Помста чи тиск?: ДонУЕП в Бахмуті судиться проти свого колишнього викладача

Семаковська Тетяна 23:10, 12 Травня 2017

Редакція сайту висвітлює питання щодо невиплати додаткової заробітної плати колишнім педагогам “Донецького університету економіки та права”, що відбувалося на протязі 14 років. З представника інтересів викладачів, навчальний заклад хоче стягнути борг у сумі 17 тисяч гривень за нібито отриману послугу по навчанню за спеціальністю “Економіка підприємства”, кваліфікація “магістр”.

“У лютому цього року я дізналася, що “Донецький університет економіки та права” звернувся до Артемівського міськрайонного суду із позовом до мене про стягнення заборгованості у сумі 17 141,77 гривень за навчання за денною формою освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр», спеціальності «Економіка підприємства», з вересня 2015 року по червень 2016 року. До матеріалів справи було додано копію наказу та договору про навчання, які нібито підписані мною” – розповідає Алла.

договор a27daпидпис договор bd8a2Договір про навчання, укладений та підписаний нібито Аллою Олійник

пидпис олейник f42e1

Справжній підпис Алли Олійник

Алла стверджує, що обидва документи складені та підписані не нею. Також, юрисконсульт додає, що персональні дані, які згідно Закону України «Про захист персональних даних» можуть використовуватись роботодавцем виключно для використання в рамках трудових правовідносин, а не у рамках цивільно-правових. А згідно даних інформаційної системи персональні дані використовувались, як мінімум двічі: при вступній кампанії 2013 та 2015 року.

При чому серед списків абітурієнтів вбачаються прізвища інших викладачів університету.

“Я вважаю, що таке використання персональних даних здійснювалось у зв’язку з недостатньою кількістю студентів, що є необхідним для отримання акредитації відповідного рівня для університету” – додає Алла Олійник.

сайт1 2fb8c

Зараз розглядається паралельна справа, що викладачам, які мали потрібні наукові ступені, не виплачувалася зарплатня в повному обсязі. І веде цю справу в суді саме Олійник.

Алла Олійник протягом сьома років на умовах сумісництва працювала в університеті від викладача кафедри до доцента кафедри, з червня 2016 року трудові відносини були припинені, у зв’язку  із закінченням строку дії контракту. Основне місце роботи жінки – юрисконсульт на ПАТ “АЗОКМ”, до речі режимне підприємство, з восьмигодинним робочим днем.

Відповідно до законів України, для того щоб подати заяву на участь у конкурсному відборі до вищого навчального закладу, людині треба з’явитись особисто до приймальної комісії. Більш того, згідно відомостями обліку успішності університету, визначено, що Алла Олійник успішно склала екзаменаційну сесію за перший навчальний триместр.

“Яким чином я змогла скласти заліки та іспити, якщо я, протягом нібито навчального періоду, з вересня 2015 по червень 2016 року, з понеділка по п’ятницю, знаходилась на основному місці роботи, що підтверджується табелем обліку робочого часу, який, в свою чергу, формується з електронної системи  контролю входу/виходу підприємства?” – питає Алла.

Кумедність шахрайської ситуації виглядає ще в том, що “абітурієнт” Алла Олійник була зарахована на денну форму навчання по спеціальності «Економіка підприємства», а відрахована вже зі спеціальності «Правознавство». При чому, жінка вже є кандидатом юридичних наук та ступінь вищої освіти магістра їй не потрібен.

догов отчислен ba23c

Аллою, з метою захисту своїх майнових прав, подано позовну заяву до суду про визнання недійсним наказу та договору про навчання. За іронією долі, розгляд справи буде проводити суддя Олександр Брежнев, той який підтримав позицію університету стосовно невиплати доплати за педагогічний стаж своїм колишнім педагогам.   

“У суді я буду доказувати, що керівництво університету без дозволу неодноразово використовувало мої персональні дані задля власної вигоди, здійснило підроблення документів та підписів на них, з метою отримання грошових коштів та здійснення тиску на мене за те, що я подала позов на них стосовно стягнення невиплаченої додаткової заробітної плати колишнім педагогам” – говорить Алла.

Щоб почути позицію керівництва університету, ми звернулися за коментаріями до виконуючого обов’язки ректора Павла Правдивцева, який знов відмовився давати пояснення під час дії судового процесу.

Дуже шкода, бо питань багато:

Чому, згідно з Правилами прийому в університет, “студент” Алла Олійник не була відрахована протягом 10-ти днів з початку навчального року, як така, що не приступила до занять, а рахувалась “студентом” до червня 2016 року?

Чому, згідно  умов договору на навчання,  Алла Олійник не була відрахована в листопаді 2015 року, у зв’язку з не допуском до сесії, а рахувалась до липня 2016 року?

Яка загальна сума заборгованості всіх студентів-неплатників перед університетом та чому не подані позові по іншим студентам?

Розгляд справи призначений на 22 червня 2017 року. Сподіваємось, що під час розгляду справи, відповіді на питання будуть надані.

 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]