“Маєш право знати!”: як відпрацювали комунальні і промислові підприємства, як наповнюється бюджет міста

Семаковська Тетяна 16:36, 27 Вересня 2016

У нашій постійні рубриці «Маєш право знати!» координатори руху «Сильні громади» розповідають читачам про важливі рішення, які будуть розглянуті на сесії Бахмутської міської ради вже завтра, 28 вересня.

Одним з цікавих проектів рішень є «Довідка про виконання у І півріччі 2016 року Програми економічного і соціального розвитку території Бахмутської міської ради». Відповідно до цієї довідки обсяг реалізованої продукції промисловості міста склав понад двох мільйонів гривень, що на 5,3% більше ніж у минулому році. Однак, незважаючи на зростання обсягів реалізації у промисловості, інвестори не мають бажання вкладати гроші в бахмутську промисловість – капітальні інвестиції у порівнянні з минулим періодом зменшились на 46%. Завдяки впровадженим заходам з енергозбереження (яким само не відомо) вдалось зекономити різних енергоресурсів на загальну суму шість мільйонів. На житлово-комунальне господарство з місцевого бюджету було витрачено майже вісім мільйонів гривень, з фондів підприємства – понад три мільйони. Значні суми були витрачені на ремонт фасадів та асфальтне покриття дворових територій – понад одного мільйона гривень, та на розробку проектно-кошторисної документації та проведення експертиз – 1,3 мільйона гривень.

Цікаво, що згідно даної інформації на утримання 27 зупиночних пунктів Бахмуту у першому півріччі було витрачено 83,3 тисячі гривень, а згідно звіту КП «Флора» – всього 50,3 тисячі гривень. Тобто, два проекти рішень, які будуть розглядатись на одній сесії мають розбіжності на 30,0 тисяч гривень.

Середня заробітна плата у місті за І квартал 2016 року складає 4204 гривень, що на 20% більше ніж за аналогічний період минулого року. Але середня пенсія за І півріччя 2016 року склала 2104 гривень, та з початку року зменшилась майже на 500 гривень. Сума боргу по заробітній платі з початку року зменшилась на 1,7 мільйона гривень, перший в рейтингу по заборгованості перед працівниками опинився ТОВ «Завод кольорових металів», який винен робітникам 1,7 мільйона гривень.

Виконання дохідної частини бюджету в порівнянні з 2015 роком по різним статтям зросло, так податків та платежів надійшло з початку року вже на 73% від запланованих, збільшилась сума трансфертів, але й витрати збільшились на 43% .

бюджет f4223

В сфері охорони здоров’я витрачено понад три мільйона гривень. В сфері культури витрачено – 1,7 мільйона гривень, в сфері фізичної культури – 5,2 мільйона гривень.

Згідно статистиці в Бахмуті пожвавлюється малий бізнес. Протягом І півріччя 2016 року державним реєстратором було зареєстровано 48 юридичних осіб, 183 фізичних осіб-підприємців, що на 107 осіб більше, ніж за І півріччя 2015 року.

Не менш цікавим є звіт роботи КП «Бахмут-Вода». Згідно звіту комунального підприємства, воно обслуговує з централізованого водозабезпечення більш ніж 82 тисячі осіб та водоотведення – більше 55 тисяч осіб.

Фінансові показники роботи КП «Бахмут вода» наступні:

№ зп Найменування показників

Показники

тис. грн., 2015

Показники

тис. грн., 2016

1 Обсяг виконаних робот, наданих послуг, (тис грн.) 18682 24 434,4
2 Собівартість реалізованої продукції, (тис. грн.) 23147 30 039,5
3 Валовий прибуток, (тис. грн.) -4465 -5605,1
4 Фінансовий результат, (тис грн.) -4255 -5 254,5
5 Середня чисельність працівників, (чол.) 282 276
6 Фонд оплати праці, (тис грн.) 5666,5 6365,1
7 Середньомісячна заробітна плата, (грн.) 3348,99 3843,65
8 Перераховано податків і зборів, (тис грн.) 5308 5653,4

Комунальне підприємство за 2015 рік та І півріччя 2016 року спрацювало з негативним фінансовим результатом. Виходячи зі звіту підприємства, не можливо проаналізувати його причини виникнення. У звіті не має інформації, з чого складається собівартість реалізованої продукції, тобто пояснити споживачам КП «Бахмут вода», у зв’язку з чим вартість виконаних робіт та послуг з водопостачанню суттєво нижче їх собівартості не має можливості. Навіть постійне підвищення тарифів не дає можливості підприємству працювати з прибутком.

Незважаючи на негативний фінансовий результат роботи підприємства, на те, що в мікрорайоні міста «Східний» протягом поточного року відбуваються аварійні ситуації, винуватці яких до сіх пір не встановлені, та на сьогоднішній час у цьому мікрорайоні не має якісного та своєчасного водопостачання, незважаючи на те, що якість води (за яку мешканці міста сплачують високу ціну) залишається бажати кращого, роботу КП «Бахмут Вода» планується прийняти задовільною, як значиться у проекті рішення.

Управлінням муніципального розвитку Бахмутської міської ради було придбане у ТОВ «ГІСІНФО» програмне забезпечення геоінформаційних систем для створення містобудівного кадастру. Згідно пояснювальної записки до проекту рішення, ТОВ «БАХМУТ – ЕНЕРГІЯ», КП «БАХМУТЕЛЕКТРОТРАНС», КП «БАХМУТ-ВОДА» внесли 90% інформації до бази даних. Тепер у базі можна знайти місце знаходження теплових мереж та котелень, розташування контактних мереж та маршрутів руху тролейбусів, схему водопостачання та водовідведення. Артемівське управління по газопостачанню та газифікації трошки відстає – інформацію про газові пункти та мережі внесено на 60%. Зазначено, що для наповнення бази проводиться робота з іншими зацікавленими підприємствами.

Відповідно до проекту рішення міської ради, сім’ям осіб, які проживали в місті Бахмуті і загинули у результаті обстрілу у 2015 році, буде надано 50% знижку на комунальні послуги та на придбання твердого палива.

На розгляд депутатів буде представлено звіт роботи КП «Бахмутське БТІ», за друге півріччя 2015 року та І півріччя 2016 року, але у звіті присутні показники починаючи ще з 2013 року, а головні фінансові показники – отриманий прибуток, перераховані суми податків, фінансовий результат роботи підприємства – об’єднані в одні суми, тобто зрозуміти, як підприємство працювало в окремих роках не можливо.

Так, починаючи з 2014 року, у КП «Бахмутське БТІ», постійно зменшується обсяг виконаних робіт, це пов’язано зі змінами у законодавстві. Тому поступово скорочується штат працівників, у 2013 році працювало 19 осіб, на сьогоднішній час лише 7 осіб. Середня заробітна плата працівників змінювалась в різних роках, але на сьогоднішній час залишилася на рівні 2013-го року і складає шість тисяч гривень.

Згідно звіту КП «Бахмутське БТІ» за 2014-2015 та у І півріччі 2016 року надано послуг на загальну суму 1,6 мільйона гривень, перераховано податків на суму понад 900 тисяч гривень (за який період зовсім не відомо). Знову інформація зі звіту підприємства: «Збиток за 2014-2015 роки склав 356 тисяч гривень. З другого півріччя 2015 року підприємство почало працювати без збитку. За 1 півріччя 2016 року підприємством отримано прибуток у сумі 1700 гривень». З яким фактично результатом працювало комунальне підприємство у 2014, 2015 роках не відомо.

Як звітувало про свою роботу КП «Флора» ми вже розповідали читачам.

Ознайомитись більш детальніше з проектами рішень Бахмутської міської ради можна тут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]