«Бахмутська старовина»: в музеї відбулася перша науково-краєзнавча конференція

Семаковська Тетяна 23:28, 28 Лютого 2017

Свої доклади і тези про дослідження Бахмутського краю і регіону представили науковці, краєзнавці, студенти, школярі. «Бахмутська старовина: краєзнавчі дослідження – 2017» – це перша наукова конференція, яка відбулася на базі краєзнавчого музею, учасники і організатори вирішили, що захід має стати традицією.

Організаторами заходу виступив також Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «ДДПУ», Бахмутський міський осередок Донецької обласної організації краєзнавців України.IMG 1584 3f543

Програма конференції складалася з двох секцій, в яких учасники представили свої доклади. Перша «Бахмутський край з найдавніших часів до кінця ХІХ ст.», друга «Регіональна історія в контексті державотворчих процесів ХХ-початку ХХІст». Окремим розділом виділили секцію «Музеєзнавство. Музейна справа», яку освітили наукові співробітники музею і викладачі Горлівського інязу.

«22 виступаючих з 11.00 до 16.00. Я б написала про кожного. Обов’язково буде збірка публікацій. З лірикою літературного краєзнавства, детективом археологів, пригодами історичної геології, сімейними сагами. Сумнівів немає, видаємо!», – відмітила по закінченню конференції директор Бахмутського краєзнавчого музею Олена Смирнова.

IMG 1586 4e274

Автор докладу «Історія заснування та функціонування Бахмутського тюремного замку на статистичних матеріалах (ХІХ-ХХст)» Максим Меценко, магістрант Горлівського інязу розказав, що важливість таких заходів вкрай важлива особливо зараз:

«Враження від власної участі – позитивні, так як є можливість самореалізації! Такі заходи потрібні, особливо в нинішній час! Конференції треба проводити не один раз на рік, а частіше. Особливо важливо залучати вчителів історії з докладами!».

IMG 1595 1ba5f

Своїми враженнями від першої науково-краєзнавчої конференції поділився зберігач фондів Часовоярського промислового історико-краєзнавчого музею Валерій Богуненко:

«Конференція відбулася на достатньо високому рівні, завдяки концентрації наукових сил. Були запропоновані цікаві доклади різноманітної спрямованості, як стосовно теоретичних питань сучасних краєзнавчих досліджень, так і результати досліджень у різних сферах історії краю – соціально-політичної, економічної, гуманітарної».

IMG 1588 496b7

Враховуючи те, що з кожним роком кількість учасників і доповідачів безумовно буде підвищуватися, в якості пропозицій на майбутнє Богуненко також відзначив, можливість впровадити паралельну роботи секцій і важливість дотримання регламенту. Плануючи наступні конференції можна урізноманітнити програму, включивши до складу конференції екскурсії, перегляд фільмів на краєзнавчу тематику тощо.

Важливо, що традиція розпочалася, організатори змогли залучити і зацікавити досвідчених науковців і молодь, яка тільки починає робити перші кроки в науці.    

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]