Театральна вистава, виступ оркестру, виставки і змагання: що чекає бахмутчан на свята?

Семаковська Тетяна 22:02, 28 Квітня 2017

В суботу, 29 квітня мешканців і гостей Бахмута запрошують в театр. Комедію «По – модньому!» за п’єсою М. Старицького підготувала актори театру-студії «Фенікс».  Виступ зразково-показового оркестру Збройних сил України від Міністерства оборони України відбудеться на площі Свободи 1 травня.

Комедію «По – модньому!» покажуть на сцені Народного дому 29 квітня, завтра, початок о 17.00 (вул. Перемоги 23 А). Ціна квитка 20 грн.

Повну афішу святкових заходів в Бахмуті дивіться нижче:

30 квітня

09.00 – «Доблесть воїна» – X відкритий турнір по карате-до (Стадіон «Металург», вул. Садова, 137).

1 травня

11.00 – «Парк гарного настрою»  – розважальна програма, присвячена відкриттю літнього сезону Міського парку культури та відпочинку (Верхній парк культури і відпочинку).

1 травня 2017 року на площу Свободи, де відбудуться святкові концерти.

15.00 – концертна програма переможців Всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів, творчих колективів БАХМУТСЬКОГО МІСЬКОГО ЦЕНТРУ КУЛЬТУРИ ТА ДОЗВІЛЛЯ ІМЕНІ ЄВГЕНА МАРТИНОВА     ;

16.00 – виступ зразково-показового оркестру Збройних сил України від Міністерства оборони України. Фольклорна група.

4 травня

13.00 – «Стіна пам’яті»  – віртуальний тур українськими музеями бойової слави (Центральна міська бібліотека,вул.Миру,28;)

13.00 – «Перемога в серці кожного живе»  – музична вітальня (Центральна міська бібліотека для дітей, вул. Миру,40);

13.00 – «День V»  – відео-перегляд документального фільму (Бібліотека-філіал № 2,                                    вул. Чайковського,28);

14.00 – Легкоатлетичний крос серед учнів загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів (Стадіон «Металург», вул. Садова, 137);

14.00 – «Пісні перемоги»  – міський конкурс патріотичної пісні (Міський центр дітей та юнацтва,                     вул. Миру, 58);

14.00 – «Той що поряд»  – зустріч з ветераном Другої світової війни Костіковим М.Ф. (Бахмутський міський краєзнавчий музей, вул. Незалежності, 26).

5 травня

10.00 – «Роки війни – століття пам’яті» виставка-факт (Центральна міська бібліотека для дітей,          вул. Миру,40);

11.00 – «Тільки пам’ять не сивіє»  – концертна програма учнів та викладачів Школи мистецтв міста Бахмут (Бібліотека для сліпих, вул. Сибірцева, 214); 

Пам’ятно-меморіальний захід «Шляхами пам’яті» – покладання квітів:

12.00 – «Пам’ятник загиблим землякам» (м-н Ступки, відділення пошти);

13.00 – «Меморіальний комплекс – Братська могила партизан громадянської війни 1919 р. і радянських воїнів 1943 р.» (Міський парк культури та відпочинку, вул. Лермонтова, 25);

 – «Меморіальний комплекс – Братська могила радянських воїнів та партизан, могила Рясного В., могила Героя Радянського Союзу Корсунського В.Б., пам’ятник воїнам-визволителям, танкістам» (парк ім. Чапліна, вул. Горького);

             – «Пам’ятник воїнам-визволителям Донбасу» (вул.Чайковського, 3);

             – «Пам’ятник воїнам-землякам» (вул. П. Лумумби, 80);

             – «Могила Героя Радянського Союзу Івкіна І.М.», «Братська могила Радянських воїнів Південно-Західного фронту», «Братська могила радянських воїнів», «Братська могила жертв фашизму» (Маріупольське кладовище, вул. Маріупольська, 132);

  15.00 – «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити»  – літературна вітальня (кімната школяра «Бригантина», вул. Горбатова, 69).

6 травня

10.00 – Першість міста з дзюдо (Стадіон «Металург», вул. Садова, 137);

10.00 – Майстер-клас з виготовлення маків – символів пам’яті в Україні (Центральна міська бібліотека, вул. Миру, 28);

10.00 – Першість КДЮСШ № 2 з вільної боротьби (КДЮСШ № 2, вул. Мира, 63);

10.45 – Кубок області з легкої атлетики (Стадіон «Металург», вул. Садова, 137);

12.00 – «Пам’ять серця»  – святковий концерт (Міський центр дітей та юнацтва, вул. Миру, 58);

15.00 – Естафета мужності (Спортивний майданчик,вул. Ювілейна, 81а).

7 травня

13.00 – «Маки пам’яті»  – конкурс малюнків (Кімната школяра «Посмішка»,вул. Ювілейна, 77);

13.00 – «Грими набатом, 45-й рік» усний журнал (Кімната школяра «Дружба», вул. Сибірцева, 21).

8 травня

15.30 – «Весна на клавішах Перемоги»  – шкільна філармонія (Школа мистецтв,                                      вул. Незалежності, 56);

17.00 – «Маки червоні»  – тематичний захід до Дня пам’яті та примирення (Бульвар Металургів).

9 травня

08.45 – Збір делегацій колективів перед святковою ходою (Посеред верхнім та нижнім парком культури і відпочинку);

09.00 – Святкова хода, покладання квітів до Обеліску Слави (Меморіальний комплекс «Обеліск Слави», вул. Лермонтова, 39);

10.00 – Солдатська каша для ветеранів війни та мешканців міста, концерт хорових колективів Школи мистецтв,  КЗК «Бахмутський Міський Центр Культури та Дозвілля імені Євгена Мартинова» та КЗК «Бахмутський міський народний Дім» (Верхній парк культури і відпочинку).

Святкування Дня Європи

Нижній парк культури і відпочинку

14.00 – «Відкриваємо Європу!» – презентація країн Євросоюзу ;

14.00 – «Обереги народів Європи»  – виставка робіт учасників колективу прикладного та декоративного мистецтва «Казкова майстерня», майстер-клас з виготовлення оберегів;

14.00 – «Миру та щастя – єдиній країні»  – концертна програма до Дня Європи творчих колективів Бахмутського коледжу мистецтв, КЗК «Бахмутський Міський Центр Культури та Дозвілля імені Євгена Мартинова» та КЗК «Бахмутський міський народний Дім» ;

14.00 – «Європа стає ближче» – бібліотечний майданчик .

10 травня

15.00 – Міжгуртові змагання вихованців гурту «Ракетомоделювання» (Подвір’я школи-інтернат               № 1, вул. Чапліна, 1).

З 28 квітня по 11 травня о 14.00 – «Пишу з побажанням миру…»  – виставка листів з фронту; «Близька Європа»  – виставка, символічна зустріч (Бахмутський міський краєзнавчий музей,                        вул. Незалежності, 26).

З 04 травня по 06 травня о 10.00 – Першість міста з кульової стрільби (ЗОШ № 18,тир, вул. Ювілейна, 34).

З 01 травня у верхньому парку культури і відпочинку працюють атракціони.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]