Бахмутяни, які втратили домівку через повномасштабне вторгнення очікують компенсації, щоб мати змогу придбати нову оселю. Втім, в Бахмуті наразі це зробити неможливо, адже місто на 90% зруйноване, тут тривають бойові дії. Громада Бахмута цікавилася, чи можуть мешканці отримати компенсацію за житло раніше, ніж завершиться війна.
Відповідь на питання надали на онлайн-зустрічі бахмутян й представників міської ради з народною депутаткою Оленою Шуляк, яка є однією з ініціаторів законопроєкту №7198 про компенсацію за пошкодження та знищення майна.
Міністерство ухвалює Постанову щодо компенсацій людям із ТОТ
За словами Олени Шуляк в законі передбачено можливість отримання компенсації, навіть тоді, якщо житло знаходиться на ТОТ (ред. тимчасово окупованій території), або на території, де йдуть бойові дії.
«На сьогодні ми чекаємо від уряду затвердження відповідної Постанови, що потрібно робити та як повинні працювати Комісії саме з такими територіями. Саме ця Постанова вже розроблена й відправлена на погодження в інші Міністерства. Я сподіваюсь, що ця Постанова в серпні буде ухвалена», — повідомила Олена Шуляк.
Вона додає, що в Постанові прописані пункти, які допомагатимуть визнати житло зруйнованим різними видами дослідження. Мова йде про:
- супутникові знімки;
- свідчення сусідів;
- фотографії тощо
«У нас немає бажання дуже довго чекати й не видавати людям компенсації, оскільки ми розуміємо наскільки ця проблема нагальна, особливо зараз перед зимою», — каже народна депутатка.
Спікерка наголошує, що коли Міністерство ухвалить відповідну Постанову з громадою за потреби проведуть роз’яснювальну зустріч, щоб пояснити як працюватиме нововведення.
Як отримати компенсацію за зруйноване житло?
Олена Шуляк нагадала, що вже зараз люди можуть подавати інформацію про знищене житло через Дію, ЦНАП, Соцзахист чи нотаріуса. Також народна депутатка радить громадянам, які з різних причин не мають правоустановчих документів на нерухоме знищене майно відновити їх, щоб пришвидшити процес компенсації.
Фото: з відкритих джерел