Маєш право знати: за що будуть голосувати депутати на останній зимовій сесії

Семаковська Тетяна 23:49, 19 Лютого 2017

Координатори руху “Сильні громади” продовжують знайомити своїх читачів з проектами рішень, які будуть розглядатись на сесії Бахмутської міської ради у лютому місяці. Як виконується Програма підтримки малого та середнього бізнесу, які будуть ставки на місцеві податки та збори, за які гроші будуть придбавати флюорограф у центральній лікарні, ви дізнаєтесь з нашого матеріалу.

На сесії у лютому місяці буде затверджено ставки на місцеві  податки та збори та порядок їх сплати. Розмір податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки буде залежать від зони розташування, залишаються пільги для окремих категорій громадян та база оподаткування зменшується для квартир на 60 кв.м, для будинків на 120 кв.м. Однак, якщо площа квартири перевищує 300 кв.м і будинок 500 кв.м, то сума податку збільшується на 25 тисяч гривень за рік. Обумовлені ставки земельного та транспортного податків. На жаль, дізнатись на якому рівні бахмутські депутати планують затвердити найактуальніші на сьогоднішній час ставки єдиного податку, з проекту рішення не можна – у зв’язку з відсутністю на сайті додатків до нього.

Депутати будуть затверджувати результати виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2015-2016 роки, які дуже не оптимістичні. Кількість  зареєстрованих ФОП на кінець 2016 року у порівнянні з 2015 зменшилась майже на 10%, найманих працівників у підприємців також знизилась. Та і збільшення обсягу реалізованої продукції пояснюється ростом рівня інфляції.

На розвиток малого та середнього бізнесу Бахмутська міська рада планувала за два минули роки витрати майже 10 мільйонів гривень. Витратили лише 2,2 млн.грн., причому один мільйон гривень направили на розроблення проекту щодо будівництва адміністративної будівлі  для ЦНАПу. Яким чином це допоможе розвивати бізнес у Бахмуті, невідомо.

Кількість фізичних осіб-підприємців, одиниць.

є 67b47

Новый рисунок 1 78662

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кількість працюючих на малих підприємствах, осіб

Цієї ж  сесії затвердять Програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки. Завдання та цілі такі ж самі, як і у минулих роках: збільшення кількості ФОП, найманих у них працівників. Заходи, як показує практика минулих років, неефективні – проведення круглих столів, роз’яснювальна робота, моніторинг роботи малих підприємств (яким чином невідомо). Планують витрати на цю програму – 50 мільйонів гривень, причому з міського бюджету – 34 мільйони.  

Депутати на 99-му пленарному засіданні планують затвердити результати виконання Комплексної програми “Молодь. Сім’я. Діти” за 2016 рік. Програма має велику кількість направлень:  ставлення молоді, формування здорового способу життя, культурний розвиток, національно-патріотичне виховання, соціальний захист дітей-сиріт. Управління молодіжної політики звітує за цією Програмою, що протягом року працевлаштоване 1053 осіб, усиновлено четверо дітей, працюють 45 спортивно-оздоровчих клубів. Всього на цю Програму планували витрати 84 мільйона гривень, по факту витратили майже на 10 мільйонів більше.

Будуть внесені зміни до Програми економічного і соціального розвитку Бахмуту на 2017 рік, а саме: буде проведення утеплення фасадів, покрівлі, заміна вікон та дверей в будівлях шкіл №5, №10 та №18, на що витратять майже 2 мільйоні гривень з державного та міського бюджетів. Також за рахунок міського бюджету планують придбати флюорограф з цифровою обробкою зображення для КЗОЗ «Бахмутська центральна районна лікарня», вартістю 2 мільйона гривень. Управління культури в 2017 році планує реалізувати проект «Бібліомайданчик Open Air», на що витратять 131 тисячу гривень, причому лише 31 тисяча гривень буде надана з міського бюджету, інші – залучені грантові кошті. Один мільйон гривень з міського бюджету витратять на встановлення камер відео спостереження в рамках проекту «Безпечне місто». 

На сесії буде затверджений звіт про виконання міського бюджету за 2016 рік – доходи у сумі 873,6 мільйона гривень та 803,4 мільйона гривень – видатки, тобто за минулий рік громада міста спрацювала з профіцитом бюджету у сумі 70 мільйонів гривень. Причому спеціальний фонд бюджета міста складав 45 тисяч гривень, протягом року надійшло ще 41,5 тисячі гривень та 49,3 тисячі гривень витратили на придбання сувенірної продукції для святкування 445 річчя міста Бахмут . Резервний фонд у сумі 400 тисяч гривень протягом 2016 року не витрачувався.

Звіт стосовно роботи КП “Бахмутська житлова управляюча компанія” депутати планують затвердити, але самого звіту для ознайомлення перед громадою міста на сайті немає.

У зв’язку з тим, що Соледар тепер окрема громада, з балансу Бахмуту передається окреме майно у власність Соледарської громади.

Затверджуються пільги для інвалідів по зору у 2017 році, компенсація яких буде відбуватись за рахунок субвенцій з державного бюджету: 50% знижки на оплату користування житлом та на придбання твердого палива і скрапленого газу.

Буде затверджено Програма протидії захворювання на туберкульоз на 2017-2020 роки, на яку планують витратити майже 9 мільйонів з міського, державного бюджетів та інших джерел фінансування.

Також депутати будуть затверджувати новий Порядок прийняття регуляторних актів. А ось щодо звіту про прийняття регуляторних актів, то протягом 2016 року Бахмутська міська рада планувала розробити два таких акти – про рекламу та оновити методику розрахунку орендної плати комунальної власності, але так і не прийняли. Мабуть це дуже складні законодавчі акти, то будемо чекати на них у 2017 році.

Підводяться підсумки щодо Програми забезпечення безпеки населення від надзвичайних ситуацій.

На початку року вже відбуваються зміни у бюджеті на 2017 рік.  

Буде надано дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земель комунальної власності: Апеляційному суду Донецької області, та деяким фізичним особам підприємцям для ведення їх господарської діяльності. У зв’язку з майбутньою реалізацією землі, площею 0,1322 га по вулиці В.Гайворонського, Бахмутська міськрада надає дозвіл на проведення експертної її оцінки. Також поновлюються договори оренди земельних ділянок певним підприємцям, передається у приватну власність фізичним особам комунальні землі, у зв’язку з будівництвом житлових будинків.

Більш детальніше з проектами рішень можна ознайомитись тут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]