Маєш право: що будуть розглядати бахмутські депутати на останній сесії 2016 року

Семаковська Тетяна 19:16, 26 Грудня 2016

Депутати Бахмутської міськради, у середу, 28 грудня зберуться на останню сесію цього року, аби підвести підсумки року, що минає та затвердити деякі програми роботи на наступний рік. Чи буде розглядатись петиція про відмову від центрального опалення, яка буде програма економічного та соціального розвитку у 2017 році, чи перейменують вулицю «60 років утворення СРСР»? Координатори руху «Сильні громади» підготували короткий огляд проектів рішень, які винесені на 96 сесію.

На цій сесії буде розглянута програма висвітлення діяльності представників місцевого самоврядування у засобах масової інформації. У своєму звіті, нова начальниця відділу внутрішньої політики Світлана Кудрявих, розповідає про кількість зроблених матеріалів на ТРК «Бахмут» та газеті «Вперед», де можна знайти інформацію про діяльність органів місцевого самоврядування. Та і, в цілому, у звіті стверджується, що головна мета програми виконана – «відкритий діалог налагоджено та збільшена відповідальність міської влади перед громадою міста». Однак, на пропозиції громадськості зробити вільний вхід у приміщення міськради, публікувати біографію з фотографіями депутатів, їх декларації та звіти про роботу, ввести в дію громадський бюджет та багато іншого, залишаються без реакції. Мабуть, уявлення демократії, у представників влади та громади відрізняються.

Вносяться зміни до бюджету на 2016 рік, пов’язані з фактичним виконанням бюджету. Коригуються доходи та видатки, однак самих додатків, де можна побачити з чим пов’язані зміни, до проекту рішення не надані.

На останній сесії секретар міськради, Світлана Кіщенко, буде доповідати про стан виконання роботи самої міської ради за 2016 рік та разом з депутатами затвердять план роботи на І півріччя 2017 року.

Програма економічного та соціального розвитку, швидше за все, буде затверджена без змін та пропозицій, які надавались представниками громадської ради на останньому їх засіданні.

Внесення змін до Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дасть можливість у 2017 році придбати для таких дітей житло на суму понад півмільйона гривен.

Мінімальна зарплата з 2017 року підвищена до 3200 гривень, прожитковий мінімум – 1544 гривні, та поступово буде зростати до 1600 гривен. А ось розмір матеріального заохочення голів квартальних комітетів у 2017 році буде зменшено. Депутати Бахмутської міськради вирішили визначати цій показник з урахуванням розміру саме «прожиткового мінімуму», а не як було раніше – «мінімальної зарплати». Це, дійсно, буде у рази менше. Чи квартальні стали гірше працювати?

На розгляд депутатів надається звіт про виконання Програми протидії захворюванню на туберкульоз за 2013-2016 роки. Відзначається, що у 2016 році показник захворюваності збільшився у два рази. Хворі на туберкульоз перебувають на стаціонарному лікуванні в спеціалізованих відділеннях м. Бахмут, м. Краматорська. Всі хворі у повному обсязі забезпечені лікарськими препаратами та продуктовими наборами вартістю 100 гривень.

Затверджено новий склад присяжних Артемівського міськрайонного суду, строком на три роки.

Депутати затвердять зміни до Переліку послуг, які надаються Центром надання адміністративних послуг. Тепер, після підписання Угоди про співробітництво у сфері державної реєстрації громадських формувань, всі дії стосовно реєстрації та перереєстрації громадських об’єднань, можна буде вчиняти у Бахмуті.

КП «Бахмутський парк культури та відпочинку» звітується за свою роботу у 2016 році. Доходи склали майже 360 тисяч гривень, та виросли на 19% у порівнянні з 2015, фінансова допомога від міськради склала 25 тисяч гривень. Всі доходи були скеровані на виплату зарплати, погашення податків, техогляд атракціонів, витрати на енергоматеріали.

Буде заслухано програму соціального захисту окремих категорій громадян. Так, відповідно до цієї програми допомогу на відновлення житлових приміщень отримали 65 осіб на суму 223 тисячі гривень, надана спонсорська допомога у сумі 25 тисяч гривен. З нового – у поточному році транспортна служба «Классное такси» надала послуги соціального таксі на суму 3,5 тисяч гривень.

До відома депутатів буде доведено звіт про виконання програми про реформування і розвиток житлово-комунального господарства за 2011-2015 роки. На 2015 рік проведення таких заходів було заплановано 574 мільйони гривень, а фактичне виконання склало лише 76 мільйони гривень, або 13,3%. Причиною невиконання заходів міськрада називає відсутність фінансування та нестабільність становища в країні. Що вдалося зробити – відремонтувати ліфти, провести ремонти деяких гуртожитків, замінити асфальтне покриття прибудинкових територій, розпочати реконструкції очисних споруд. Підприємство ТОВ «АРТЕМІВСЬК-ЕНЕРГІЯ» не виконувало зазначені у Програмі заходи у зв’язку з відсутністю фінансування. В цілому, через нестабільну ситуацію в регіоні, недостатністю фінансування з державного бюджету пропонується припинити дію Програми.

На останній сесії депутатам розкажуть, як виконана Програма розвитку фізичної культури і спорту за 2012-2016 роки та затвердять нову Програму на 2017-2021 роки. На фінансування нової Програми планується витратити протягом п’яти років 254 мільйони гривень з бюджетів усіх рівнів. Завдяки цим коштам планується залучити до спорту більшу кількість населення, покращити фізичне та психологічне здоров’я населення, створити найкращі умови для самореалізації особистості в спорті.

Депутати планують затвердити пільгу у розмірі 50% по абонементній платі за користування квартирними телефонами інвалідам по зору I та II груп, родичам загиблих воїнів-інтернаціоналістів, членам сімей загиблих учасників АТО, сім’ї осіб, які загинули в результаті обстрілу території Бахмуту у 2015 році, на загальну суму 108,9 тисяч гривень.

Також на розгляд депутатів винесений проект рішення про затвердження Положення про наглядові ради комунальних підприємств територіальної громади м.Бахмута, які будуть здійснювати контроль за їх діяльністю. Кандидати на посади членів Наглядової ради відбираються в порядку, визначеному виконавчим органом Бахмутської міської ради, у сфері управління якого знаходиться підприємство. Їх може бути не менше трьох та не більш семи осіб, строком на три роки. Склад затверджується рішенням міськради. Склад Наглядових рад формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі Наглядових рад.

Деякі будинки, у зв’язку з утворенням ОСМД, будуть списані з балансу КП «Бахмутська житлова управляюча компанія», а саме – по вулиці Свободи, 7, Незалежності, 47, Леваневського, 160, провулок Ватутіна, 92.

Знов виноситься на сесію питання щодо перейменування вулиці «60 років утворення СРСР».

На офіційному сайті Бахмутської міськради петиція щодо відмови від центрального опалення набрала необхідну кількість голосів – 257 з 250 необхідних. Ця петиція була розглянута на постійній комісії депутатів, однак офіційна відповідь досі відсутня. Відповідно до Положення про розгляд електронних петицій, комісія надає рекомендацію про підтримку або не підтримку петиції Бахмутською міською радою. Якщо, петиція відповідає вимогам Положення та чинного законодавства, то вона розглядається на найближчому пленарному засіданні Бахмутської міської ради. Однак, в проектах рішеннях на 96 сесію міськради, ця петиція не винесена. На жаль, автор петиції не з’явився на розгляд петиції на комісіях і не відомо чи буде він присутній в залі засідань, 28 грудня?

Більш детально ознайомитись з проектами рішень можна на офіційному сайті Бахмутської міськради.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]