Через війну чимало українців втратили роботу, якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу вже легше, проте все одно цей процес забирає чимало сил, й часті відмови роботодавців можуть підірвати віру в себе. Наводимо 8 корисних платформ, де можна знайти роботу, а також ділимося порадами, які допоможуть отримати омріяну вакансію.
Robota.ua
Застосунок Robota.ua. Фото: платформа
Robota.ua — відомий для більшості сайт для пошуку роботи. Щоб знайти потрібну вакансію використовуйте фільтри, також можна підписатися на сповіщення платформи після реєстрації вашого акаунта, щоб отримувати актуальні вакансії першим.
Work.ua
Work.ua — одна з найбільших платформ для пошуку роботи, тут зручний інтерфейс та підказки як правильно скласти ваше резюме так, щоб отримати роботу. Зверніть увагу, чим якісніше ви проведете аналіз своїх навичок — тим легше вам буде знати вакансію. До слова, на Work.ua можна підписатися на розсилку вакансій у омріяній компанії, тобто, навіть якщо наразі, роботодавець, який вас цікавить немає пропозицій, підписавшись на нього, ви першим дізнаєтесь про нову посаду.
Happy Monday
Happy Monday. Фото: Фейсбук
Happy Monday — досить молода платформа для пошуку роботи, де зібрані дуже цікаві та небанальні вакансії, тут можна знайти все: від роботи в додатку “Дії” до вакансії бухгалтера в провідних компаніях. Happy Monday також надає рекомендації як краще відгукнутись на вакансію, дозволяє фільтрувати посади за рівнем навичок та роками досвіду, що також зручно, як для фахівців, так й для тих, хто тільки починає свою кар’єру.
Крезюме. Вакансії
Крезюме. Вакансії — це вакансії в креативних індустріях в телеграм-каналі, якщо ви якось пов’язані з творчістю, чи можливо хотіли б спробувати себе у цій сфері Крезюме. Вакансії, це те, що вам потрібно. Серед частих пропозицій — дизайнери, проджект-менеджери, СММ-спеціалісти, маркетологи, копірайтери та інші.
Lobby X
Банер Lobby X. Фото: Фейсбук
Lobby X — платформа на якій зосереджені різноманітні вакансії, навіть у сфері оборонної галузі, тут також часто з’являються волонтерські можливості із подальшим працевлаштуванням, такий варіант підійде тим, хто ще немає досвіду в певній сфері, але хоче навчитися.
Workado
Workado — це телаграм-канал для пошуку віддаленої та гібридної роботи. Тут свої вакансії пропонують провідні ІТ компанії, також за допомогою цього каналу можна знайти роботу в міжнародних роботодавців. З цікавого, на каналі часто роблять підбірки для людей без досвіду, тож обравши сферу, в якій ви хотіли б розвиватися можна шукати роботу на Workado.
ZAICHENKOTEAM.COM
Zaichenkoteam.com — платформа працює вже понад 5 років, є сайт та окремо телеграм-канал, де роблять підбірки актуальних вакансій кожного тижня. На платформі часто заявляються вакансії від міжнародних компаній, є можливість віддаленої чи гібридної роботи, якщо ж робота передбачає відрядження чи офісну зайнятість про це теж попереджають.
Медіаплатформа
Медіаплатформа — це зручний телеграм-канал для пошуку вакансій медійникам. Якщо ви дотичні до письма чи рекламної сфери, варто підписатися на канал. Тут також часто є гранти для молодих журналістів, можливості й вакансії від ЗМІ.
Робоче місце. Фото: ілюстративне, фотосток
Поради для тих, хто шукає роботу
- Виділіть час на хороше резюме, пропишіть свої важливі навички, навіть якщо у вас немає досвіду в тій сфері, в якій ви хочете працювати, подумайте, чим можете бути корисні. Резюме має бути детальним, не потрібно описувати свої дипломи зі школи, однак волонтерство чи знання мови — обов’язково слід вказати, це збільшить шанси на отримання посади.
- Не приходьте на співбесіду непідготовленим, перед тим, як подавати резюме на певну посаду, впевніться, що ваші цінності та цінності компанії є спільними. Дізнайтесь більше про те, як працює компанія, знайдіть її соцмережі чи сайт, така підготовка дозволить почувати себе більш впевнено на співбесіді. Важливо правило, не спізнюватись на співбесіду, якщо ж так вийшло, що все-таки ви не встигли, попередьте про це роботодавця.
- Проявляйте цікавість — через радянські наративи у більшості людей з пострадянських країн є страх здатися неосвіченими чи нерозумними, ставлячи питання. Втім, важливо питати те, що вас цікавить, про колектив чи банально про розвиток, на який ви можете розраховувати на конкретній посаді.
- Що не варто питати одразу — це зарплата, зазвичай компанія одразу вказує заробітню плату, однак є й ті компанії, які про заробітню плату можуть сказати наприкінці співбесіди орієнтуючись на ваш потенціал чи роки досвіду. Попередньо, ви можете проаналізувати посаду, яку хочете зайняти на ринку та побачити приблизну заробітню плату.
- Не хвилюйтесь, якщо Вам відмовили. Так, відмова це боляче й неприємно, але з неї можна винести й корисне. Не соромтеся спитати у роботодавця, чого, на його думку, вас не вистачало й покращте ці навички. Відмова може зовсім не залежати від вас, головне не опускати руки та продовжувати рухатися далі.
Фото: ілюстративне, фотосток
Читайте також: Війна не зламає бахмутян: добірка інтерв’ю з підприємцями, які продовжили свою справу в евакуації
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!