В Бахмуті вперше приймають Програму розвитку громадянського суспільства. Подавайте пропозиції

Семаковська Тетяна 11:51, 4 Червня 2017

За проектом Цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства фінансування заходів на наступні чотири роки складає 7,5 мільйонів гривень. Більше половини суми – підтримка органів самоорганізації. Публічне обговорення проекту відбудеться на найближчій Громадській раді, 6 червня. Які саме заходи передбачає проект читайте далі.

Метою Програми є створення умов для розвитку громадянського суспільства, підвищення ефективності комунікації місцевої влади з громадою, забезпечення участі громадян у формуванні та реалізації державної і регіональної політики, стимулювання громадської активності.

В рамках цієї програми планують проводити щорічний міський форум громадських ініціатив та молодіжні форуми, навчальні тренінги для ініціативних груп громадян, для чого планують виділити від 2-х до 20-ти тисяч гривень кожного року.

Відповідно до бюджету Програми забезпечується фінансова підтримка  діяльності органів самоорганізації населення Бахмуту, кожен рік буде виділятись більше одного мільйону. В додатках не вказано, як будуть використовуватися ці кошти, але це скоріше за все зарплата квартальним і утримання їх офісів. Фінансова підтримка громадських організацій на порядок нижче близько 120 тисяч на рік. На що саме підуть ці гроші не зазначено.

569 d63ad

Згідно  Програми у 2018 році, нарешті, запрацює бюджету участі. Тобто, представники місцевого самоврядування планують залучити мешканців міста до прийняття рішень по вирішення проблем, які їх найбільше хвилюють. На це планують направити по півмільйона гривень щорічно. За проектом Відкритий бюджет замінить Конкурс проектів місцевого розвитку, на який в цьому році також виділялося 500 тисяч гривень. Нажаль конкурс в якому в цьому році прийняли участь майже півсотні учасників міняють на Бюджет, а не добавляють ще один інструмент участі громадян, забезпечивши фінансування з бюджету розвитку.

458 6088c

Серед заходів Програми є новий та актуальний проект “Школа молодого громадянина”, направлений на впровадження знань та навичок громадської активності серед молоді. На жаль, на проект планують витрати лише 18,5 тисяч гривень, протягом чотирьох років. А ось на видавництво іміджевого видання «Бахмутський вісник» з міського бюджету виділяють в 14-ть раз більше – 260 тисяч гривень. Зрозуміло, що такі вади як особиста відповідальність та активна громадянська позиція формується з дитинства. Тому переоцінити важливість просвітницької діяльності у цьому напрямку не можливо. Ще 184 тисячі гривень на період 2017-2020 рік планують виділити на розповсюдження  тематичної соціальної реклами до державних свят і подій, що на думку розробників програми має підвищити довіру до інститутів громадянського суспільства. За допомогою соціальної реклами також планують доносити до мешканців інформацію про інструменти учать громадян у роботі місцевого самоврядування. Чому саме такі пріоритети виставляють у Програмі ми запитаємо на її обговоренні 6 червня.

Яке враження склалося від програми іт щоб вони хотіли додати ми запитали у представників інститутів Громадянського суспільства Людмили Скиби і Сергія Фісуна.

Людмила Скиба, член Громадської ради, розказала нам, що після ознайомлення з проектом Програми надала свої пропозиції та зауваження. Зокрема щодо проведення навчання з молоддю, бо в роки своєї діяльності щільно розвивала цей напрямок.

“У програмі, на жаль, не зрозуміло, який буде від неї результат. Я багато читаю, спілкуюсь та трохи розумію, чого вимагає громадськість. Тому програму треба допрацьовувати, не хочеться щоб знов це було зроблено для “галочки”. Я внесла свої пропозиції та сподіваюсь, що вони будуть враховані” – прокоментувала Людмила Скиба.

А ось Сегій Фісун вважає, що які б пропозиції не надавалися вони не беруться до відома:

“У мене є своє бачення і про роботу соціальних програм і про роботу виконкому. Однак діючі члени Громадської ради не спримають їх. Тому я вважаю, що треба змінювати якісний склад Ради і лише потім працювати з нею. Тим не менше я буду на наступному засіданні і прийму участь у обговоренні”.

Більш детальніше з Програмою можна ознайомитись на сайті Бахмутської міської ради. Якщо ви маєте свої пропозиції або зауваження до майбутньої Програми, їх можна надати у письмовому вигляді на громадське обговорення Програми, яке відбудеться 6 червня, в клубі Ветеранів, о 15.00, запрошуються всі бажаючі.

Безумовно, ініціатива органів міського самоврядування для обговорення і прийняття програми як курсу розвитку Громадянського суспільства свідчить, це крок вперед, і роль громадськості полягає саме в тому, щоб ця програма не була номінальною, а стала планом дій, який мав би ресурси і забезпечував певні результати. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]