На наступній сесії депутати вирішать як зекономити енергоносіях

Семаковська Тетяна 12:52, 22 Листопада 2016

Завтра, 23 листопада, депутати Бахмутської міської ради заслухають, як ефективно витрачає кошти громади керівництво ТОВ «Бахмутелектротранс», за які кошти КП «Бахмут Вода» планує придбати екскаватор, вартістю 250 тисяч гривень, як скоротити споживання енергетичних ресурсів та викиди СО2.

Координатори руху «Сильні громади» продовжують знайомити своїх читачів з проектами рішень, які надані на сесію у листопаді. Детальний огляд дивіться нижче.

Одним з актуальних проектів рішень, які будуть розглядатись на осінній сесії – це звіт про роботу тролейбусного управління – ТОВ «Бахмутелектротранс» за 2015 та дев’ять місяців 2016 року. Так за 2015 рік підприємство здобуло прибутку у сумі 61 тисяча гривен, за дев’ять місяців 2016 – збиток майже дві тисячі гривень. У 2015 році підприємство виплачувало зарплату без затримок, на сьогоднішній час заборгованість складає більше 300 тисяч гривень.

Показники роботи підприємства

№№

пп

                          ПОКАЗНИКИ

Одиниця

виміру

2015

рік

9місяців 2016року

1. Перевезено пасажирів усього Тис.чол. 21198,2 14134,8
  платні Тис.чол. 4588,4 3461,9
  пільгові Тис.чол. 16609,8 11077,9
2. Доходи від перевезення пасажирів Тис.грн. 6883,0 5193,0
3. Витрати на перевезення пасажирів Тис.грн. 16569,0 12933,0
4. Рівень покриття витрат встановленим тарифом        % 41,5 40,2
5. Компенсація транспортних послуг за перевезення пільгових пасажирів: Тис.грн.    
  ● за розрахунком Тис.грн. 24914,8 21888,0
  ● фактично Тис.грн. 7905,3 3800,0
6. Рівень компенсації витрат від перевезення пільгових пасажирів % 31,7 17,4
7. Балансові: збитки – ; прибуток + Тис.грн. +61,0      -1984

Власних доходів підприємства за рахунок додаткових послуг отримано:

                 Найменування послуги 2015 рік 2016 рік ( 9 місяців)
Автоперевезення                           ( тис.грн.) 11,6 6,5
Послуги з розміщення реклами (тис. грн.) 87,9 95,6
Інші платні послуги                       (тис. грн.) 387,7 274,6

У 2015 фінансової підтримки з державного бюджету підприємство не отримувало, зараз компенсація за проїзд пільгових категорій відбувається з місцевого бюджету, однак ті кошти, які надаються витрачаються на покриття заборгованості по зарплаті та ремонт машин, у цільовому напрямку витрачати не вдається. Підприємство приймає участь у різних фінансових проектах, наприклад, мало бажання придбати низькопольний тролейбус для пересування людей з обмеженими фізичними можливостями. Однак, останній такий тролейбус було придбано у 2014 році, причому знов за кошти громади.

На сесії також планується прийняти стратегічний план енергетичного розвитку нашого міста до 2020 року, за допомогою якого будуть розроблені заходи щодо скорочення викидів СО2 (до 20%), скороченню обсягів споживання енергетичних ресурсів (до 21%) та та збільшити використання енергії з відновлювальних джерел енергії на 20 %. Фінанси будуть залучатись з різних джерел: державний та місцеві бюджети, кошти підприємств та донорські кошти, банківські кредити, фінансовий лізинг та інше.

Так, на впровадження технічних заходів в муніципальній сфері планується витрати близько 497 мільйонів гривень та зменшити викидів СО2 на 3,4 тон, у житловому секторі – 316,8 млн гривень та зменшити викидів СО2 на 45,2 тон. Модернізаційні заходи, під керівництвом ТОВ «Бахмут Енерія» дозволять виробляти енергію з відновлювальних джерел на 35,5 МВт більше ніж зараз.

Програма економічного та соціального розвитку Бахмута знов змінюється в деяких напрямках:

– планується збільшити суми компенсацій перевезення пільгових категорій на 5,3 млн. гривень за рахунок місцевого бюджету. Також планується провести поточний ремонт контактної мережі ТОВ «Бахмутелектротранс» на суму 450 тисяч гривен і знов за рахунок місцевого бюджету.

– для комунального підприємства «Бахмут вода» планується придбати багато-функціональний екскаватор, вартістю 250 тисяч гривень, зварювальні агрегати, марки Turan Makina, загальною вартістю 500 тисяч гривень та автомобіль ГАЗ 3309 (250 тис.грн.). Для таких закупівель – витрачать ресурси з інших коштів, яких, поки невідомо. А ось на придбання ще двох зварювальних колісних апаратів витратять 500 тисяч гривень з місцевого бюджету.

Також збільшиться фінансування заходів щодо підтримки сім’ї, дітей та молоді, освіти, охорони здоров’я. Збільшився перелік пріоритетних інфраструктурних проектів, реалізація яких має стратегічне значення для розвитку Бахмуту – це реконструкція Часовоярської ЗОШ №17, реконструкція зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення будівлі по вул. Південна, 2а, капітальні ремонти мереж зовнішнього освітлення вулиць Соледару, будівництво адміністративної будівлі за адресою вул. Привокзальна та інші, на загальну суму 686 млн. гривень.            

Після затверджених змін на сесії у листопаді, особам які нагороджуються почесними грамотами виконкому, будуть виплачувати нагороду у сумі 200 гривень замість 100 гривень як було раніше. Також додали грамоту Бахмутської міської ради, винагороду за яку можна отримати у сумі 400 гривен.

На 94-ій сесії затвердять план діяльності з підготовки регуляторних актів Бахмутської міської ради – у 2017 році планується розробити нову методику розрахунку і порядку використання плати за оренду майна комунальної власності міста. Головною метою нової методики буде створення рівних умов розвитку об’єктів права комунальної власності при наданні в оренду фізичним та юридичним особам.

На даній сесії буде заслуховуватися інформація про виконання Програми розвитку освіти на території Артемівської міської ради на 2012 – 2016, однак в порушення нормативних актів на сайті відсутня така інформація від начальника Управління освіти Бахмутської міської ради Рубцової М.А. Тобто мешканці міста не зможуть проаналізувати, як розвивається освіта у Бахмуті.

Рішеннями цієї сесії затвердять новий склад державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, нове Положення про організаційний відділ Бахмутської ради.

Більш детальніше з проектами рішень, які виносяться на 94 сесію Бахмутської міської ради, можна тут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]