Питання травневої сесії Бахмутскької міської ради: бюджет, пільги, перейменування вулиць

Семаковська Тетяна 20:44, 17 Травня 2017

Депутати вирішать чи надавати пільги по виплаті земельного податку для ОСББ, внесуть зміни в бюджет і приймуть рішення по присвоєнню нової назви для вулиці 60 років утворення СРСР. Бахмутська міськрада також розгляне можливість встановлення меморіальної дошки на набережній, звіт комунального підприємства та інші питання. Детальний огляд проектів рішень Бахмутскької міської ради підготували координатори руху «Сильні громад» в нашій постійній рубриці «Маєш право знати».

Зміни в Програму соціально-економічного розвитку, які пропонують розглянути депутатам, стосуються уточнення джерел фінансування та внесення нових заходів. Так пропонується на створення інноваційного молодіжного центру, який хочуть відкрити при Бахмутському народному домі, виділити з міського бюджету в рамках софінансування з обласним бюджетом, 100 тисяч гривень. Додаткове фінансування також у розмірі 100 тисяч гривень пропонують виділити для облаштування шкільних спортивних майданчиків, які теж будуть встановлені за рахунок обласного бюджету. На заміну комп’ютерів апарату міської ради пропонують прийняти суму у розмірі 500 тисяч гривень. Затверджується фінансування на придбання підручників, обладнання для харчоблоків в закладах освіти, ремонт адмінбудівлі Бахмутської міськради.

Вносяться також зміни у Програму розвитку малого та середнього підприємництва. По-перше, в програму додали паспорт, в якому зазначені критерії до виконання програми, а також вносяться зміни стосовно підтримки малого підприємництва. В області за ініціативи голови ДонОГА Павла Жебрівського була прийнята програма на фінансування бізнес-проектів. Робоча назва програми «Донецький український куркуль». Обирати проекти, яким буде надана поміч у фінансуванні буде обласна конкурсна комісія. В Бахмуті на співфінансування проектів пропонується виділити 100 тисяч гривень.

Внесення змін в міський бюджет стосується виділення 500 тисяч гривень для Державної служби з надзвичайних ситуацій у Бахмуті для придбання спецавтомобілю. Депутатам також пропонують визначити пільгу для ОСББ, які виплачують податок на землю. Як повідомив сьогодні на депутатському дні начальник Фінансового управління Олексій Ткаченко, зі 137 ОСББ, зареєстрованих в Бахмуті, оформили земельні відносини і сплачують податок на земельну ділянку тільки 29 об’єктів господарювання. В 2016 році по цій статті у місцевий бюджет сплачено 21,6 тисячі гривень. З проханням надати пільгу на цей вид податку до міськради звернулися три ОСББ, але оскільки за Податковим кодексом забороняється надавати пільги окремим категоріям, фінансове управління пропонує встановити пільгу всім ОСББ в місті.

На наступну сесію виносять резонансне питання по перейменуванню вулиці 60 років утворення СРСР. Проектом рішення пропонують депутатським комісіям відхилити двозначне рішення «Визволителів Донбасу» і обирати з наступних двох – «Захисників України» чи «ім. Дмитра Чернявського». Як сповістила сьогодні на депутатському дні начальник Управління муніципального розвитку Бахмутської міської ради Наталя Отюніна в період проведення громадських обговорень за вулицю «Захисників України» проголосувала 341 людина, а за пропозицію перейменування на честь Героя України Дмитра Чернявського 51 людина. Приймати остаточне рішення депутати будуть на сесії.

Щоб розподіляти земельні ділянки учасникам АТО треба наперед знати адресу цієї земельної ділянки. Тому Управління муніципального розвитку зробило план зонування і визначило шість проектних вулиць.  Для призначення найменування цим вулицям проводились громадське обговорення у формі круглих столів, громадських слухань. Як пояснила Отюніна подано 16 пропозицій, назви зачитані не були, а на сайті міськради пропозицій немає (відсутній додаток до проекту рішення).

Депутатам також пропонують дати дозвіл на встановлення меморіальної дошки підпільнику Олексію Сафронову, який допоміг врятувати від знищення замінований фашистами в роки Другої світової війни Миколаївський міст, тим самим допоміг пройти у місто радянським військам. Дошку планують встановити на набережній Бахмутки.

Питання у депутатів сьогодні викликав звіт комунального підприємства Комбінат комунальних підприємств, але більшість в обговоренні визнала їх роботу задовільною. З детальним звітом по кожній ділянці робіт – ремонт і утримання доріг, зовнішнє освітлення, ритуальна служба можна ознайомитись в на сайті міськради. Для наявності підвищення результатів роботи комбінату приводимо витримку зі звіту.

79 1eeae

Доречи, роботи керівникам комбінату прибуде. Всі активи КП «Флора» залишковою вартістю 3,77 мільйонів гривень у зв’язку з ліквідацією юридичної особи передають до КП «Бахмутський комбінат комунальних підприємств». Разом з активами до комбінату переходять і функції «Флори».

На цій сесії також буде звітувати про роботу в 2016 році «Бахмут-Єнергія» та Бахмутський відділ поліції. Перші розкажуть, як виконали заплановані заходи по встановленню лічильників, заміні обладнання і модернізації котельних. Поліцейські оприлюднять статистичні данні по кількості і характеру скоєних злочинів та їх розслідуванню. Ці два звіти також можна передивитись в проектах рішень.

З питань земельних відносин вносяться адреси до переліку, що визначає можливість приватизації. Надається згода на проведення оцінки земельної ділянки під продаж, дозвіл на відведення земельної ділянки Бахмутскому коледжу мистецтв Свободи,19, підприємцю продовжується договір оренди, двом мешканцям міста у власність передають земельні ділянки під забудову.  

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]