У Бахмуті єдиною базою відкритих даних користуються лише два розпорядники

Семаковська Тетяна 22:47, 23 Жовтня 2016

В Україні активно запроваджується система доступу кожного до електронних баз відкритих даних. Однією з таких є національний портал відкритих даних. Це найбільша платформа, де планується збирати всю публічну інформацію, яка запрацювала ще в квітні 2016 року. Однак, розпорядники інформації не поспішають її наповнювати. У Бахмуті лідером серед користувачів такого порталу є Управління праці та соціального захисту населення.

Протягом 2015 – 2016 років в Україні відбулось декілька важливих подій, які засвідчили зростання готовності до відкриття даних в Уряді, громадянському суспільстві та бізнесі. Запрацювала система електронних державних закупівель «Prozorro», офіційний портал публічних фінансів, портал відкритих даних Верховної Ради України, національний портал відкритих даних, система електронного декларування чиновників.

Завдяки таким змінам Україна вперше потрапила до міжнародного рейтингу відкритості державних даних GlobalOpenDataIndex, де за підсумками 2015 року зайняла 54 місце з 122 держав. Найкращі оцінки Україна отримала за категоріями «національна статистика» (75%) та «реєстр землевласників» (60%). Найгірші — за категоріями «якість води» (5%), «національні карти» (0%), «забруднення навколишнього середовища» (0%).

Координатори руху «Сильні громади» вирішили приділити увагу національному порталу відкритих даних та розібратись, хто з бахмутських розпорядників інформації активно користується цим порталом.

Прийнятий ще у травні 2011 року Закон України «Про доступ до публічної інформації» гарантував право кожному громадянину на отримання суспільно важливої інформації та визначав процедури доступу до подібної інформації. Однак, вимог щодо форматів публікації інформації Закон не передбачав.

На сьогодні, завдяки змінам у цьому Законі, розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.

Відповідно до Положення, затвердженого Кабміном України, кожен з розпорядників інформації повинен дотримуватись формату набору даних, які підлягають оприлюдненню. Так, усі розпорядники інформації повинні публікувати свою організаційну структуру, звіти про використання бюджетних коштів, плани закупівель, переліки адміністративних послуг та інше. Кожна державна установа має встановлений законом набір даних.

Органи місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати перелік суб’єктів та об’єктів комунальної власності та їх фінансову звітність; перелік земельних ділянок комунальної власності, які можуть бути передані в користування;перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту та маршрути перевезення;перелік розповсюджувачів реклами та інше.

Для того, щоб знайти на порталі дані, які стосуються діяльності органів влади певного міста, достатньо просто ввести у рядок пошуку назву населеного пункту. Веб-порталом відкритих даних у Бахмуті користується лише Управління праці та соціального захисту населення і Артемівська податкова інспекція. Управління праці оприлюднило свою структуру, перелік послуг, річні плани закупівель. Податкова інспекція також наповнює веб-портал: опублікована структура, звіти використання бюджетних коштів,переліки адміністративних послуг.

Бахмутська міська рада не публікує таку важливу інформацію для громади як перелік пасажирського автотранспорту та його маршрути, не показує інформацію про діяльність комунальних підприємств та все інше, що встановлено Постановою Кабміну.

Якщо б усі розпорядники інформації дотримувались своїх обов’язків, то виграли б від цього усі: чиновники скоротили час на видачу відповідей за запитами на отримання публічних даних, бізнес отримав аналіз торгового потенціалу міської території, громадські активісти мали дані про активність на різних рівнях діяльності держави та у повній мірі контролювати її діяльність.

На жаль, створення порталу відкритих даних – лише перший етап у процесі реалізації намірів держави надати суспільству доступ до відкритих даних, бо наступним, найскладнішим процесом є заповнення порталу.

Зазначимо, у ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення йдеться про те, що «несвоєчасне надання інформації відповідно до законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян», «Про доступ до судових рішенням» і «Про засади запобігання і протидії корупції» тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 грн)». За повторне порушення впродовж року, за яке особу вже було притягнуто до відповідальності передбачено від 850 до 1360 грн.

Тому необхідно закликати чиновників додавати усю законодавчо встановлену інформацію на портал у повному обсязі та відповідно до періоду їх реального надходження.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]