Студентська молодь міста все частіше виступає з пропозиціями, реалізовує проекти. Знання про те як можна впливати на прийняття рішень у місцевому самоврядуванні студенти отримують на семінарах громадянської активності. Як відбуваються такі заходи, яких саме змін прагне молодь дивіться на відео.
Проект “Школа активної молоді Бахмута” передбачає декілька етапів: проведення студентських форумів, реєстрація петицій. Також декілька студентських ініціатив будуть підтримані Американським агентством по міжнародному розвитку на що виділено 15 тисяч доларів.
«Молодь в нашому місті виконує функції тих самих агентів змін, які мають бути в нашій країні», – вважає голова студентської ради, учасник попереднього проекту «Школа активного громадянина» Аркадій Петросян.
Важливу роль молоді у змінах в країні відмічає експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай, який навчає активну громадськість та депутатів роботі місцевого самоврядування.
«Це було б дуже гарно, якщо б молоді люди ставали депутатами, робили б зміни у своїх містах та селах. Тому що більшість існуючих депутатів настільки слабо працюють, що, пам’ятаєте, коли я спитав хто керує містом ви пригадали мера, а про депутатів не згадали взагалі», – підкреслив експерт під час семінару в Бахмуті.
На думку начальника Управління молодіжної політики та у справах дітей Людмили Махничевої завдяки таким семінарам та іншим заходам по залученню молоді до життєдіяльності міста, що відбувалися в минулому начальному році, вдалося оновити студентську раду.
«В минулому році ми разом з ГО «Бахмутьска Фортеця» реалізували проект «Школа юного громадянина», який був спрямований на підвищення активності молоді, на залучення їх до вирішення питань територіальної громади. Тому наступний проект про який ми сьогодні говоримо – Школа активної молоді Бахмута він вкрай необхідний», – каже Махничева.
Під час семінарів студенти можуть відчути себе кандидатами в місцеву раду і розказати про існуючі проблеми та ініціативи, які б могли реалізувати в рамках проекту. Кожен кандидат обирає різні напрямки – ремонт доріг, впровадження відновлюваних джерел енергії, захист тварин, благоустрій, боротьба з корупцією, негативними соціальними явищами, ремонт старовинних будівель.
Дивіться також ролик про устрій місцевого самоврядування в Бахмуті.
Проект «Школа активної молоді Бахмута», виконується Громадською організацією «БАХМУТСЬКА ФОРТЕЦЯ» при співпраці з Управлінням молодіжної політики та по справам дітей Бахмутської міської ради в рамках проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI ІІ), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).