В Бахмуті депутатам пропонують затвердити програми з розвитку громадянського суспільства, освіти, культури

Семаковська Тетяна 23:52, 26 Червня 2017

В постійній рубриці “Маєш право” координатори руху “Сильні громади” підготували огляд важливіших  рішень 102-ї липневої сесії Бахмутської міськради. Підміна понять і видимість реакції влади на критику громадськості по якості робіт на бульварі Металургів, ось що першим кидається в очі.

На розгляд депутатів виносять рішення Громадських слухань з питання реконструкції та  озеленення екологічного скверу бульвару Металургів і проектів розвитку території мікрорайону «Цветмет». Затверджується календарний план з 14-ти пунктів, 13 з яких навіть не були озвучені на громадських слуханнях. Тільки один захід, який був озвучений на слуханнях, а саме «створення при Бахмутській міській раді дорадчого органу з питань здійснення ремонтних робіт на об’єктах соціальної інфраструктури міста Бахмут», планують виконати до жовтня 2017 року. Деякі з заходів, які не відомо звідки взялися, були виконані – спил аварійних дерев, завезення грунту на бульвар Металургів. Слід зазначити, що ті недоліки, які були зазначені під час громадських слухань – лави встановлені під кутом к горизонту та невідповідні до проекту пандуси навіть не внесені в перелік.  

89 83842

Дивлячись на те, що «п.2 завезення піску на дитячий майданчик перед Народним домом і п.8 заміна піску на дитячому майданчику біля КЗК «Бахмутський міський народний Дім» одне й теж саме мабуть цей проект рішення навіть не вичитали перед тим, як розміщати. Що ще раз підтверджує намагання влади зробити видимість реакції на критику громадськості.

На липневій сесії вперше буде затверджена Програма сприяння розвитку громадянського суспільства. Дана програма гаряче обговорювалась членами Громадської ради, було надано багато пропозицій та зауважень. Слід відзначити, що деякі з них було враховані представниками місцевого самоврядування. Так, у Бахмуті в найближчий час буде створений молодіжний центр “Перспектива”, де планують допомагати розвитку молодіжного руху та формування в них активної громадянської позиції. З Програми виключили фінансування іміджевого видання “Бахмутський вісник”. На жаль, Бюджет участі повністю замінить конкурс грантів міської ради. Тобто, для участі громадськості в розподілі бюджету не зявиться новий інструмент, той самий конкурс змінить умови проведення. Те що громадськість зі свого боку називає підмінюють поняття, в міськраді вважають ефективним використанням коштів.

Депутатський склад Бахмутської міської ради зменшиться на одну особу. Микола Ятченко, по особистій заяві, у зв’язку зі станом здоров’я  припиняє свої повноваження. Тепер, виборцям, які голосували за Миколу Ятченко, доведеться звертатись до Валерія Слесарєва.

Затверджене нове рішення про місцеві податки та збори. Треба відмітити, що дане рішення виглядає детальною інструкцією для розуміння щодо об’єкту оподаткування, ставок, строків сплати податків та зборів. По єдиному податку, навіть, надана розшифровка за видами діяльності – тобто, хто скільки буде сплачувати, в залежності чим займається. Ставки по податку на нерухоме майно залишились без змін, у порівнянні з тими, які були затверджені ще у лютому.      

«На сьогодні ми вирішили, що краще зберігаються результати тих проектів, в яких мешканці приймають участь. Це не обовязково мають бути гроші, власний внесок може бути у вигляді виконання робіт», – прокоментувала секретар міськради Світлана Кіщенко.

На сесії у липні буде затверджена Програма розвитку міськелектротранспорту. Проблемами функціонування електротранспорту називають високий відсоток  застарілого обладнання, незадовільний стан технічної бази, недостатнє компенсування перевезень пільгової категорії, недостатню фінансову підтримку.

Керівництво КП “Бахмутелектротранс” у 2018-2020 роках планує впровадити такі заходи.

90 60511

Затверджується зміни до Програми з реалізації Конвенції про права інвалідів, а саме збільшується фінансування різних заходів: фінансування реабілітаційних послуг для дітей-інвалідів, фінансування культурних заходів, проведення майстер-класів. У Програмі обумовлене санітарне-курортне оздоровлення інвалідів, але фінансування з різних бюджетів, чомусь, відсутнє.

91 76474

Нажаль вивчити і проаналізувати Програму розвитку культури на території міста Бахмута на 2017-2020 роки нам не вдалося, бо в додатку замість цієї програми прикріплена цільова програма розвитку громадянського суспільства. З програмою на Громадскій раді виступала в.о. начальника Управління культури Бахмутської міської ради Лариса Андрєєва, але і почитати програму членам ради також не дали.

Звіт по виконанню Програми ефективної системи організації роботи з гуманного регулювання чисельності бродячих і безпритульних тварин на території Бахмутської міської ради за 2016 рік також виносили на розгляд членів Громадської Ради, тепер про виконання заходів з відлову і стерилізації розкажуть депутатам. Згідно пояснювальній записці в 2016-му році простерилізували 54 тварини на 15 тисяч гривень, відловили за рахунок коштів місцевого бюджету 109 тварин та  підібрано 422 мертві тварини на суму 120 тисяч гривень.

Наступним рішенням до програми ефективної системи організації роботи з гуманного регулювання чисельності бродячих і безпритульних тварин на 2016-2020 роки пропонують внести зміни. В новій редакції викладається паспорт програми. Збільшується фінансування відлову і при тому, що сума коштів на фінансування стерилізації залишається незмінною. Будівництво притулку для тварин переносять, в попередній програмі проект планували оплатити в 2017 році, в цій редакції в 2018-му, саме будівництво залишається на 2019-2020 за рахунок обласного бюджету.

Депутатам доведеться також голосувати за нову програму розвитку освіти. Програма декларує заходи у різних сферах дошкільної, позашкільної, шкільної освіти та виховання дітей. Включені проекти взаємодії регіонів та інтеграції у Європейську спільноту. Як пояснила начальник відділу освіти на презентації програми перед членами Громадської ради мета програми зазначити напрямок роботи. Як саме буде досягнуто мети, планують розписати в річних планах.

Міськрада також планує передати в безоплатне користування на період з 01.07.2017 по 30.06.2018 року) приміщення комунальної власності пяти  громадським організаціям і двом квартальним комітетам.

Більш детально проекти можна послухати на сесії міськради.     

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]