Бахмутський психоневрологічний диспансер через «Prozorro» оголосив тендер на 10 тонн хека

Семаковська Тетяна 10:41, 3 Лютого 2017

Координатори руху «Сильні громади», аналізуючи тендерні закупівлі у Бахмуті і районі, звернули увагу на деякі торги, в яких сума і кількість товарів, на перший погляд, була завеликою. Після детального вивчення закупки Бахмутського психоневрологічного диспансеру, виявилося, що кількість риби відповідає нормам, але ціна є  вищою ніж продають в роздрібній торгівлі в магазині і оптом в Інтернеті.

Наприкінці грудня минулого року для потреб психоневрологічного диспансеру закупили 12,1 тонн замороженого хека вартістю 71,74 грн/кг. Переможцем торгів став ТОВ «Укрпродукт», який запропонував меншу, ніж на 1 грн ціну. При тому, що ринкова ціна в інтернеті не перевищує 60 гривень за кілограм. У торгах взяли участь тільки два учасники, тому економія склала близько трьох тисяч гривень. Проаналізувавши деякі інші тендери із закупівлі риби, ми побачили, що для «Prozorro» ціна, за якою купували морожену рибу середня.  Зустрічається навіть вища ціна, за якою подають і купують хек у «Prozorro». Наприклад, Парасковієвська школа-інтернат, яка теж знаходиться в Бахмутському районі, придбала хек за ціною 80 гривень за кілограм у приватного підприємця Олексія Сугака.

3

Щоб дізнатися, з яких норм визначається кількість продуктів, ми спочатку звернулися до санстанції, яка тепер має назву – філія лабораторного центру МОЗ України, де підказали, що норми на харчові продукти встановлює те Міністерство, яке контролює цю установу. У відповіді на запит та у телефонній розмові керівництво Бахмутського психоневрологічного диспансеру повідомило, що добову норму по харчуванню в установах для громадян похилого віку та інвалідів встановив Кабмін. В постанові добова норма риби 100 грам, тобто при умові того, що в закладі харчується 344 людей, то треба закупити 12,5 тонн риби. За оголошенням у «Prozorro» придбали 12,1 тонну риби. В специфікації загальна сума, куди входить 10 тонн замороженого хека, 600 кг філе хека і 500 кг замороженої скумбрії тобто 11,1 тонни. Тобто, сума на сайті вказана з помилкою.

1

2

Отримавши бюджет на початку 2017 року, обсяг закупівлі знизили, тому з’явилась додаткова угода. На сторінці торгів було опубліковано додаткову угоду, за якою сума договору через зниження фінансування зменшилася на 319 тисяч гривень. Тобто, замість 798,9 тисяч гривень, договір уклали на 479,34 тисячі гривень. Закупівля знизилась майже у двічі – придбали 6 тонн хека, 360 кг філе хека і 300 кг замороженої скумбрії.

На запит нам також надали перспективне меню на січень, в якому майже кожного дня є риба. На жаль, в меню немає даних про вагу продуктів, тож висновки по використанню продукту зробити не можна. Ось витяг з меню на вказані дати:

4

5

6

7Через запит ми дізналися, що загальна сума закладена на харчування підопічних закладу на 2017 рік 6,4 мільйони гривень, тобто близько 50 гривень на людину в день. На харчування у 2016 році витратили 6,2 мільйони гривень. Бахмутський психоневрологічний диспансер є комунальною власністю Донецької обласної ради і фінансується з обласного бюджету.

Тож завдяки тому, що в країні запровадили систему електронних закупівель, кожен громадянин має змогу дізнатися, за якою ціною, в якому обсязі роблять закупки державні установи. А завдяки такому інструменту, як запити до публічної інформації, можна отримати додаткову інформацію і виявити зловживання або переконатися у правильності дій чиновників. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]