Як місту Бахмут прожити на бюджет 2017 року?

Семаковська Тетяна 12:36, 14 Березня 2017

Бюджетміста Бахмут на 2017 рік відрізняється від бюджету 2016 року не лише цифрами, а й умовами, при яких він формувався. Координатори руху «Сильні громади» за спеціальною методологією проаналізували бюджетний процес Бахмуту і оцінили його за 42-бальною шкалою. Наша оцінка становить 16 балів. Такий доволі низький результат спричинений, передусім, браком оприлюдненої звітності про виконання бюджету та відсутністю місцевих нормативних актів.

Для оцінки відкритості та публічності організації бюджетного процесу Бахмуту координатори “Сильні громади” використовували аналітичну таблицю з певними параметрами: наявність у місті затвердженого бюджетного регламенту, положення про бюджет участі, оприлюднення різних звітів щодо бюджетного процесу та інше.

Кожен пункт оцінюється в 1 бал і складається з 3 критеріїв – наявність документа, його актуальність і навігаційна доступність. Якщо оцінка менше 1, це означає, що документ прийнятий, однак його нелегко знайти на сайті місцевої ради. або дані не актуальні. Максимально можливий бал – 42. З методологією дослідження можна ознайомитися в онлайн-таблиці методології.

budget Bahmut 2017 cea0f

Ми проаналізували наявність важливих місцевих нормативних актів. Розпорядження міського голови “Про заходи щодо підготовки проекту бюджету”, бюджетний регламент, розпис місцевого бюджету, бюджет участі дійсно законодавчо не передбачені, однак їх прийняття та оприлюднення на офіційному сайті міськради могло би сприяти налагодженню взаємодії місцевої влади та бахмутчан. У звітуванні ситуація теж складна. Не всі передбачені законодавством звіти публікуються на офіційному сайті. За підсумками аналізу, міська влада Бахмута набрала 16 балів, тобто менше половини.

Які доходи матиме місто у 2017 році?

Не так давно Бахмут отримав бюджет на 2017 рік. Проект рішення бюджету був оприлюднений на офіційному сайті Бахмутської ради в законодавчо встановлені строки. Ба більше, він навіть був презентований громаді міста. На момент прийняття рішення на 95-му пленарному засіданні міської ради були присутні 35 депутатів. Вони одноголосно затвердили бюджет.

У 2017 році бахмутчани матимуть заплановані доходи та видатки на одному рівні: майже 700 мільйонів гривень. У попередньому році видатки перевищили доходи майже на 93 мільйона гривень. До того ж, минулорічний бюджет зазнав багато змін протягом року. Останні вносили вже в поточному, 2017-му.

Однак, при порівнянні доходних та витратних частин бюджетів минулого та поточного років, треба враховувати багато факторів. Наприклад, у 2016 році бюджет формувався з урахуванням доходів та витрат міст-супутників: Часова Яра та Соледара. Бюджет Бахмуту на 2017 рік сформований вже без доходів та видатків цих міст. Дотації та субвенції у 2017 році склали 423,5 мільйонів гривень. Це – 60,1% міського бюджету Бахмуту. Проте це на 58,1 мільйонів гривень менше, ніж у 2016 році.

Доходи в бюджеті 2017 року:

Власні доходи: 274,6 млн грн

Державні трансфери: 423,5 млн грн

Левову частку у складі власних доходів складають податкові надходження. З них податок на доходи фізичних осіб складає 176,1 млн грн, акцизний податок – 23,5 млн грн, місцеві податки та збори – 52,2 млн грн.

Для порівняння, доходи в бюджеті 2016 року:

Власні доходи: 226,5 млн грн

Державні трансфери: 561,9 млн грн

 В розрізі найбільших податків у 2016 році це виглядало так: податок на доходи фізичних осіб складає 148,1 млн грн, акцизний податок – 17,5 млн грн, місцеві податки та збори – 41 млн грн.

фото1 3e26dЯк бачимо, без державних дотацій та субвенцій Бахмут не зможе сам себе забезпечувати у 2017 році. Минулого року ситуація була схожою. Але в 2017 році податківці Бахмуту планують зібрати на 28 мільйонів більше, ніж у 2016-му. І це не зважаючи на те, що такі бюджетоутворюючі підприємства, як Часовоярський вогнетривкий комбінат, завод «Часовоярські автобуси», ДП «Артемсіль» тепер сплачуватимуть податки до своїх місцевих бюджетів.

Скільки й на що витрачатиме місто у 2017 році?

Видатки на 2017 рік

Найбільші статті видатків:

 Управління праці та соціального захисту населення: 323,3 млн грн              

Управління освіти: 178,1 млн грн

Управління охорони здоров’я: 93,1 млн грн

Видатки на 2016 рік

Найбільші статті видатків:

Управління праці та соціального захисту населення: 314,8 млн грн            

Управління освіти: 197,9 млн грн

Управління охорони здоров’я: 117,5 млн грн

 фото21 a9535

З витратною частиною все набагато складніше, ніж з доходною. Якщо проаналізувати соціально значимі показники, то побачимо, що у 2016-му році на освіту витратили 152,3 млн грн. У цю суму входить і заробітна плата, і витрати на енергоносії. І хоча у 2017 році на освіту з державних трансферів планують виділити 168,4 млн грн., витрати на комунальні послуги та енергоносії доведеться компенсувати повністю з міського бюджету.

Ще гірша ситуація склалась у фінансовому забезпеченні охороні здоров’я. У 2016 році на її підтримку скерували 111,8 млн грн. З них 74 млн грн витратили на заробітну плату медичного персоналу і 12 млн грн – на енергоносії. У 2017 році на загальні видатки Управління охорони здоров’я запланували 89,6 млн грн. З них лише 64,7 тис. грн підуть на зарплату медикам і 9,5 тис. грн – на компенсацію комунальних послуг (також з міського бюджету). Постає питання: наскільки зменшиться якість обслуговування у сфері охороні здоров’я?

На зменшення фінансування освіти та охорони здоров’я впливає не тільки брак коштів на державному рівні. Рішення щодо розподілу фінансів на охорону здоров’я тепер має право приймати керівний склад медичних установ. Вагомим фактором є і те, що лікарні та школи Часового Яру та Соледару тепер утримуватимуть себе самі.

На соціальний захист населення – субсидії, підтримка дітей-сиріт, інвалідів та інших пільгових категорій – у 2017 році планують витратити на 15,3 мільйони гривень менше, ніж у 2016-му. Проте на культурні заходи та утримання установ культури у 2017 році витрати планують збільшити на 6,4 мільйонів гривень, порівняно з 2016-м.

фото2 06202

Витрати на культуру відображені у мільойнах гривнях

Треба відмітити, що незважаючи на те що міста Часів Яр, Сіверськ, Соледар у поточному році не будуть наповнювати міський бюджет разом з Бахмутом, плани наповнювання доходної частини бюджету ставлять доволі високі – на рівні 2016 року, і навіть більше. З видатковою частиною складніше. У 2017-му році на підтримку соціально важливих напрямків виділяють менше державних трансферів і дотацій. Ще й комунальні послуги та витрати на енергоносії доведеться в повному обсязі фінансувати з міського бюджету.

Чи зможе Бахмут гідно прожити на затверджений бюджет 2017 року, поки сказати важко. Як правило, протягом року бюджет зазнає багато змін. Поки що громаді Бахмута залишається планувати свої доходи та видатки на рівні запланованого бюджету 2017 року. Рух «Сильні громади», зі свого боку, продовжуватиме моніторити використання бюджетних коштів розпорядниками міста Бахмут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]