UA».
Як вчаться діти з Бахмута в евакуації
Ольга Богданова талановитий викладач бахмутської Мистецької школи. Після евакуації жінка придбала собі музичний інструмент, бо саме музика дозволяє їй працювати та жити. Зараз Мистецька школа працює онлайн. Діти опинилися в різних областях України, є й, ті, хто займається із-за кордону.
«Успіхи й досягнення — це результат щоденної праці дітей, батьки контролюють цей процес. Заняття проводять в гугл-міті, проводимо їх три або чотири рази на тиждень. Зараз на уроках навчаються 15-16 учнів», — каже пані Ольга.
Вихованці є у Франції, Словаччині, Німеччині та навіть Лондоні. Попри те, різниця в часі не помітна, адже діти навчаються в другу половину дня, пояснює викладачка.
Мотивація дітей
Пані Ольга з колегами. Фото: Фейсбук
Вчителька з Бахмута запевняє, насамперед діти самі знаходять для себе сенс, щоб навчатися, адже розуміють навіщо їм це. Водночас пані Ольга бере на себе цікаві проведення занять, вона шукає популярні пісні, музику. Бахмутянка впевнена — до кожної дитини має бути індивідуальний підхід.
«Пісні ми співаємо різні, хтось любить про мир й щастя, хтось не хоче співати ніяких пісень про війну й взагалі не може співати. Є діти, які співають про любов, аж очі сяють. Я знаю кожну дитину, її внутрішній стан, тому намагаюся підібрати репертуар кожній індивідуально. В мене ніхто не співає повторно пісні», — ділиться тонкощами роботи вчителька.
Серед репертуару вихованців пані Ольги — пісні Ігоря Білика, Віктора Ніколишина та багатьох інших. Це все сучасні композиції та аранжування, все щоб дітям було цікаво навчатися. Попри те велике значення має й те, в яких умовах вдається займатися. Коли діти живуть, умовно кажучи, в гуртожитку, співати важко, бо є різні сусіди. Живого спілкування школярам не вистачає, вважає педагогиня.
Ми попросили педагогиню назвати найталановитіших вихованців. на думку пані Ольги це Катерина Акулова, дівчинка у 8 років вже виступила на декількох провідних сценах України. Юна бахмутянка отримала стипендію обласного значення, також це Катерина Кравченко та Уразовська Дарина.
Музика допомагає дітям легше переживати війну
Пані Ольга. Фото: Фейсбук
Через війну діти переживають не менше ніж, дорослі. Попри юний вік вони розуміють, що коїться, бачать тривоги у батьків та новини. На думку Ольги Богданової музика допомагає багатьом дітям емоційно розвантажитися, сама вчителька також додає, що саме музика дозволяє їй тримати себе в тонусі.
«Музичні твори розслабляють, я рекомендую їх за інтересами дітям, рекомендую те, що мені подобається. Діти, які до мене потрапили вони якось на одній хвилі зі мною. Те, що я пропоную діти переглядають разом з батьками, зокрема й наші концерти, які ми в школі організовуємо дистанційно», — каже Ольга Богданова.
Вчителька додає, що батьки намагаються вберегти своїх дітей від новин, щоб менш травмувати їхню психіку. Дітям намагаються знайти якомога більше цікавих занять, віддають на різні гуртки, танці, вокал й т.д., щоб мінімізувати вплив війни на них.
Щоб знайти підхід до дитини, треба відчувати, що в неї на душі, можна просто розмовляти з нею, навіть про квіти. Коли дитина добре себе почуває й може працювати — тоді можна займатися, ділиться секретами роботи з дітьми Ольга Богданова.
Фото: Бахмут. IN. UA
Читайте також: Бахмутяни за кордоном: історія вчительки та чемпіонки по бодібілдінгу Оксани Каменецкої
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!