Олександр Солонтай в Часів Ярі ділився секретами створення успішної громади (Відео)

Семаковська Тетяна 23:55, 25 Квітня 2017

Часів Яр та сільські ради повільно, але наполегливо продовжують роботу по утворенню об’єднаної громади. Активісти, які чітко розуміють користь від реформи децентралізації, допомагають мешканцям. Так, нещодавно, до Часів Яру завітав провідний експерт інституту політичної освіти – Олександр Солонтай. Громадський діяч розповів про необхідність та важливість процесів децентралізації.

“Коли кажуть: “Не віддавайте людям громаду, вони можуть її знищити. Краще поставте хорошого хазяїна!” То я говорю: “Вже шість разів поміняли хазяїв (президентів* – примітка експерта) та доказали, що не може бути хорошого хазяїна. У світі не має позитивного прикладу, коли б громадою зверху керував президент, прем’єр-міністр, ще хтось…. Так, частина громад загине. Але, якщо не забрати громади у «хазяїв», то загинуть всі!” – вважає Олександр Солонтай.

 

Сенс ідеї децентралізації – створити міцне самоврядування і передати громаду людям. Та й відповідальність за це лежить саме на людях.

“Якщо ви будете помилятись на виборах: вибирати не того голову, не тих депутатів. Якщо, ви не будете впливати та контролювати, як розподіляються ваші гроші. Так, – громада загине. Але, якщо ви будете користуватись механізмами впливу на громаду, яких стає все більше, будете обирати депутатів, які хочуть розвивати громаду, гроші інвестувати в проекти економічного та соціального розвитку, то громада буде успішно існувати. В України є багато прикладів, як громади скористались такою можливістю” – наголосив Солонтай. 

20170407 141814 HDR 89a94

1 98088Учасники заходу – депутати, спеціалісти Часовоярської міської та Предтечинської сільської рад, представники громадськості, навчилися інструментам впливу та участі у місцевому самоврядуванні, які знадобляться їм у їхній роботі по розбудові своєї громади. Також на семінарі було розглянуте питання ефективної взаємодії громадськості з місцевою владою, з користю для громади.

Олександр Солонтай, почувши від представників ПАТ “Часівоярський вогнетривкий комбінат” та місцевої влади інформацію про невирішене питання з приводу розробки нових кар’єрів в місцях, близько прилеглих до житлових масивів, порекомендував не воювати, а сідати за стіл переговорів, з залученням громадськості і експертів та домовлятися на взаємовигідних для міста та підприємства умовах. Він наголосив, що іншого шляху ніж конструктивний діалог нема, та, на сам перед, при вирішенні цього питання, повинні бути враховані інтереси мешканців громади.

 

Експерт запропонував представникам місцевої влади розробити «План стратегічного розвитку Часовоярської громади”, залучивши до участі у процесі підприємства міста та громадськість.

Організатором тренінгу був голова громадської організації “Успішна Громада”, Олександр Хайнус. Саме члени цієї організації, ось вже на протязі півтора року, здійснюють необхідні кроки по впровадженню реформи децентралізації у рідному місті.

 “Взагалі то наш проект спрямований, перш за все, на мешканців сільської місцевості, на представників сільських рад, але виходить так, що 80% учасників заходів це мешканці міста Часів Яру. Дуже шкода що представники сільських громад не проявляють активності та інтересу до подібних заходів, та не бажають навчатися та отримувати нові знання, які вони могли застосувати з користю для своєї громади” – висловив свою думку Олександр Хайнус.

6 b93d5

Тренінг відбувся в рамках проекту «Перспективи розвитку Часовоярської об’єднаної громади при впровадженні реформи децентралізації. Роль громадян у вирішенні проблем громади», який реалізує ГО “Успішна громада” за підтримки та адмініструванні Донецької обласної організації «Комітет виборців України», та за фінансової підтримки представництва Європейського Союзу в Україні.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]