Літо — ідеальна пора для того, щоб пересуватися вулицями велосипедом. Цей негабаритний транспортний засіб не тільки допомагає швидко дістатися потрібної точки, але й підтримує фізичне здоров’я. Бахмутянин Павло Товт, який вже кілька років їздить на велосипеді розповів, як правильно доглядати за двоколісним транспортом, чому важливо вчасно здавати його у техогляд та як правильно підготувати велосипед до нового сезону й де зберігати.
Підготовка велосипеда до сезону
Велолюбитель Павло Товт радить за можливості все ж віддати велосипед у руки професіоналів, щоб вони здійснили повний технічний огляд. Річ у тому, що для якісної підготовки велосипеда необхідно мати спеціальні інструменти, їхня купівля буде значно дорожчою, ніж разовий у сезон техогляд. Бажано здавати транспорт до та перед сезоном катання. Сьогодні така послуга варіюється від 200 до 600 гривень в залежності від міста проживання.
Техогляд велосипеда
Після техогляду велосипеда фахівцями слід переконатися самостійно, що у вас все працює. Зверніть увагу на гальма, вони мають справно працювати. Деталі ровера повинні бути змащені мастилом
Догляд за велосипедом: правильне зберігання
Велосипед на природі. Фото: з відкритих джерел
Важливо правильно доглядати за своїм транспортом, дехто помилково може вважати, що велосипед не потребує особливого догляду, однак в такому разі — готуйтеся до витрат в бюджеті через несвоєчасно змащені гальма чи не підкачані шини.
Павло Товт зазначає, що велосипед незалежно від пори року потрібно зберігати в сухому, теплому приміщенні. Виняток — літо, в такому випадку його можна ставити на балкон. Якщо кімната зберігання буде холодною, це спричинить підвищену вологу, тоді можна очікувати іржу на транспорті. Навіть, якщо ваш велосипед алюмінієвий — багато металевих деталей постраждають. Також слід регулярно чистити його від бруду й змащувати мастилом необхідні деталі.
Як правильно мити велосипед?
Велосипед потрібно мити в міру забруднення, для цього можна використовувати воду та спеціальну щітку, якщо потрібно відмити важкі ділянки. Потім насухо протерти транспорт.
Як безпечно кататися на велосипеді?
Щоб ваше пересування було безпечним потрібно подбати про вивчення правил дорожнього руху, а також придбати шолом, налокітники та наколінники. Така захисна амуніція дозволить при падінні максимально убезпечити тіло від можливих травм.
Як обрати велосипед для катання?
Діти на велосипедах. Фото: з відкритих джерел
За словами експерта, немає універсальної моделі велосипеда, яка б підходила всім. Однак, є загальні поради, які допоможуть вибрати ідеальний транспорт для себе, для цього дайте відповідь на такі питання:
- Ви збираєтесь кататися на велосипеді щодня, чи рідко?
- Для яких потреб потрібен велосипед? Їхати на роботу, здійснювати покупки на ринку?
- Яку швидкість катання Ви любите? Повільну чи навпаки швидку?
- Чи є у Вашому місті велодоріжки? Чи зручно буде для Вас кататися?
- З ким Ви плануєте їздити, з дитиною, домашнім улюбленцем чи самі?
Опираючись на власні потреби ви зможете знайти найкращий для себе варіант велосипеда.
Читайте також: Щеплення в 2023 році: як бахмутянам вакцинувати дітей та де це можна зробити?
Наприклад, якщо ви знаєте, що транспортом користуватиметеся, щоб пересуватися по бездоріжжю — зверніть увагу на гірські велосипеди. Вони мають колеса більшого діаметра, а ще товсту й міцну раму, яка зручна для кермування по бездоріжжю. Важливо розуміти, що гірський велосипед потрібно опанувати у кермуванні, інакше травми будуть неминучі.
Якщо ж ви живете в місті краще за все придбати універсальний велосипед. Його колеса менші, ніж в гірського. Орієнтовно від 24 до 26 дюймів, перевагою такого роверу є те, що він легкий, тож кермувати зможуть навіть підлітки.
Також, якщо плануєте їздити з дитиною — обирайте моделі із дитячим сидінням та не ігноруйте безпекові міри, проінформуйте малюка про його поведінку під час їзди.
Як їзда на велосипеді допомагає фізичному самопочуттю?
Павло Товт. Фото: Фейсбук
Павло Товт щодня їздить на роботу велосипедом, дорога в обидва кінці складає 22 кілометри. Така фізична активність, запевняє чоловік, дуже добре відображається на фізичному здоров’ї й збільшує витривалість особи.
За словами бахмутянина завдяки щоденній фізичній активності він не хворіє та має добре самопочуття. Експерт зазначає, якщо людина давно не каталася — то в перші дні може відчуватися кріпатура, але вона швидко проходить.
Наразі Павло Товт живе й працює в Дніпрі, місто має велосипедні доріжки, але не так багато. Попри те, водії на дорозі дуже ввічливі й без проблем пропускають велосипедистів, каже бахмутянин.
Фото: «Бахмут. IN.UA»
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!