Маєш право: на квітневій сесії визначать нові порядки для бахмутської громади

Семаковська Тетяна 23:06, 25 Квітня 2017

Депутати в середині весни затвердять багато нових, необхідних положень, які регламентують проведення громадських слухань та загальних зборів громадян, розміщення зовнішньої реклами, внесуть зміни до Регламенту, пов’язаних з впровадженням електронної системи голосування “Вече”. Координатори руху “Сильні громади” підготовили зріз важливих проектів рішень.  

В Бахмуті з’явиться ще один інструмент участі громади у місцевому самоврядуванні – загальні збори громадян. Порядок ініціювання, представництва мешканців, організацію та проведення загальних зборів (конференцій) членів територіальної громади за місцем проживання, порядок врахування їх результатів органами місцевого самоврядування Бахмутської міської ради та їх посадовими особами пропонується прийняти на наступній сесії. Збори за місцем проживання проводяться за ініціативою органів самоорганізації чи за пропозицією ініціативної групи з метою вирішення важливого для громади питання. 

Буде прийнято довгоочікуване “Положення про громадські слухання в Бахмуті”. У нормативному акті пропишуть обов’язковість винесення рішення, прийнятого на слуханнях, та його розгляд на найближчій сесії. Також, варто відмітити, що приймати участь та голосувати на слуханнях зможуть бахмутчани, яким виповнилось 14 років. Обговорення проекту Положення проходило разом з представниками громадськості, їх пропозиції були враховані. Поки ще невідомо, яка кількість підписів буде необхідна для ініціювання слухань, але активісти пропонують, як можна менше.

Зміни в Регламенті міської ради включають, як опис процедури реєстрації і голосування за допомогою електронної системи голосування «Віче», так і розділи що забезпечують гласність засідань, опублікування звітів і залучення громадян до розробки і обговорення проектів рішень. У цій редакції Регламенту не тільки не обмежується право громадян на відвідування сесій міськради, але й додається процедура, яка надає право виступу, реєстрації. Слід зазначити, що Регламент враховує пропозиції координаторів «Сильних громад» не тільки стосовно відкритості засідань (вільне відвідування мешканцями і он-лайн трансляція засідань, створення архіву), але й встановлює обов’язковим інформування про роботу постійних комісій міської ради.

Депутати затвердять Правила розміщення зовнішньої реклами. В Правилах визначається процедура отримання дозволу від відділу архітектури на розміщення зовнішньої реклами, вимоги до рекламних засобів, їх маркування, розмір плати за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу, в місяць протягом року з урахуванням зонування території. Якщо розміщувати рекламу можна на підставі отриманого через ЦНАП дозволу, то розміщувати афіши і оголошення можна тільки на встановлених площах.  Організація, обладнання і утримання спеціально відведених місць для розміщення оголошень, укладення договорів на користування спеціальними місцями для розміщення оголошень, покладається на балансоутримувачі – комунальні підприємства. Таке розміщення теж буде платним, оформлюється на підставі договору з балансоутримувачем.

Обдаровані студенти та школярі зможуть отримувати стипендії, які фінансуються міським бюджетом. Так, переможці Всеукраїнського і міжнародного рівнів отримують 1600 гривень, переможці обласного рівня – майже 1300 гривень, лауреати обласного рівня – диплом ІІ та ІІІ ступенів – майже по одній тисячі гривень.

Учні та творчі дитячі колективи Бахмутської школи мистецтв також будуть отримувати стипендії з міського бюджету. Наприклад, за перше місце та Гран-Прі у конкурсах, фестивалях міжнародного і Всеукраїнського рівнів дитячі колективи отримують більше пяти тисяч гривень.

На розгляд депутатам представлять Порядок приймання-передачі майна комунальної власності громади Бахмута. Не зрозуміло, як до сьогоднішнього часу відбувались такі процеси?

На квітневій сесії затвердять план зонування території в Північно – східній  зоні  Бахмута під розміщення садибної забудови. Однак, ознайомитись з проектом самого плану не має можливості, так як його немає на сайті міськради.

Депутатам пропонують встановити розмір кошторисної заробітної плати на 2017 рік при визначенні вартості будівництва (реконструкції, капітального ремонту…) об’єктів, що здійснюються за рахунок коштів міського бюджету, в розмірі 4595 гривень, що відповідає середньому розряду складності робіт 3,8. Причому, для розрахунку використовувались дані підрядних організацій будівельної галузі: ПП «Артпроектбуд», ТОВ «Будремсервис», ТОВ «Данком» – підрядник, який ремонтував асфальт по вулицям Садовій та Оборони.

Депутатам пропонують внести зміни до програми поводження з твердими побутовими відходами. Уточнюється мета, очікувані результати через вирішення проблем цієї сфери. В 2020 році завдяки виконанню програми планують зменшити обсяг захоронення побутових відходів завдяки будівництву і роботі сортувальної станції, запровадити культуру роздільного збору окремих видів сміття.

В новій редакції затверджується Статут медичного закладу – Центр первинної медичної допомоги Бахмутської міської ради. За цим Статутом організація ще є комунальним закладом, хоча відповідно до діючого законодавства може стати комунальним неприбутковим підприємством, яке буде мати можливість не тільки отримувати кошти з бюджету, але й заробляти на послугах.

Відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю загальною чисельністю 4 штатні одиниці виводять з Управління муніципального розвитку і вводять з першого травня окремим відділом з такою ж чисельністю до структури апарату Бахмутської міськради (без статусу юридичної особи).

Більш детальніше з проектами рішень можна тут.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]