В Бахмуті за кошти Європейського інвестиційного банку відремонтують школи та дитячі садочки

Семаковська Тетяна 12:52, 21 Квітня 2017

Бахмут – один з небагатьох міст, який має готові проекти для проведення капітальних ремонтів одинадцяти соціальних об’єктів інфраструктури – гуртожитки, дитячі садочки, школи. Справа за малим – дочекатися виділення коштів від Європейського інвестиційного банку. Можливо, ремонти розпочнуться вже в цьому році.

Фінансова угода по проекту “Надзвичайна кредитна програма для відновлення України при підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) була ще підписана наприкінці 2014 року, однак досі не розпочати ремонти запланованих об’єктів.

Проект має допомогти місцевим громадам, які зазнали впливу військового конфлікту та прийняли велику кількість вимушено переселенців. Загалом, ЄІБ планує виділити 200 мільйонів ЄВРО для відновлення об’єктів інфраструктури в п’яти областях України – Донецька, Луганська, Харківська, Дніпровська, Запорізька.

Саме в Бахмуті буде проведено капітальні ремонти по таким соціальним об’єктам:

– реконструкція шести гуртожитків – по вулиці Чайковського, 1А, Сибірцева, 25, Привокзальна, 1, Свободи, 20, Оборони, 19 та Металургів,2;

– реконструкція будівель загальноосвітніх шкіл №11 та №12;

– капітальний ремонт двох дитячих садочків – №39 “Кульбабка” та №56 “Гусельки”;

– капітальний ремонт будівлі Бахмутської міської ради.

табл dba96

гуртожит 491a8Строк реалізації проектів повинен був розпочатись у червні та закінчитись у грудні 2016 року. Але, поки ще тривають обговорення між Європейським інвестиційним банком та Мінрегіоном України, який визначений головним виконавцем Проекту.

“Саме сьогодні проходить чергова зустріч представників інвестиційного банку та Мінрегіону. Можливо, будуть прийняти остаточні рішення та ми зможемо оголосити про початок тендерів. Ми маємо велику надію, що наприкінці поточного року розпочнуться роботи по запланованим об’єктам” – сказала Марина Юхно, начальник Управління економічного розвитку Бахмутської міської ради.   

Варто відмітити, що експертний супровід за Проектом здійснює міжнародний фонд “Відродження”, який для цього залучив ПРООН та громадські організації. В Бахмуті проводити соціальний моніторинг буде ГО “Асоціація “Відродження та розвиток”.

“Головна мета нашого проекту – здійснювати соціальний менеджмент. Будемо слідкувати за змінами у громаді, що з’являться у процесі та в результаті проекту.  У разі виникнення конфліктних ситуацій, будемо намагатись їх вирішувати. При облдержадміністрації вже створена робоча група, до якої ми теж підключимось. А поки ще також очікуємо початку запланованих робіт” – розповіла керівник проекту по соціальному моніторингу Лілія Дудник, член ГО “Асоціація “Відродження та розвиток”.

На минулому тижні у Харкові відбувся тренінг з моніторингу й оцінювання субпроектів для партнерів проекту по Надзвичайній кредитній програми. Захід зібрав представників обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, правозахисних, громадських та пацієнтських організацій з Харківської, Луганської та Донецької областей, а також будівельників.   

кудр 59e22юхно c916c17854918 1227392477357942 6579967648817829363 o 34a52

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]