В Україні запрацювала програма компенсації за пошкоджене житло: як оформити заявку?

Семаковська Тетяна 16:51, 10 Травня 2023

Руйнування 126d5

Відсьогодні, 10 травня, стартувала державна програма «єВідновлення». У її межах громадяни зможуть отримати кошти на ремонт будинків, що постраждали через війну.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Наразі ініціатива спрямована на відновлення житла, яке має незначні пошкодження. Подати заявку на допомогу можна в застосунку «Дія». Протягом місяця спеціальна комісія при громаді має ухвалити рішення щодо надання допомоги. 

Міністерство закликає місцеву владу якомога швидше створювати комісії та підключатися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Хто зможе скористатись послугою?

Всі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій і підлягає відновленню. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, зокрема і кімнат в гуртожитку.

Пріоритет надаватиметься:

  • учасникам бойових дій;
  • людям із інвалідністю внаслідок війни;
  • ветеранам війни;
  • членам сімей загиблих військових;
  • мобілізованим;
  • багатодітним родинам;
  • людям із інвалідністю І та ІІ групи;
  • батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
  • опікунам/піклувальникам;
  • прийомним батькам та патронатним вихователям;
  • дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

Хто не зможе скористатись послугою?

Громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на допомогу. Наразі держава працює над механізмом відшкодування, зокрема і через механізм репарацій. Міністерство закликає зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій росії.

1 d2d15Інструкція для громадян. Інфографіка: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Як отримати компенсацію?

  • Спершу слід подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо таке повідомлення ще не було подане. Це можна зробити на порталі чи в застосунку «Дія», а також згодом через ЦНАП, нотаріусів або управління соцзахисту.
  • Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок «єВідновлення» в одному з банків-учасників програми. Зараз до програми підключені такі банки: «Ощадбанк», «Монобанк», «ПриватБанк», «Сенс Банк», «А-Банк» та «ПУМБ».
  • Після цього слід подати заяву на компенсацію в «Дії». 
  • Далі спеціальна комісія розгляне звернення, проведе огляд пошкодженого майна, внесе дані про нього до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та визначить суму, яка буде нарахована. Розгляд заявки та ухвалення рішення має відбутися протягом 30 днів.

Максимальна сума на відновлення одного об’єкта становить 200 тисяч гривень.

Як використати допомогу?

  • Кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів: вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт.
  • Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їх продавці подали заявку на участь в програмі через портал «Дія».
  • Використати компенсацію можна буде протягом року з моменту її нарахування.

2 92b13Інструкція для громад. Інфографіка: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Уся необхідна інформація про «єВідновлення» доступна на сайті програми https://erecovery.diia.gov.ua/.

Читайте також: 61% бахмутян не подали документи, щоб отримати компенсацію за житло — опитування

Послугу розробло Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та Світового банку.

Раніше ми повідомляли, як працюватиме механізм компенсації за зруйноване житло. Що робити, якщо у Вас немає фото руйнувань або ваше житло вже окуповане? Як розраховуватимуть суму компенсації та до чого тут супутник й аерозондування?

Фото: Instagram libkos

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Промо

Як бахмутянам дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло?

Семаковська Тетяна 11:38, 13 Серпня 2023

Калькулятор c79c2

Волонтерська платформа «Поверни своє» за підтримки «UST — Ukraine Support Team» запустила компенсаційний онлайн-калькулятор для власників знищеного під час війни житла. Він стане в нагоді всім, хто хоче дізнатися, на яку суму майбутньої компенсації може розраховувати. 

Про це на сторінці в «Facebook» повідомляє команда «Поверни своє».

Як розраховувати компенсацію?

Сам калькулятор доступний на сайті за посиланням: https://getitback.in.ua/kalkuliator/.

Провести онлайн-розрахунок дуже просто, для цього потрібно зробити декілька кліків.

  1. Обрати тип зруйнованої нерухомості — квартира або приватний будинок.
  2. Вказати основні параметри нерухомості:

для квартири:

  • регіон розташування;
  • конкретний район/місто/район у місті;
  • площу;
  • період будівництва;
  • кількість кімнат.

для будинку:

  • область або місто розташування;
  • площу.
  1. Ознайомитися з розрахунком суми компенсації (є можливість завантажити калькуляцію в окремому файлі з більш детальною інформацією), де вказані всі складові формул обчислення розміру відшкодування. Такими формулами будуть послуговуватися в своїй роботі компенсаційні комісії.

Алгоритм обчислень враховує нормативну умову про те, що розмір компенсації встановлюється на рівні не нижче вартості спорудження житла відповідної площі, розрахованої за показником опосередкованої вартості у регіонах України. Якщо сума компенсації, отримана на основі введених користувачем параметрів, буде меншою за опосередкований показник, калькулятор автоматично визначить коректний розмір відшкодування, тобто мінімальну суму компенсації, на яку може розраховувати постраждалий.

При розробці цього онлайн-калькулятора були використані коефіцієнти і показники, визначені в Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, а також у наказі Мінвідновлення №408 від 17 травня 2023 року.

Зверніть увагу: на першому етапі реалізації програми «єВідновлення» компенсація не надаватиметься за знищене житло, яке розташовано на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

Відгуки щодо зручності користування онлайн-калькулятором і можливі зауваження до його функціоналу можна залишати у коментарях під дописом на сторінці «Поверни своє».

Вам буде корисно:

Читайте також: Спільне планування відбудови Бахмута: відбулась дискусія з міською радою, експертами та громадськістю 

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України вніс зміни до програми «єВідновлення». Відтепер українці, які відремонтували пошкоджене житло внаслідок російської агресії самостійно, зможуть отримати компенсацію за витрати.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Чи буде для бахмутян телеграм-канал для спілкування з владою?

Семаковська Тетяна 17:54, 9 Серпня 2023

Телеграм канал 6a0ee

Минулого тижня пройшла онлайн-зустріч бахмутян та представників міської ради з народною депутаткою Оленою Шуляк, яка є однією з ініціаторів законопроєкту №7198 про компенсацію за пошкодження та знищення майна. На зустрічі Бахмутська громада разом із народною депутаткою розбиралася у тонкощах цього законопроєкту. Під час трансляції учасники дискусії «Відновлення Бахмута» обговорили потребу у додатковій комунікації з мешканцями громади в телеграм-спільноті, а саме наданні відповідей на питання бахмутян щодо оформлення документів на компенсацію, отримання різних довідок та інших послуг.

Проблема комунікації

Заступник начальника Бахмутської міської військової адміністрації Олександр Марченко повідомив, що міська рада не має спеціалістів, які б створили телеграм-канал.  

Зазначимо, що такий телеграм-канал під назвою «Бахмут хоче жити» вже створила ініціативна група. До нього долучилися більше 16 тисяч містян. Щодня люди пишуть запитання адміністраторам групи, які не є експертами, а лише діляться власним досвідом. Натомість такі експерти працюють у Бахмутській міській раді. 

Громадська організація «Бахмутська Фортеця» разом з ініціативною групою активних бахмутян офіційно звернулася до міськради з проханням долучити цих експертів до відповідей на питання та забезпечити участь спеціалістів у роботі телеграм-каналу «Бахмут хоче жити».

Док fe942Текст звернення до міськради. Фото: скріншот

Що нам відповіли?

У відповіді на запит голови ГО «Бахмутська Фортеця» — головної редакторки «Бахмут IN.UA» Ганни Бокової Бахмутська міська рада зазначила, що «органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України». 

Тобто експерти Бахмутської міської ради не можуть консультувати громадян у телеграм-спільноті. Бахмутянам також порадили звертатися й до інших органів державної (виконавчої) влади.

«Питання, які порушуються мешканцями Бахмутської міської територіальної громади у телеграм-каналі «Бахмут хоче жити», відносяться й до компетенції та повноважень інших органів державної (виконавчої) влади.  

 

Мешканці Бахмутської міської територіальної громади можуть реалізувати своє право шляхом надіслання електронного звернення на електронну адресу citizen@bahmutrada.gov.ua, а з питань, що не належать до компетенції та повноважень виконавчих органів Бахмутської міської ради шляхом звернення до відповідних органів державної (виконавчої) влади», — пояснили у міськраді.

Док1 3adceДок2 6c42fВідповідь міськради на запит ГО «Бахмутська Фортеця». Фото: скріншот

Читайте також: Спільне планування відбудови Бахмута: відбулась дискусія з міською радою, експертами та громадськістю

Вам буде корисно:

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Калькулятор c79c2
Промо

Як бахмутянам дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло?

Волонтерська платформа «Поверни своє» за підтримки «UST — Ukraine Support Team» запустила компенсаційний онлайн-калькулятор для власників знищеного під час війни житла. Він стане в нагоді […]

Телеграм канал 6a0ee

Чи буде для бахмутян телеграм-канал для спілкування з владою?

Минулого тижня пройшла онлайн-зустріч бахмутян та представників міської ради з народною депутаткою Оленою Шуляк, яка є однією з ініціаторів законопроєкту №7198 про компенсацію за пошкодження […]

Оформлення документів 73b87

Адвокатеса пояснила, як бахмутянам оформити факт пошкодженого або зруйнованого житла

Минулої середи відбулася онлайн-зустріч бахмутян та представників міської ради з народною депутаткою Оленою Шуляк, яка є однією з ініціаторів законопроєкту №7198 про компенсацію за пошкодження […]

12c5663 a1f0db5 pensionery 7219f
Збір закрито

Чи будуть пенсіонери мати пріоритет при видачі компенсації?

Серед бахмутян, які евакуювалася чимала частка людей літнього віку, вони втратили свої домівки та нажите роками майно. Зараз пенсіонери змушені винаймати за свою пенсію квартири, […]

630 360 1675759554 760 c0f18

Як бахмутянам безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ?

У столиці віднедавна почало працювати Бахмутське БТІ «Бахмутське бюро технічної інвентаризації». Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, отримати документ можна й безплатно.