У понеділок, 29 травня, Верховна Рада підтримала у першому читанні зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Відповідні зміни направлені на відновлення довоєнного стану системи оподаткування.
Про це інформує Міністерство фінансів України.
Мова йде про законопроєкт № 8401 щодо скасування 2% податку фізичним особам-підприємцям (ФОП) із 1 липня 2023 року.
Міністр фінансів Сергій Марченко пояснив, що прийняття законопроєкту сприятиме збільшенню надходжень до державного та місцевих бюджетів у 2023 році на суму близько 10 млрд гривень.
«Законопроєкт не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки податків. Норми направлено насамперед, на повернення податкового законодавства до довоєнного стану. Зокрема, з 1 липня 2023 року обмежується дія окремих норм Кодексу, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України», — пояснив зазначив міністр.
Міністр фінансів України Сергій Марченко. Фото: пресслужба форуму Україна 30
Що зміниться з 1 липня 2023 року?
Законопроєкт пропонує:
- скасування можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу;
- скасування можливості для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
- відновити проведення документальних перевірок. Водночас передбачано, що такі перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності під час проведення перевірок безпечного доступу до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об’єктами оподаткування, а також документів, та іншої інформації, пов’язаної з обчисленням та сплатою податків, зборів;
- відновити застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; порядку використання РРО/ПРРО (ред. пристрій, який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів);
- відновити перебіг строків, визначених податковим законодавством.
У Мінфіні додали, що прийняття законопроєкту забезпечить виконання Україною зобов’язань у межах Меморандуму про економічну та фінансову політику (від 8 грудня 2022 року) та впровадження заходів, реалізація яких сприятиме збільшенню податкових надходжень у 2023 році.
Читайте також: Як працює бахмутська податкова та куди звертатися за консультацією?
Нагадаємо, Верховна Рада України зменшила граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку.
Раніше ми писали, що Кабінет міністрів України розширив повноваження Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Органи місцевого військового управління мають право надсилати повістки українцям та здійснювати призов на військову службу незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку.
Фото: jobboom.com
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!