Лиман Донецької області пережив чотири місяці російської окупації — з 23 травня до 1 жовтня 2022 року. Під час повномасштабного вторгнення росії в Україну місто зазнало великих руйнувань. Загарбники пошкодили майже всі будинки та будівлі. Наразі волонтери з різних куточків України допомагають мешканцям Лимана поступово повертати місто до життя. Редакція «Бахмут IN.UA» побувала в Християнському пункті обігріву, який надає допомогу місцевим мешканцям.
У день нашого візиту активісти готували на обід суп з гречкою. Зазвичай, за їхніми словами, великого чану (80-100 літрів) вистачає на всіх.
Волонтери готують на обід суп з гречкою. Фото: «Бахмут IN.UA»
Християни готують обід. Фото: «Бахмут IN.UA»
Зазначимо, що близько 40 дітей час від часу приходять до пункту.
«Тут є школа, в якій навчаються діти. Небагато, може, чоловік 40. Ми інколи приходимо, роздаємо їм подарунки. Раз на тиждень, два, як коли виходить. Буває таке, що бомбить дуже, то діти не приходять. Батьки їхні або дідусі, бабусі беруть їжу з собою. Діти вчаться онлайн, але приходять», — кажуть небайдужі християни.
Мешканці Лимана прийшли на обід. Фото: «Бахмут IN.UA»
Волонтерка Християнського пункту обігріву Юлія Нікішинана голошує на тому, що в такий складний час громадяни мають підтримувати один одного і неодмінно допомагати.
«Були такі випадки, що люди не бачили цивільних місяцями. Вони на нас дивилися і казали, що «такого не може бути, до нас цивільні не їздять». Ми всі люди. Якщо хтось буде говорити, а нехай наступний допоможе, не я, а наступний… Так, повірте, ніхто не допоможе. Ця справа для людей. Ми самі пережили це. Наприклад, у тому ж Маріуполі (ред. вільному, українському) я чекала б волонтера, який би мені допоміг», — додала Юлія Нікішина.
Юлія Нікішина насипає суп з гречкою. Фото: «Бахмут IN.UA»
Раніше жінка жила в Маріуполі. Вона виїхала після окупації міста росіянами.
«Я сама з Маріуполя. Наше місто дуже бомбили, ми знаємо, що це таке. Я не їду туди, бо люблю Україну. Це моє. Я не знаю, як там жити при іншій владі», — каже жінка.
Вона розповіла, що пункт обігріву — це місце не лише для попоїсти, а й простір для підтримки та спілкування людей.
Християни співають пісні. Фото: «Бахмут IN.UA»
«Це Християнський пункт обігріву. (Ред. не державний Пункт Незламності) просто віруючі люди створили. Наша мета — не тільки нагодувати людей, але також і засвідчити про Бога.
У нас є ранкова молитва. Обов’язково о дев’ятій годині. Ще ми співаємо і співають люди, які приходять. Роздаємо такі пісенники, їм подобається з нами співати. Після молитви роздається їжа: чай, кава, солодощі. В обід вони приходять на першу годину на зібрання. Це проповідь, читання, молитва і спів також.
Наша справа називається «роби добро в Ім’я Ісуса». Бо ми все робимо не для своєї слави, а для Бога», — додала Юлія Нікішина.
Окрім того, волонтери надають місцевим мешканцям гуманітарну допомогу. Мова йде про продукти, засоби гігієни і воду. До слова, воду вони розвозять ще й по навколишнім селам.
Читайте також: Одна камера — одне бажання: як волонтери дарують дітям мрію в обмін на фотокартку?
Нагадаємо, раніше наші журналісти дізнались, як виживають люди під звуки постійних обстрілів, серед руїн та пекла війни у Часів Ярі. Чому місцеві досі не можуть покинути місто та чи є там діти? — розповіли у матеріалі.
Фото: «Бахмут IN.UA»
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!