Як Вільногірський психологічний ХАБ покращив життя 300 людей та допоміг переселенцям адаптуватися у громаду

Семаковська Тетяна 13:34, 4 Серпня 2023

БАХМУТ 85 7e7beПідлітки йдуть сюди за новими знайомствами та вивченням власних емоцій, пробують себе в ролі вчителів для молодших. Діти ж із задоволенням грають за незвичними і цікавими правилами, батьки з гордістю відкривають в своїх дітях нові риси характеру: відповідальність, мужність, цілеспрямованість. Жінки вчаться розвантажуватися під час фізичної релаксації, та опановують елементи психологічної самодопомоги. Це є в психологічному ХАБі “Щасливі діти-щасливі батьки”, який працює вже більше пів року у Вільногірський громаді Дніпропетровській області.

Друга домівка для місцевих та ВПО

photo 2023 08 03 23 04 38 3 42821

Підлітки в психологічному хабі. Фото: «Бахмут.IN.UA»

Починаючи з зими 2023 року, психологічний ХАБ відвідують як місцеві мешканці громади, так і вимушені переселенці, для багатьох людей він став другою домівкою.

Громада дуже позитивно віднеслася до створення такого осередку в місті. Це один з перших таких проєктів. Батьки, приводячи своїх дітей на заняття, були приємно здивовані результатами, адже тут маленька особистість вчиться розкривати свій потенціал та вміти висловлювати свої емоції. 

Далі в справу пішло сарафанне радіо, мешканці ділилися позитивним досвідом із друзями та знайомими, а психологічний хаб поповнився новими гостями. Психолог проєкту Олександр Зинченко та його помічниця Світлана Горб створили затишну, комфортну, безпечну атмосферу. І хоча проєкт добігає кінця, нові люди постійно приходять.

Тетяна Кравченко сама відвідує жіночі заняття та приводить доньку Кіру в середню психологічну групу. Помічає зміни не тільки в собі, але й у своїй дитині.

«На психологічних заняттях я навчилася працювати зі своїми емоціями, відстежую їх та по іншому реагую. Заняття допомагають мені розібратися в собі та міняти свої звички. Арт-терапія та нейрографіка допомогла зрозуміти мій стан тривожності та поступово його опановувати. На протести або істерики доньки, я спочатку стримую себе, а потім питаю: “Чому і що вона цим хоче сказати?”, а потім вирішуємо разом цю ситуацію. На роботі менше реагую та дивлюся зі сторони на себе та свої вчинки. Відмітила для себе три звички, які хочу в собі змінити, і відмічаю кожен день – вдалося чи ні», — ділиться власними спостереженнями Тетяна.

Більше дізнатися про результати втілення проєкту «Нова громада – нове щасливе життя» можна у відеосюжеті:

Відвідувачі ХАБу за близько 6 місяців роботи знизили тривожність та покращили якість життя

Щоб краще зрозуміти та проаналізувати результати роботи психологічного ХАБу, Олександр Зинченко проводив тестування дітей, підлітків та їх батьків на початку та в кінці проєкту. Майже у всіх вікових категорій на початку проєкту був підвищений рівень особистої та ситуативної тривожності, в кінці — результати приємно дивують, адже тривожність знизилася, а діти стали більш комунікабельні.

«На фоні війни у дітей та дорослих присутня психологічна травма. Профіль нашої роботи зосереджений навколо зниження тривожності, підвищення комунікації, соціалізації та просвітньої діяльності. Діти та батьки відмічають, що після відвідування занять помітили покращення відносин у сім’ї, збільшилася довіра до однолітків, легше відбувається комунікація. Для вимушених переселенців це дуже важливо, бо окрім стресу від покинутої домівки, війни, вони ще мають страх інтеграції в нову громаду. Через наш ХАБ місцеві та переселенці, а особливо підлітки, легше та швидше заводять нові відносини, знаходять нових друзів, пристосовуються до правил життя в новій громаді», — розказує про напрацювання психологічного ХАБу Олександр.

Хаб у Вільногірську налагоджує стосунки між батьками та дітьми

photo 2023 08 03 23 04 38 fade9

Діти мають змогу краще розуміти свої батьків й навпаки. Фото: «Бахмут.IN.UA»

Часто батькам відверто складно усвідомити, що їхня дитина вже більше не маленька й безпомічна. Відтак, можна спостерігати гіперопіку, конфлікти та дорікання, ці негативні стани розвивають недовіру між батьками та дітьми. 

Щоб розвинути в підлітках відповідальність та самостійність, психолог поступово залучав їх в свою роботу. Це допомога в організації заходів, проведення психологічних вправ з молодшими групами. Завдяки цьому батьки помітили приємні зміни в дітях, усвідомили, що вони стали дорослими.

«На одному з сімейних вечорів я побачив, що мій син Арсеній дуже самостійний, виконує все, що його просить ментор, та й ще діти його слухаються. Тепер я вдома менше його контролюю, довіряю, бо бачу його відповідальним і дорослим», — ділиться батько Олексій Гейченко.

Окрім психологічних групових занять під час проєкту проводилися пізнавальні зустрічі для підлітків “Тепер я знаю, що…”, куди запрошували або відомих громадських діячів громади, або пояснювали важливість певної суспільної теми. Так, після зустрічі підлітків з депутатом місцевої ради Вільногірська, на запит від підлітків, організатори проєкту проводили такі зустрічі декілька разів, бо тема участі молоді в житті громади. способів впливу, можливістю внесення змін та пропозицій виявилася дуже затребуваною. 

Під час дії проєкту вдалося оснастити психологічний ХАБ новими меблями, придбати спеціалізовані психологічні ігри та прилади, мультимедійний комплекс для проведення більш різноманітних занять. 

Підлітки з задоволенням відвідували щосуботи психологічний театр, де ділилися досвідом, “програвали” життєві ситуації своїх одноліток, і завдяки цьому знаходили вирішення проблем в школі, особистому житті.  

Жінки Вільногірська опанували методи вирішення внутрішньоособистісних потреб

photo 2023 08 03 23 04 38 2 b3694

Діти за заняттям. Фото: «Бахмут.IN.UA»

Не оминули громаду увагою й жіночі заняття, які проводилися щосереди, та з кожним разом набували глибшого характеру. 

«За запитом учасниць ми почали додавати більш серйозні вправи, призначені на самопізнання та розв’язання внутрішніх проблем. Це є ознакою психоемоційного відновлення та збільшення внутрішнього ресурсу. Такі вправи, як нейрографіка, мандалотерапія, музикотерапія, розстановки за Хеллінгером, колажетерапія, занурення у минуле та побудова картини майбутнього дозволили жінкам краще пізнати себе та почати вирішувати внутрішньоособистісні потреби», – з гордістю ділиться напрацюванням психолог проєкту Олександр Зинченко.

Щоб більше зрозуміти потреби вимушених переселенців, під час проєкту було проведено опитування та складені рекомендації для органів місцевого самоврядування громади. Повний звіт тут.

Як ХАБ у Вільногірську об’єднує українців?

За весь час дії проєкту «Нова громада – нове щасливе життя», який втілюється ГО «Бахмутська Фортеця» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», до ХАБу завітали понад 300 відвідувачів, місцевих та переселенців, жоден з яких не обмежувався одним візитом. 

Дорослі, діти та підлітки змогли відволіктися від сумних думок, справитися зі стресом, розібратися у власних емоціях. Вимушеним переселенцям відвідування ХАБу допомогло інтегруватися в нову громаду через знайомства, спілкування та особисті консультації. 

Двері ХАБу «Щасливі діти-щасливі батьки» завжди відкриті для відвідувачів і після невеликої перерви, восени відновить свою роботу. Робота ХАБу допомагає об’єднатися громаді з вимушеними переселенцями, уникнути конфліктів на побутовому рівні та адаптувати громаду до нових мешканців. Завдяки психологічному осередку люди відзначають покращення емоційного стану, який напряму корелюється з якістю життя громади.

Фото: «Бахмут.IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Велосипедисти з Бахмута і Лимана стали призерами Чемпіонату України

Микола Ситник 16:21, 15 Серпня 2023

На початку серпня в Житомирі пройшов Чемпіонат України з велоспорту на шосе в парній гонці та гонці-критеріумі. Водночас відбулися всеукраїнські змагання в груповій гонці серед юнаків, дівчат, молодших юнаків і молодших дівчат. Донеччину на турнірі представили п’ятеро велосипедистів із Бахмутської та Лиманської громад.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

За нагороди змагань боролися понад 100 учасників із 16 команд регіонів України.

Як виступили наші велосипедисти?

Вихованці Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з велоспорту та учні Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю імені С. Бубки відзначилися низкою нагород:

  • у парній гонці на 10 км «золото» серед молодших юнаків здобув Максим Кікоть (ОСДЮСШОР) разом із Дмитром Старовойтовим з Житомирщини (їхній час — 13 хв. 39 сек.);
  • у віковій групі юнаки «срібним» призером став Андрій Захарченко (ДОСФКСП ім. С. Бубки) разом із Андрієм Головченком з Дніпропетровщини (13 хв. 32 сек.);
  • у віковій групі юнаки «бронзовими» призерами стали Дмитро Ємченко та Іван Кононенко (ОСДЮСШОР) з результатом 13 хв. 35 сек.
Спортсмени з Бахмутської та Лиманської громад готуються розпочати гонку

За підсумками першого туру Чемпіонату України в гонці-критеріумі Максим Кікоть, набравши 14 очок, посів друге місце серед молодших юнаків. До слова, другий тур змагань запланований у Білій Церкві (14-17 серпня), третій тур — у Львівській області (з 30 серпня по 3 вересня).

Під час всеукраїнських змагань в груповій гонці на 50 км «срібну» медаль серед молодших юнаків здобув Максим Кікоть (56 хв. 27 сек.), а «бронзовим» призером в категорії юнаки став Андрій Захарченко (1:24.40 хв.).

Зазначимо, що до змагань велосипедистів Донеччини підготували тренери: Валерій Красов, Олександр Геращенко та Кирило Поспєєв.

Читайте також: Спортсмен із Донеччини став чемпіоном Європи з метання диска

Нагадаємо, бахмутянин Микола Жабняк став спортсменом місяця на Донеччині.

Фото: всі світлини Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутян запрошують на безкоштовні мистецькі гуртки в Дніпрі: як записатися?

Микола Ситник 14:49, 15 Серпня 2023

Донецький Палац молоді «Юність» запрошує на дистанційне навчання дітей та дорослих віком від 5 до 35 років. Долучитися до занять можуть усі бажаючі.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у Дніпрі «З Бахмутом у серці».

Гуртки та контакти керівників

Для охочих доступні такі мистецькі заняття: 

  • гра на гітарі — 0990572984 (Антон Леонідович);
  • гра на ударних — 0957700447 (Едуард Євгенович);
  • вокал — 0951373081 (Наталя Сергіївна);
  • вокальний ансамбль «Надія» — 0997333465 (Ольга Миколаївна);
  • театр танцю — 0951458918 (Ольга Олександрівна);
  • хореографічний ансамбль «Непосиди» — 0665280170 (Ольга Миколаївна); 
  • театр-студія «4-й поверх» — 0503672901 (Микола Миколайович);
  • театр естрадних ляльок — 0632179897 (Анна Олександрівна);
  • циркове мистецтво — 0506377293 (Юлія Григорівна);
  • декоративно-ужиткове мистецтво — 0500509479 (Людмила Григорівна);
  • образотворче мистецтво — 0500821899 (Ольга Володимирівна).

Графік занять

Повчитися малювати можна і в очному форматі за адресою: Дніпро, вулиця Виконкомівська, 12А. Безкоштовні заняття з малювання проходять по вівторках та четвергах о 15 годині та у суботу о 14.00. 

«Телефонуйте! Приходьте! Чекаємо на Вас», — запрошують в Донецькому Палаці молоді «Юність».

//

Читайте також: Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки та осередки в Україні

Нагадаємо, раніше редакція «Бахмут. IN.UA» дізнавалася у бахмутян, що подивитись в Дніпрі туристу.

Фото: yunist.org.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Велосипедисти з Бахмута і Лимана стали призерами Чемпіонату України

На початку серпня в Житомирі пройшов Чемпіонат України з велоспорту на шосе в парній гонці та гонці-критеріумі. Водночас відбулися всеукраїнські змагання в груповій гонці серед […]

16:21, 15.08.2023 Микола Ситник

Бахмутян запрошують на безкоштовні мистецькі гуртки в Дніпрі: як записатися?

Донецький Палац молоді «Юність» запрошує на дистанційне навчання дітей та дорослих віком від 5 до 35 років. Долучитися до занять можуть усі бажаючі. Про це […]

14:49, 15.08.2023 Микола Ситник
158366 dbdc1

Українців за кордоном закликають доєднатися до Живого ланцюга напередодні Дня Незалежності

24 серпня Україна відзначатиме 32 рік Незалежності, громадян, які опинилися зараз закордоном закликають долучитися до масштабної акції до свята та утворити живий ланцюг.

Професійний подолог розповів, як правильно обрати взуття

Взуття, яке ми носимо, має значний вплив на здоров’я, оскільки неправильне взуття може спричинити різноманітні проблеми з ногами, хребтом і навіть загальним станом організму. Взуття […]

sbu 4ddb5

Куди передавати дані про зрадників, переміщення техніки рф та як шкодити колаборантам?

Чимало українців зараз перебувають в окупації, оскільки не встигли евакуюватися. На ТОТ люди ведуть приховану партизанську боротьбу й передають дані про розміщення ворожої техніки, російських […]