Бахмутський Центр Професійно-технічної освіти №53, як ми вже писали раніше, евакуювався в Рівненську область, в селище міського типу Гоща. Студенти та працівники навчального закладу шиють сумки для фронту. ПТУ вже оголосили новий набір для вступників.
Директор навчального закладу Ігор Гаєвий розповів редакції на які спеціальності набирають учнів та які нововведення чекають вступників в цьому році.
Які зміни чекають студентів?
За словами, очільника закладу попередньо дітей планують набирати на всі наявні спеціальності, які є за ліцензією. Максимум можуть набрати близько 200 осіб, але це залежить від держзамовлення. Минулого року вдалося повністю його виконати.
Наразі, які саме спеціальності будуть на державному замовлення, поки не відомо.
“Плануємо на всі спеціальності набирати учнів, які в нас є. У нас готова база вже практично по всім. Це й будівельні спеціальності й слюсарні, швачки, оскільки наш центр повністю переїхав й вже ми працюємо в ньому на Збройні Сили України, паралельно діти навчаються”, — каже Ігор Гаєвий.
З нововведень те, що цього року на швачок планують набирати й після 9 й після 11 класу. Так само й на будівельні спеціальності діти зможуть вступити вже після 9 класу.
Навчальний процес
Цех, де шиють сумки для ЗСУ. Фото: надані закладом
Цього року попри евакуацію, навчальному закладу вдалося облаштувати робочі цехи для навчання.
“Ми облаштували майстерню для швачок, запустили її раніше. Зараз ми добудовуємо наше учбове кафе, гуртожиток закінчуємо ремонт також. Десь наприкінці квітня, на початок травня плануємо провести День відкритих дверей. Будемо проводити їх в онлайні та офлайні”, — каже директор Центру Професійно-технічної освіти №53.
Таким чином відвідати захід зможуть всі вступники. Стосовно практики, то діти можуть проходити її за місцем проживання, пояснюють у закладі. Керівництво ПТУ укладає договори із підприємствами, де діти проходять виробничу практику. Наразі більшість дітей навчаються онлайн, близько 100-120 дітей навчаються офлайн.
“Тобто ці діти вчаться або безпосередньо в Гощі, або там де знаходяться майстри й ми уклали договори на навчання. Наприклад, в нас учні відвідують заняття на Черкащині, на Буковині та в інших регіонах”, — каже Ігор Гаєвий.
Викладачі дають всю теорію онлайн, натомість по можливості виробниче навчання, практика відбувається офлайн.
Фото: Фейсбук
Читайте також: Плануємо набрати 100 учнів: як працює Бахмутський педколедж в Жовтих Водах
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!