В Бахмуті відбувся круглий стіл за результатами моніторингу «Аналіз рівня ефективності місцевого самоврядування Бахмута». Почути, як проводився координатори «Сильних громад» проводили моніторинг, сказати свою думку про обрані критерії, їх рівень на сьогодні, обговорити спосіб підвищення, прийшли депутати, керівники підрозділів і управлінь, журналісти, активісти, підприємці, члени Громадської ради. Як відбувалася дискусія читайте і дивіться в матеріалі.
Також піднімали питання енергоефективності. По-перше, Бахмут в рейтингу на першому місці, причому по майже всім параметрам задовольняючи критеріям, треба просто винести інформацію в окремий розділ, щоб громада і інвестори бачили успіхи.
Олексій Ткаченко, начальник фінансового управління, при обговоренні критеріїв, за якими аналізувався бюджет міста, відмітив, що звіти, які пропонують додати координатори руху “Сильні громади” будуть важкі у використанні для пересічного громадянина. Зараз на офіційному сайті присутні щоквартальні та річні звіти. Але рекомендації врахують та всі публічні звіти будуть у майбутньому оприлюднюватись.
Секретар міськради Світлана Кіщенко підсумовуючи підкреслила, що такий моніторинг допомагає порівняти себе з іншими громадами, накреслити плани для розвитку. Вона погодилась з тим, що треба вносити зміни до нормативних документів, для того щоб рада ставали більш відкритою і демократичною для громадян.
Детальніше дивіться на відео.
Координатори «Сильних громад» запропонували обговорити розробку Положення про звітність дискусія депутат Сергій Сітніков підняв питання про оплату роботи для депутатів міської ради. Сітніков підняв питання про те, що останнім часом до депутатів ставлять багато вимог, але їх діяльність є не оплачуваною. За думкою депутата ефективність роботи міськради треба в першу чергу підвищувати введенням зарплатні для депутатів, тому що на сьогодні депутати не тільки не отримують оплати за свою діяльність, але й постійно витрачають власні кошти. Слід зазначити, що депутат обирався в 2010 році, коли діяв існуючий «Закон про місцеве самоврядування», в якому визначені обов’язки виконуються на безоплатній основі.
Детальніше дивіться на відео.
Дискусія про вільний доступ громадян до засідань колегіальних органів міськради триває у Бахмуті вже декілька місяців. За позивом одного з активістів навіть відбулося судове засідання, і суд частково вдовольнив його вимогу усунути з регламенту обмеження доступу. Представники влади з цим не згодні.
Детальніше на відео.
Загалом сайт Бахмутської міської ради буде мінятися і доповнюватися. Керуюча справами виконкому Тамара Недашковська запропонувала в робочому процесі обговорити пропозиції. Депутат міськради Вікторія Лещінер додала влучну пропозицію, разом з моніторингом відкритої інформації аналізувати відвідуваність сайту, щоб розуміти, що саме цікавить громаду і в першу чергу потребує змін. Піднімали також питання малої активності мешканців, не бажання взаємодіяти з депутатами.