Геологи обвиняют Бахмутский горсовет в манипуляциях с установлением ставок на землю

Семаковська Тетяна 17:03, 1 Березня 2017

Ставки на местные налоги и сборы принимают решением городского совета. Проект решения горячо обсуждался депутатами, присутствующими активистами. Замечания, которые предлагали внести общественники, не были учтены и решение приняли без изменений.

Ставки по единому налогу горсовет принял на уровне:

-первая группа – 10% от прожиточного минимума, то есть 160 гривен,

-вторая группа – 20% от минимальной заработной платы – 640 гривен.

15 0a911

 Объявление в налоговой инспекции

Ставку туристического сбора Бахмутский горсовет установил на максимально возможном законодательном уровне – 1% от стоимости всего периода проживания. Сбор за места парковки транспортных средств – 0,03% от минимальной заработной платы. Транспортный налог – утвержден, как в Налоговом Кодексе – 25 тысяч гривен с автомобиля, выпуска до 5 лет, средняя рыночная стоимость которого не превышает 375 минимальных зарплат (1,2 миллион гривен).

презе b2b5a

Самым обсуждаемым налогом стал налог на недвижимое имущество отличное от земельного участка. Присутствующий на сессии генеральный директор «Донецкгеологии» Николай Жиколяк заметил, что при расчете ставки не учитывались коэффициенты, которые отображают пригодность к строительству.

«Необходимо учитывать характеристику грунтов, для чего составить подробную карту. По тем данным, которые у нас собраны, 25% территории города не пригодны к строительству – залегание грунтовых вод, глубиной менее двух метров, 50% территории – относительно пригодны, то есть строительство требует дополнительных мероприятий для укрепления фундамента, там залегание грунтовых вод от двух до пяти метров. В сумме это треть территории города. А у нас в расчетах эти данные не учтены. Для детального районирования нужно провести исследования, создать карты. Но этого делать не стали – формально установили максимальные коэффициенты», – уточнил корреспонденту Общественного портала «Бахмут IN.UA» Жиколяк.

По его мнению в земельных вопросах в Бахмутском городском совете не учитывают постановления Министерства агрополитики и перекручивают нормы законов.

Свои требования привести нормативные акты, действующие по оценке земли, в законодательное поле специалист по геологоразведке изложил в обращении к руководству городского совета:

«Оплата за землю в центральной части города выросла в пять раз. И эти изменения вносились без обсуждения с громадой, я узнал об этом постфактум, когда все уже было принято с нарушениями. Я не собираюсь идти и договариваться по своим объектам, как сделали некоторые, я написал обращение в горсовет. Если это не подействует и изменения в нормативные акты не будут внесены буду обращаться в суд. Я уверен, что это преступные манипуляции», – добавил гендиректор «Донецкгеологии».

Экономико-правовой и политический эксперт Петр Тутов, который изучал данный вопрос, также выразил свои замечания:

“Приятно, что горсовет прислушался к моим предложениям и при определении ставки налога на недвижимость сделали дифференциацию. Однако, в нормативной денежной оценке земли – есть нарушения, о которых сказал Жиколяк – отсутствует карта, то есть главное условие при определении коэффициентов КМ2 и КМ3. В частности, коэффициент КМ3 завышен в 1,5 раза. То есть, зонирование не учитывает земельные участки, на которых присутствует централизованное газоснабжение, отопление, а также отсутствуют сведения о подтоплении, нахождение грунтовых вод глубиной менее трех метров. Поэтому считаю, что надо вернуться к пересмотру денежной оценки, внести коррективы” – отметил Петр Тутов.

Начальник Управления муниципального развития Наталья Отюнина ответила на замечания:

“Карты в отделе земельных ресурсов существуют. Когда мы с вами встречались, мы определились, что зонирование идет укрупнено и земельный участок не рассматривается под каждым отдельным зданием, с имеющимися коммуникации. Я думала, что вопрос решен. Но, если остались вопросы, предлагаю еще раз встретиться и все обсудить” – сказала Наталья.

Виктория Лещинер, депутат Бахмутского горсовета, также не согласна с предлагаемыми ставками и добавила:

«В этом году повысилась минимальная заработная плата и теперь каждый квадратный метр земли будет стоит дороже, люди будут платить больше этого налога. Я предлагаю уменьшит коэффициенты, у нас есть вилка от 0 до 1,5. И тогда сумма налога осталась бы на уровне прошлого года».

Но даже после предложений Отюниной пересмотреть правильность определения коэффициентов и ставок налога на недвижимое имущество, депутаты, за исключением Лещинер, Бабенко и Бойко, проголосовали за проект решения без предложенных изменений.

Итак, ставки по налогу на недвижимое имущество отличное от земельного участка Бахмутский горсовет утвердил от 0,1 до 0,7% от суммы минимальной заработной платы (3200 гривен с 1 января 2017 года), в зависимости от мест расположения. Для сравнения в 2016 году ставка составляла 1% от минимальной зарплаты. Льготы для квартир – 60 кв.м, дома – 120 кв.м, другие помещения – 180 кв.м.

Более детально с решением об установлении ставок на местные налоги можно ознакомиться здесь.

6 1 ff9d2

ставки 2016 1 5477d

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]