Депутати вирішать чи надавати пільги по виплаті земельного податку для ОСББ, внесуть зміни в бюджет і приймуть рішення по присвоєнню нової назви для вулиці 60 років утворення СРСР. Бахмутська міськрада також розгляне можливість встановлення меморіальної дошки на набережній, звіт комунального підприємства та інші питання. Детальний огляд проектів рішень Бахмутскької міської ради підготували координатори руху «Сильні громад» в нашій постійній рубриці «Маєш право знати».
Зміни в Програму соціально-економічного розвитку, які пропонують розглянути депутатам, стосуються уточнення джерел фінансування та внесення нових заходів. Так пропонується на створення інноваційного молодіжного центру, який хочуть відкрити при Бахмутському народному домі, виділити з міського бюджету в рамках софінансування з обласним бюджетом, 100 тисяч гривень. Додаткове фінансування також у розмірі 100 тисяч гривень пропонують виділити для облаштування шкільних спортивних майданчиків, які теж будуть встановлені за рахунок обласного бюджету. На заміну комп’ютерів апарату міської ради пропонують прийняти суму у розмірі 500 тисяч гривень. Затверджується фінансування на придбання підручників, обладнання для харчоблоків в закладах освіти, ремонт адмінбудівлі Бахмутської міськради.
Вносяться також зміни у Програму розвитку малого та середнього підприємництва. По-перше, в програму додали паспорт, в якому зазначені критерії до виконання програми, а також вносяться зміни стосовно підтримки малого підприємництва. В області за ініціативи голови ДонОГА Павла Жебрівського була прийнята програма на фінансування бізнес-проектів. Робоча назва програми «Донецький український куркуль». Обирати проекти, яким буде надана поміч у фінансуванні буде обласна конкурсна комісія. В Бахмуті на співфінансування проектів пропонується виділити 100 тисяч гривень.
Внесення змін в міський бюджет стосується виділення 500 тисяч гривень для Державної служби з надзвичайних ситуацій у Бахмуті для придбання спецавтомобілю. Депутатам також пропонують визначити пільгу для ОСББ, які виплачують податок на землю. Як повідомив сьогодні на депутатському дні начальник Фінансового управління Олексій Ткаченко, зі 137 ОСББ, зареєстрованих в Бахмуті, оформили земельні відносини і сплачують податок на земельну ділянку тільки 29 об’єктів господарювання. В 2016 році по цій статті у місцевий бюджет сплачено 21,6 тисячі гривень. З проханням надати пільгу на цей вид податку до міськради звернулися три ОСББ, але оскільки за Податковим кодексом забороняється надавати пільги окремим категоріям, фінансове управління пропонує встановити пільгу всім ОСББ в місті.
На наступну сесію виносять резонансне питання по перейменуванню вулиці 60 років утворення СРСР. Проектом рішення пропонують депутатським комісіям відхилити двозначне рішення «Визволителів Донбасу» і обирати з наступних двох – «Захисників України» чи «ім. Дмитра Чернявського». Як сповістила сьогодні на депутатському дні начальник Управління муніципального розвитку Бахмутської міської ради Наталя Отюніна в період проведення громадських обговорень за вулицю «Захисників України» проголосувала 341 людина, а за пропозицію перейменування на честь Героя України Дмитра Чернявського 51 людина. Приймати остаточне рішення депутати будуть на сесії.
Щоб розподіляти земельні ділянки учасникам АТО треба наперед знати адресу цієї земельної ділянки. Тому Управління муніципального розвитку зробило план зонування і визначило шість проектних вулиць. Для призначення найменування цим вулицям проводились громадське обговорення у формі круглих столів, громадських слухань. Як пояснила Отюніна подано 16 пропозицій, назви зачитані не були, а на сайті міськради пропозицій немає (відсутній додаток до проекту рішення).
Депутатам також пропонують дати дозвіл на встановлення меморіальної дошки підпільнику Олексію Сафронову, який допоміг врятувати від знищення замінований фашистами в роки Другої світової війни Миколаївський міст, тим самим допоміг пройти у місто радянським військам. Дошку планують встановити на набережній Бахмутки.
Питання у депутатів сьогодні викликав звіт комунального підприємства Комбінат комунальних підприємств, але більшість в обговоренні визнала їх роботу задовільною. З детальним звітом по кожній ділянці робіт – ремонт і утримання доріг, зовнішнє освітлення, ритуальна служба можна ознайомитись в на сайті міськради. Для наявності підвищення результатів роботи комбінату приводимо витримку зі звіту.
Доречи, роботи керівникам комбінату прибуде. Всі активи КП «Флора» залишковою вартістю 3,77 мільйонів гривень у зв’язку з ліквідацією юридичної особи передають до КП «Бахмутський комбінат комунальних підприємств». Разом з активами до комбінату переходять і функції «Флори».
На цій сесії також буде звітувати про роботу в 2016 році «Бахмут-Єнергія» та Бахмутський відділ поліції. Перші розкажуть, як виконали заплановані заходи по встановленню лічильників, заміні обладнання і модернізації котельних. Поліцейські оприлюднять статистичні данні по кількості і характеру скоєних злочинів та їх розслідуванню. Ці два звіти також можна передивитись в проектах рішень.
З питань земельних відносин вносяться адреси до переліку, що визначає можливість приватизації. Надається згода на проведення оцінки земельної ділянки під продаж, дозвіл на відведення земельної ділянки Бахмутскому коледжу мистецтв Свободи,19, підприємцю продовжується договір оренди, двом мешканцям міста у власність передають земельні ділянки під забудову.