Артемівський міськрайоний суд вважає, що доплату за педагогічний стаж приватні ВУЗи сплачувати не повинні

Семаковська Тетяна 11:49, 14 Квітня 2017

Артемівський міськрайоний суд відмовив у позовній заяві колишньому викладачеві “Донецького університету економіки та права” щодо невиплаченої надбавки за педагогічний стаж за минулі 14 років. Однак, викладач та його представник не згодні з рішенням суду і подали апеляційну скаргу.

Колишні викладачі “Донецького університету економіки та права” змінивши місце роботи на державний заклад освіти, почали отримувати додаткову заробітну плату, матеріальну допомогу на відпустку, компенсацію за невикористану додаткову відпустку, надбавки за стаж, які не отримували раніше. Звернувшись з претензіями до університету вони почули, що Закон України “Про освіту” не поширюється на приватні ВУЗи. Не згодні з таким рішенням, вони звернулися до суду.

Судовий процес почався восени 2016 року. Суддя Олександр Брежнев декілька разів переносив засідання, призначав перерви під час дебатів сторін, і ось нарешті виніс рішення.

IMG 6954 1f686

На одному з засідань, представник відповідача “Донецького університету економіки та права” – Олег Романенко – надав клопотання щодо відмови у позові на підставі не дотримання строків позовної давнини. Однак, на неодноразові запитання судді та зауваження представника позивача – Алли Олійник, що відповідно до ст.1 Цивільного Кодексу України до майнових відносин, заснованих на владному підпорядкуванні однієї сторони, строк давнини до позовних вимог не застосовуються, представник відповідача відповів:

“Клопотання подаю так, на всяк випадок, а в позовній заяві прошу відмовити взагалі, такій що заснована на незаконних підставах”.

Романенко базував свої докази на тому, що відповідно до ст.60 Цивільного процесуального кодексу України кожна зі сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається у своїх запереченнях. А позивач не довів жодних обставин порушення її прав, а навпаки всі приводи свідчать про безпідставність та надуманість стосовно предмету спору.

“Позивачка, колишня викладачка “Донецького університету економіки та права” жодного разу не зверталась до пенсійного фонду с заявою про призначення їй пільговій пенсії, тому стверджувати про порушення її прав – передчасно. На разі невідомо, чи буде мати взагалі негативний наслідок факт не відображення інформації про особливі умови праці у базі Пенсійного Фонду України. На протязі 14-років, позивачка не вважала свої права порушеними” – стверджував представник університету.

Також представник відповідача додав, що не відомо на підставі чого був зроблений розрахунок невиплачених сум додаткових заробітних плат, якщо первинні бухгалтерські документи у позивача відсутні.

Представник позивача Алла Олійник заперечувала, що відповідно до ч.2 ст.60 Цивільного процесуального кодексу України, в справах, пов’язаних з виплатою заробітної плати, змін умов праці, скорочення та інше,  обов’язок доказування правомірності покладається, саме на роботодавця.

“Законодавець вже давно відійшов від принципу змагання саме в  трудових спорах, на що є постанови Верховного Суду України” – парирувала Олійник.

IMG 6953 0ff26

 “Ми з вами знаходимося у цивільному процесі, де є факт порушених прав. Не треба чекати настання суспільно небезпечних наслідків між діями відповідача. Конституційний Суд України давно розтлумачив, що таке суспільний інтерес – це прагнення особи користуватись матеріальними чи нематеріальними благами” – сказала Олійник.

Стосовно правомірності розрахунку невиплачених сум, представник позивача дійсно підтвердила, що немає первинних бухгалтерських документів, а вести бухгалтерський облік та відновити документи у разі їх втрати – це, як раз, прямий обов’язок роботодавця.

“Фізична особа не веде такий облік і не викрадає його у роботодавця, щоб надати до суду. Якщо документи “Донецького університету економіки та права” зараз знаходяться на тимчасово окупованій території, то відновити їх, це обов’язок керівництва. Згідно Конституції України, кожен має право на належні умови праці і отримування оплати у повному обсязі. А Закон України “Про освіту” поширюється на всі учбові заклади усіх форм власності” – додала Алла.

Обґрунтування, чому “Донецький університет економіки та права” не виплачував компенсацію за невикористану за додаткову відпустку, відповідачем зовсім не наведені.

Дана справа – одна з трьох, які зараз знаходяться на розгляді в суді. По другим іншим – ще йде судовий процес.

Однак, Артемівський міськрайоний суд, в особі Олександра Брежнева, відмовив у позові, у зв’язку з тим, що відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог. Суддя ввжає, що у позивача була можливість надати позивачем достовірні, належні та достатні докази, однак позивач цього не зробив. Керівництво ВУЗу повинно було здійснювати такі виплати, які передумовлені контрактом, а ті виплати, які гарантовані законодавчими актами України  (Закони України “Про освіту”, “Про відпустки” та Конституція) – позивачу треба було довести.

суд1 02590суд 6f1cb  Позивач не згоден з рішенням суду, вже надав апеляційну скаргу, тим більше, що у судовій практиці є аналогічні остаточні рішення суду, які пройшли касаційну інстанцію  на користь викладачів.

“Всі рішення були подані через канцелярію Артемівського міськрайонного суду Донецької області та долучені до матеріалів справи. Наведене дає підстави вважати, що суддя умисно відмовив у повному обсязі позивачу, віддаючи перевагу інтересам відповідача, який побоюється, що крім цих перших позовів весь колектив може звернутися до суду за захистом своїх прав, а також будуть проведені донарахування сум податків і зборів у зв’язку із збільшенням бази оподаткування” – вважає Алла Олійник.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]