Що забув вказати у декларації мер Бахмута для податкової і пригадав для НАЗК?

Семаковська Тетяна 16:06, 18 Листопада 2016

У цьому році обов’язкове декларування через Єдиний державний реєстр декларацій не торкнулося депутатів і чиновників. Єдина особа з органів місцевого самоврядування, яка повинна опублікувати декларацію на порталі для подальшої перевірки на відповідність Національному агентству запобігання корупції – це міський голова. Що з’явилося в електронній декларації мера Бахмута Олексія Реви і чим вони відрізняються, вивчали координатори руху «Сильні громади».

Нерухомість: мер забув про баню в Богданівці

На сайті Єдиного державного реєстру декларацій (ЄДРД) опубліковано дві декларації. У першому документі мер більш детально описав назви будівель нерухомості. В уточненій декларації ці об’єкти значаться як господарські будівлі.

Олексій Рева разом із дружиною задекларував чотири житлових будинки у Бахмуті та Бахмутському районі. Квартир у власності сімейства, судячи із декларації, немає.

Однак після оприлюднення електронної декларації з’ясувалося, що мер не вказав у податковій декларації бані площею 22 квадратних метри, туалету площею 3,5 квадратних метри і сараю площею 11 квадратних метрів, що знаходиться у селі Богданівка Бахмутського району.

В графі «Об’єкти нерухомості» на ЄДРД площа земельної ділянки, яка перебуває у власності дружини міського голови Бахмуту, зазначено 257 квадратних метрів, а в податковій декларації – у десять разів менше – 25,7 квадратних метрів.

Хоча є окрема графа в декларації для садового і дачного будинку в податковій декларації такий будинок площею 71,6 квадратних метрів, що перебуває у власності Олени Реви був записаний в графі «Інше нерухоме майно». У власності дружини також перебувають дві земельні ділянки в Бахмуті по 1000 квадратних метрів, придбані у різний період, які в податковій декларації подані в сумі 2000 квадратних метрів.

Рухоме майно: безцінний швейцарський годинник і зброя

Олексій Рева задекларував швейцарський годинник «HUBLOT» невідомої вартості і часу придбання. Оскільки чиновник не вказав марку годинника, то визначити його вартість складно, але середня ціна на вироби цієї марки – 10 тис. доларів.

45656 4faf9

У власності також зазначено 11 одиниць зброї – рушниці, карабіни, револьвер, придбані в період 1995-2008 року. Оскільки вони присутні у декларації, то кожен із цих виробів коштує щонайменше 121 тис грн. Цікаво, що у документі зазначена точна дата придбання, але не вказана вартість. У цій графі немає ані коштовних прикрас, ані антикварних виробів, які з’явилися в деклараціях багатьох заможних українців.

15086891 926247394172533 2089507949 n 1c4d9Один із таких напівавтоматичних карабінів марки «СКС» під патрон калібру 7.72 є в колекції Олексія Реви

Всі машини родини записані на дружину

У власності родини міського голови Бахмута є два автомобілі – «Land Rover» моделі «Ranger Rover». На друге авто – Mercedes Benz S500 2010 року також не вказана вартість. На офіційному сайті «Mercedes в Україні» модель S500 Sedan зараз коштує 117 669 євро. Обидва автомобілі 2010 року випуску.

Mercedes Benz S500 BlueEFFICIENCY 2010 1280x800 001 db01e

Автомобіль преміум-класу Олексія Реви коштує понад три мільйони гривень

Володіння і депозити родини вражають

Міський голова зазначив, що його дружина є власником: ТОВ «Демі», активи якого оцінені більш ніж на 84 мільйони гривень», ТОВ «Донбасхліб» – 120 тисяч гривень, ПП «ТПК» – 1,9 мільйонів гривень, «Фармед» – 2590 гривень. Такі ж данні були надані в податковій декларації. Хоча всі підприємства знаходяться у власності дружини з декларації на порталі ЄДРД видно, що кінцевим бенефіціаром «Демі» і «Фармеду» є Олексій Рева.

Родину утримує дружина

Міський голова задекларував 154312 тисяч гривень зарплати та отримав 22355 гривень процентів за депозитами і 19969 гривень пенсії. Його дружина задекларувала 5,6 мільйонів гривень зарплатні на «Демі», процентів від вкладів складали – 9976 гривень, пенсія – 70185 гривень. Всі ці суми збігаються з тими, що подані в податковій декларації.

Грошові активи

Мер Бахмута задекларував 50 тисяч євро (у перерахунку на гривні за курсом НБУ складає 1 млн 396 тис.), 50 тис. доларів (1 млн 293 тис. грн) на банківському рахунку в ПАТ «Креди Агріколь Банк». Також Рева має понад 8 тис. доларів у банку «ПУМБ» (210 тис грн) та 12,7 тисяч гривень в «Ощадбанку». У копії паперової декларації на сайті міськради банківські вклади розраховані у гривнях за тогочасним курсом, може тому суми дещо відрізняються.

Дружина мера, як зазначено у декларації, зберігає гроші в банках лише у гривнях. Зокрема, на рахунку в «ПУМБі» у неї 71,1 тис. грн, понад 9 тис. грн в «Ощадбанку» і 8 гривень у «Сбербанку».

455 4c9ae

Акції незрозумілої вартості

У декларації за 2015 рік, розміщеній на порталі ЄДРД, міський голова вказав акції, які придбані у 2016 році за дивною ціною – 0,10 невідомо чого. Акції якого підприємства має Олексій Рева і яка їх номінальна вартість, мер, очевидно не знає, бо у декларації не вказав. Та і порахувати, скільки їх, чиновник теж не зміг. У податковій декларації цих дивних паперів зазначено 30,0, а в електронній – 300. 1100 таких же акцій за ціною «0,10» має і його дружина. Причому у паперовій версії декларації Реви дружина не мала жодних акцій.

Координатори «Сильних громад» під час аналізу паперової і електронної версії побачили розбіжності в декларуванні землі, грошових активів у банках і акцій, наскільки вони критичні будуть вирішувати спеціалісти НАЗК. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]