Улица Дмитрия Чернявского: два “за” на сессии Бахмутского горсовета (полное видео обсуждения)

Семаковська Тетяна 20:54, 26 Жовтня 2016

Нелегкая задача, которую поставили перед депутатским корпусом сегодня, так и не была решена – переименовать ли улицу 60 лет образования СССР в улицу героя Донецкого Майдана – Героя Украины Дмитрия Чернявского или в улицу Освободителей Донбасса. На сессию пришли обе стороны отстаивающие свою позицию, но компромисс найден не был.

Представители ОО “Бахмут Украинский”, которые подали свое предложение чтобы увековечить имя Героя, наставали на том, что двоякое название улицы оставлять нельзя. Освободителями Донбасса любители “русского мира” считают боевиков, которые сейчас воюют против украинской армии. Руководитель организации Сергей Гончаров подчеркнул, что не раз слышал такие заявления, пока собирал подписи и участвовал в Общественных слушаниях.

DSCF2059 99565

В прениях выступили и жители улицы, которые заявили, что мнение жителей однозначно и его выразили на Общественных слушаниях в ОШ№18: 88 человек были за название “Освободители Донбасса”, один против и только один человек поддержал предложение “Бахмута Украинского”. Жители заявляют, что собирали подписи только у тех, кто живет на улице, а общественники по всему городу. Гончаров заявил, что подписи за “Освободителей Донбасса” подделаны, а те согласия, которые собирали они по квартирам жителей, соответствуют истине.

DSCF2055 abc63

DSCF2045 31003

На сессию приехал руководитель областного Штаба Дмитра Яроша Сергей Чирин, который рассказал свои воспоминания о Чернявском, его гибели и похоронах. Все обращения были очень эмоциональными и содержательными, у каждого варианта свои доводы.

DSCF2077 02b88

Выслушав такое множество мнений, в желании быть объективным и законопослушным, депутат городского совета Владимир Бабенко попросил юристов горсовета уточнить, что из сказанного является определяющим.

DSCF2048 5bb65Заместитель начальника юротдела Кирилл Федонюк сообщил, что все заявления, письма, решения общественных слушаний имеют рекомендательный характер, окончательное решение все равно за депутатами.

Депутат Роман Сотников вообще предложил не голосовать за основу и искать компромисс, но решение поставили на голосование. “За” название “Освободителей Донбасса” проголосовало 29 человек. “За”  наименование улицы – “Героя Украины Дмитрия Чернявского” только два человека (из 36 депутатов) – Виктория Лещинер и Виктория Малеваная.

После объявления результатов Сергей Гончаров заявил, что будет обращаться к главе Донецкой военно-гражданской администрации Павлу Жебривскому, чтобы он использовал свое право, и принял решение в пользу названия Героя Украины. Сергей Чирин, в свою очередь, призвал искать компромисс, и выбрать другую улицу, чтобы увековечить имя Дмитрия Чернявского.

DSCF2058 5ef89

DSCF2054 e5fdd

DSCF2050 b5e50

DSCF2079 cf6a2

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]