Гаряча березнева сесія: реорганізація лікарень, порядок проїзду для пільговиків у бахмутському міському транспорті

Семаковська Тетяна 22:52, 21 Березня 2017

Загалом на сайті Бахмутської міськради сьогодні опубліковано 23 проекти. Близько третини – це звіти, чи затвердження програм, які фінансуються з бюджету. Буде розглянуто болючі для мешканців громади питання – реорганізація, з подальшою ліквідацією закладу 2-ї міської лікарні, петиція по відмові від центрального опалення. Огляд рішень сесії провели координатори руху «Сильні громади» у проекті «Маєш право знати», про це читайте далі.

Звіт про виконання Програми соціально-економічного розвитку в 2016 році включає інформацію за всіма сферами діяльності ради, окремо винесені розділи по витраті бюджетних коштів в сфері ЖКХ, розвитку і підтримування міської інфраструктури. 

Депутатам також пропонують затвердити інформацію про витрачання коштів, зібраних в рамках соціального проекту і затвердити план на 2017 рік.

Так у минулому році підприємцями, комунальними підприємствами, приватними особами, мешканцями міста, благодійними організаціями та волонтерами в рамках проекту залучено більше 17 мільйонів гривень. На наступний рік планують залучити близько 16 мільйонів. Пріоритетні напрямки: поліпшення умов для позашкільної освіти, благоустрій скверу «Дружби», облаштування п’яти  зелених куточків, реконструкція 20 зупиночних пунктів, укріплення матеріально-технічної бази установ охорони здоров’я, створення умов для залучення громадян до здорового способу життя.

Звіт про виконання Програми по забезпеченню житлом дітей сиріт включає статистичні данні про потребу в житлі. В проекті зазначено, що у 2016 році обстежено 67 одиниць житла, що становить 100% загальної кількості житла, яке закріплене за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Випадків порушення житлових прав дітей та позбавлення дітей житла не  виявлено. В рамках виконання заходів Програми у 2016 році  два громадянина з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали квартири, для ремонту яких з місцевого бюджету було виділено  184,7 тисячі гривень.

В 2016 році Громадська рада намагалася провести експертизу програми «Світле місто», але за результатами отриманих документів провести експертизу не вдалося, громадськість запропонувала викладати інформацію по програмі протягом року, щоб можна було легко проконтролювати всі ремонти і витрати. Цього зроблено не було. Чи будуть у депутатів питання до програми подивимось на сесії?

У програмі також зазначена інформація по встановленню ліхтарів на бульварі «Металургів»:

«У ІV кварталі 2016 року на бульварі Металургів в рамках реконструкції та озеленення екологічного скверу була прокладена лінія зовнішнього освітлення з встановленням 34 енергозберігаючих натрієвих світильників. При цьому демонтовано 56 світильників з лампами розжарювання, змонтовано 355 м кабелю, встановлено 17 паркових опор. Роботи були виконані на суму 656,762 тис. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету. Виконання становить 10 % від запланованого».

Зауважень до якості робіт на бульварі дуже багато, може саме під час сесії ці питання будуть роз’яснені для депутатів і громади.

У пояснювальній записці до проекту рішення щодо розгляду петиції про відмову від центрального опалювання зазначено шість перешкод та труднощів до переходу на індивідуальне опалення.

Ось одна з них:

«На сьогоднішній день установка індивідуального опалення обійдеться квартиронаймачеві не менше 30 тис. грн. В залежності від вартості обладнання, монтажних робіт та проектної документації період окупності витрат може складати від 5 до 10 років».

Який висновок зроблять депутати подивимось.

На сесію також виносять «Порядок створення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій». Відповідно до порядку, резервом є запас будівельних і паливно-мастильних матеріалів, лікарських засобів та виробів медичного призначення, продовольства, техніки, технічних засобів та інших матеріальних цінностей, призначених для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, надання допомоги постраждалому населенню, проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів. Резерв створюється за рішенням виконавчого комітету.

У звіті про стан виконання у 2016 році Програми з будівництва, ремонту та реконструкції зупиночних пунктів громадського транспорту на території Бахмута на  2016-2020 років повідомляється, що на прибирання зупиночних пунктів було витрачено 200 тисяч гривень з міського бюджету. За рахунок ТОВ « АРТДОН» було встановлено 9 павільйонів очікування громадського транспорту, які іншим проектом рішення меценати передають на баланс комунальних підприємств. Вартість одного павільйону для очікування оцінюється у 40 тисяч гривень.

Проектом рішення по призупиненню юридичної особи другої міської лікарні, визначена комісія, яка проведе інвентарізацію майна комунального закладу. Подібна комісія буде працювати і по дитячій лікарні. Проте дитяча лікарня залишається на своїх потужностях, а другу міську лікарню планують перенести на територію Центральної лікарні.

Звіт про стан виконання програми по забезпеченню безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури на території Бахмута містить перелік з 9 об’єктів, які в цьому році облаштували пандусами.

В проекті рішення визначено, що на сьогодні практично по всіх районах міста є об’єкти соціальної інфраструктури, які обладнані елементами доступності  для маломобільних груп населення, що надає людям змогу вирішувати свої побудові проблеми за місцем проживання. При тому що на кожному Комітеті доступності члени Громадської організації інвалідів «Надія» доводять, що в місті немає доступних медичних закладів. Причини не виконання програми пояснюють, як матеріальне незабезпечення, але навіть при наявності коштів реконструкція об’єктів не проводиться в інтересах маломобільної групи. При реконструкції поліклініки туалет зробили не пристосованим, хоча гроші на це виділялися. Чи будуть питання у депутатів до цього «оптимістичного» звіту?

Депутатам також пропонують передати безоплатно нежитлові приміщення у користування двом комітетам мікрорайонів шляхом укладення договорів позички:

–  КОМІТЕТУ МІКРОРАЙОНУ  «БАХМУТ СХІДНИЙ» загальною площею 54,58 кв.м.,  по вул. Некрасова,46,

–  КОМІТЕТУ МІКРОРАЙОНУ  «ЦЕНТРАЛЬНИЙ» загальною площею 43,99 кв.м.,  по вул. О. Сибірцева,214.  

На сесії також планують затвердити Перелік витрат з капітального ремонту житлових будинків та прибудинкових територій, які безоплатно передаються з балансу Управління  розвитку   міського господарства та капітального будівництва Бахмутської  міської  ради на баланс об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельного кооперативу м. Бахмут. В перелік входять 18 будинків.

З балансу «Бахмутської житлової управляючої кампанії» списується будинок за адресою Миру, 15, побудований у 1916 році.

На затвердження депутатами надано порядок проведення розрахунків при наданні пільг з послуг зв`язку та інших, передбачених законодавством пільг, окремим категоріям громадян, мешканцям м.Бахмут, за рахунок коштів  міського бюджету. В порядку визначено перелік категорій громадян, що мають право на пільги і механізм проведення розрахунків.

Також на розгляд депутатів виносять Порядок проведення розрахунків компенсаційних виплат за пільговий проїзд в міському електро- та автомобільному транспорті загального користування за рахунок коштів міського бюджету. Тепер для безоплатного проїзду пільговикам потрібно буде отримати проїзний квиток на рік в Управлінні праці та соціального захисту. Сума компенсації перевізникам буде рахуватися по формулі залежно від кількості перевезених пасажирів, виручки і коефіцієнтів співвідношення платних і пільгових пасажирів, який буде визначатися рішенням виконкому.

На березневу сесію виносять питання встановлення земельних серветутів для розміщення споруд приватних підприємців, затвердження нового складу комісії по конкурсному відбору суб’єктів оціночної діяльності в сфері оцінки землі та виконавців робіт із землеустрою, надання дозволу на розробку проектів землеустрою двом фізичним особам і «Бахмутській установі виконання покарань».

В проектах рішень також поновлення договорів оренди земельних ділянок трьом фізичним особам підприємцям і ТОВ «СІНІАТ», передачу фізичним особам земельних ділянок.

Рішенням сесії пропонується списати з нульовою вартістю атракціон «Сюрприз» з парку культури і відпочинку, за результатами експертизи він визнаний не робочим.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]