Активісти Центру допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра, незважаючи на небезпеку, продовжують вивозити чотирилапих пухнастиків із прифронтових населених пунктів Донецької області в безпечне місце. Волонтери їздили і до самого Бахмута, доки це було можливо. Спочатку добиралися без перепусток, пізніше — з перепустками, а вже потім — з військовими на броньованому автомобілі.
На початку квітня небайдужі дніпряни вирушили на евакуацію домашніх улюбленців із Часів Яру. Координатор центру Сергій Луденський розповів редакції «Бахмут IN.UA», як минула поїздка.
Як відбувається процес вивезення тварин?
За словами координатора, наразі на евакуацію приймають лише попередні заявки.
«Зараз ми збираємо попередні заявки. Для цього поширюємо соцмережами (телеграм-канали, інстаграм-сторінки Часів Яру і місць, де маємо контакти) повідомлення про те, що плануємо вивозити тварин. Також ми розробили листівки щодо евакуації, які залишаємо людям. Ми туди додали й інші номери колег, що вивозять тварин», — пояснив Сергій Луденський.
Координатор центру Сергій Луденський із песиком. Фото: Facebook
Чому волонтери збирають попередні заявки?
Активіст розповів, що раніше тварин звозили до притулків, оскільки Центр допомоги тваринам знаходиться у Дніпрі. Наразі притулки міста переповнені, тому чотирилапих намагаються переправляти одразу в нові сім’ї або за кордон. За його словами, рідше виходить за кордон, оскільки це коштовна процедура (близько восьми тисяч виходить лише на одну тварину).
Під час останньої поїздки до Часів Яру у волонтерів було близько 15 заявок на евакуацію. Активістам вдалося вивезти вісьмох котиків, чотирьох собачок і навіть одного папугу.
«Загалом заявок було більше, але деякі з них стали не актуальними. Бувало таке, що людина виїхала з Часів Яру ще минулого року, але зверталася з проханням допомогти тваринкам значно пізніше. Підгодувати чи забрати… Тобто ми приїздили на місце вказаної адреси, а там і будівлі вже не було. Цього разу ми вивезли вісім кішок, чотири собаки та одного папугу. Вже майже всіх передали власникам, які просили їх забрати. Для двох тваринок, яких забрали з Калинівки, шукали нові сім’ї», — розповів Сергій Луденський.
Цуценя на прізвисько Часик, назване на честь Часів Яру. Песика забрали господарі із Кривого Рогу. Фото: Сергій Луденський
Координатор центру поділився, що не завжди тварин вдається врятувати.
«Бувають у нас і сумні історії. Одна дівчина, яка зараз мешкає в Київській області, просила нас забрати кішку. Минулого разу її не змогли спіймати. У неділю ми приїхали по тварину, але вона загинула від обстрілів», — констатував активіст.
Евакуйований з Часів Яру папуга. Скріншот із відео героя
За його словами, попри небезпеку волонтери продовжать вивозити і рятувати тварин із небезпечних районів.
Де залишити заявку на евакуацію пухнастика?
Заповнити заявку на евакуацію тварин необхідно за посиланням:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeISWeoTAaJOp…/viewform
Читайте також: Життя під обстрілами: як у Часів Ярі вирішили проблему питної води
Евакуйовані з Часів Яру собачки. Скріншот із відео героя
Зазначимо, проєкт Центру допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра реалізується за власні кошти. Фінансування — це здебільшого донати небайдужих українців. Дніпряни планують у майбутньому залучити грантову підтримку.
Волонтери нагадують людям, аби ті не кидали своїх пухнастих улюбленців та за можливості допомагали центру інформаційно і фінансово.
Центр допомоги тваринам КШВД. Фото: Facebook
Фото: Сергій Луденський
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!