Координатори руху «Сильні громади» провели детальний аналіз проектів рішень Бахмутської міської ради, які оприлюднені на офіційному сайті. Читайте у нашій постійній рубриці «Маєш право знати!», яку вулицю намагаються перейменувати вже другий раз, скільки призових нагород будуть отримувати переможці міських і міжнародних змагань та інші пропозиції відділів і управлінь. Сесія Бахмутської міськради відбудеться у середу 26 жовтня.
Якщо умовно розділити рішення жовтневої сесії на формальні та значні, то до першої групи сміливо можна віднести Проект рішення про внесення змін в Програму місцевих стимулів для медичних працівників де змінюються назви установ, у зв’язку з перейменуванням, та склад конкурсної комісії, що визначає, кому за рахунок бюджету міста буде призначена оплата за навчання у вищому медичному закладі,.
З причини кадрових змін у Бахмутській міській раді затверджується склад постійної комісії по роботі з підприємствами, яким майно громади надано у концесію.
Також у проектах рішень є Положення про архівний відділ Бахмутської міської ради. У поясненні написано, що його упорядковують відповідно до умов чинного законодавства.
Після того, як Часів Яр і Соледар були виведені зі складу Бахмутської міської ради, Управління культури і Управління праці та соціального захисту виключають (УПтаСЗН) зі своїх функцій обслуговування цих територій. З мережі закладів культури виключаються філіали бібліотек, а УПтаСЗН більше не буде обслуговувати ці два міста, і вони змінюють Положення про УПтаСЗН. Тепер мешканці Соледару і Часів Яру будуть оформлювати субсидії і соціальні виплати у районному відділі УПтаСЗН.
Цієї сесії депутати заслухають звіти про роботу комунальних підприємств «Флора» і «Архітектурно-планувальне бюро» (АПБ). Це два різні за видами діяльності і формою фінансування підприємства. «Флора» працює тільки на замовлення Бахмутської міської ради, за рахунок бюджетних коштів. Загальна вартість виконаних робіт в рамках фінансування Бахмутською міською радою за 2015 і перше півріччя 2016 року склала 1 млн 063,00 тисяч гривень. АПБ самостійно заробляє гроші. За цей же період обсяг виконаних робіт для населення і юридичних осіб склав 2056,7 тисяч гривень.
Координатори «Сильних громад» намагалися зрозуміти, як витрачає гроші громади КП «Флора», і чому мертвих тварин катають колами по місту. Що стосується «Архітектурно-планувального бюро», то це підприємство не отримує бюджетної підтримки. При цьому підвищується заробітна плата працівників з 3762 гривень у 2015 році до 4512 гривень в 2016 році. Прибуток АПБ за 2015 рік склав 230,6 тисяч гривень. За перший квартал 2016 року підприємство отримало збиток у розмірі 211,0 тисяч гривень, а за результатами роботи впродовж півріччя підприємство зменшило збиток до 74,9 тисяч гривень.
Пропонується змінити суму, яка перераховувалася Комбінату комунальних підприємств на поховання безпритульних осіб, або осіб, які не мають родичів. На сьогодні ця сума становить 634 гривні, її було затверджено у 2009 році, з зв’язку з тим, що складові послуги значно подорожчали Управління праці і соціального захисту, яке є розпорядником коштів просить: «Встановити з 01.01.2017 року розмір допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалась поховати померлого у розмірі 1378,00 гривень».
Управління культури пропонує внести зміни в «Положення про порядок встановлення, обліку та демонтажу пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дошок на території м. Бахмута». В новій редакції визначається значення об’єкту «інформаційна дошка». Також повноваження про затвердження права встановлення інформаційних дошок від міськради передають до виконкому.
На наступній сесії також буде продовжений перелік будівель, включених до історичного ареалу Бахмута, на які будуть встановлені інформаційні дошки. Додається ще 10 будівель, на яких будуть розташовані інформаційні дошки про початкове призначення будівлі та рік побудови.
На розгляд депутатів виносять проект рішення про перейменування вулиці, яка має назву – 60 років утворення СРСР. Вулиці була присвоєна назва «Визволителів Донбасу». Громадська організація «Бахмут Український», яка початково ініціювала присвоєння цій вулиці назви Героя України Дмитра Чернявського, подала позов до суду на це рішення міськради. Рішенням суду через порушення процедури, назву «Визволителі Донбасу» відмінили. Тому знову були проведені Громадські слухання, під час яких ініціативні групи мешканців вулиці і громадських активістів додали перелік підписів за дві пропозиції. Останнє рішення залишається за депутатами міськради. Яку пропозицію вони підтримають: Вулиця “Героя України Дмитра Чернявського” чи “Визволителів Донбасу”.
Одним з проектів рішень є «Порядок фінансування, норм витрат на проведення спортивно-масових заходів за рахунок коштів міського бюджету міста Бахмута та інших не заборонених законодавством України джерел». У порядку зазначаються витрати на харчування суддів і учасників змагань, а також розміри нагород на змаганнях міського, обласного і міжнародного рівня, які проводяться на території Бахмутської міськради. Наприклад, для харчування суддів на міському заході встановлено до 50 гривень, на міжнародному – до 150 гривень. Максимальний розмір винагороди переможця міських змагань за перше місце – 500 гривень, на міжнародних – 5000 гривень.
План інвестицій «Бахмут-Енергії» затверджує перелік і вартість робіт на 2016-2018 роки, їх економічну ефективність, термін окупності, економію енергоносіїв. У програму включена реконструкція тепломереж, реконструкція котельних та переведення їх на альтернативний вид палива, автономізація. Загальна вартість робіт 17,5 мільйонів гривень.
У проекті рішення про прийняття (безоплатно) у комунальну власність передається майно (меблі та техніка), яке було придбано для Центральної бібліотеки в рамках грантового проекту від представництва в Україні Міжнародної організації з міграції.
Питання про встановлення земельних сервітутів для користування земельними ділянками:
– ТОВ «ІСТ-ГРІНС» на земельну ділянку площею 0,0023 га по вул. Б.Горбатова,67 для розміщення та обслуговування тимчасової споруди, цільове призначення – торгівля питною водою до 10 грудня 2020 року.
– Фізичній особі-підприємцю Анічкіну І.О. на земельну ділянку площею 0,0040 га по вул. Тургенєва,36 для розміщення та обслуговування тимчасової споруди. Цільове призначення – торгівля продовольчими і непродовольчими товарами до 20 травня 2019 року.
– Фізичній особі-підприємцю Анічкіну І.О. на земельну ділянку площею 0,0032 га по вул. Рабкоровська,30Б для розміщення та обслуговування тимчасової споруди, цільове призначення – торгівля продовольчими і непродовольчими товарами до 20 травня 2019 року.
Пропонується надати дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок комунальної власності Управляючій кампанії по вул. Ювілейна, 2А для обслуговування гаража із земель житлової і громадської забудови, на умовах постійного користування, та чотирьом фізичним особам під гаражі та будинки.
На умовах постійного користування передаються три земельні ділянки комунальної власності:
– пл. 1,3426 га (територія колишнього професійного училища №5), по вул. Зеленій, 38 у м. Бахмуті, КВАРТИРНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНОМУ ВІДДІЛУ МІСТА ЛУГАНСЬК (код ЄДРПОУ 07652214), для розміщення військового формування.
– пл. 0,0400 га, по вул. Свято-Георгіївська (Тухачевського), 71А у м. Бахмуті, КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «БАХМУТ-ВОДА» (код ЄДРПОУ 35298787), для будівництва каналізаційної насосної станції та обслуговування населення з водовідведення.
– пл. 4,1421 га (стадіон «Авангард») , по вул. Благовіщенська,47 у м. Бахмуті, ДОНЕЦЬКОМУ ВИЩОМУ УЧИЛИЩУ ОЛІМПІЙСКОГО РЕЗЕРВУ ІМ. С.БУБКИ (код ЄДРПОУ 20361881), для обслуговування будівель та споруд.
Більш детально ознайомитись з проектами рішень Бахмутської міської ради можна на сайті міськради за посиланням. Сесія міської ради відбудеться 26 жовтня у середу. Початок о 9:00. Нагадуємо, що сесія є відкритою для відвідування.