Покровська сільрада – точки росту. Погляд експерта з децентралізації в Україні

Семаковська Тетяна 16:42, 5 Липня 2017

Говорячи про Покровську сільську раду, можна виділити декілька важливих запитань від мешканців громади. Це відбудова системи водопостачання, тепломодернізація сільської школи, збереження працюючої амбулаторії. Саме на ці питання відповідає секретар Ради донорів з питань децентралізації в Україні, Сергій Попов з наведенням досвіду вже створених громад.      

popov 04d3e 6fc19

Якщо узагальнити, то суть реформи децентралізації зводиться до покращення умов життя людей. Говорячи про Покровську сільську раду, можна побачити що ж таке краще. Люди чітко озвучують, що вони хочуть змінити, що вони сьогодні для цього роблять. Щось виходить зробити самостійно, в якихось питаннях вони очікують на допомогу від нової об’єднаної громади. Люди в цій сільській раді для себе визначили, чого вони хочуть для покращення рівня життя: побудова централізованої системи водопостачання та водовідведення, проведення тепломодернізації школи, встановлення опалення в будинку культури, покращення умов обслуговування в амбулаторії, капітальний ремонт автошляхів, організація благоустрою території села. Це як раз ті питання, з якими люди зіштовхуються на містах і там вони мають їх вирішувати. Тут їм потрібна лише допомога від влади, яка буде обрана в новоутвореній ОТГ. Певні проекти вийде реалізувати за рахунок об’єднаного бюджету, по іншим варто подаватись до Державного фонду регіонального розвитку чи спілкуватись з донорами залучаючи кошти для їх реалізації.

Де взяти кошти на відбудову системи водопостачання?

Не зважаючи на те, що Бахмутська громада чекає на оголошення виборів, варто вже сьогодні працювати над розробкою таких проектів. В Бахмутській міській раді є Управління економічного розвитку з яким можна починати обговорювати ці проекти, планувати які ресурси необхідні на їх реалізацію, та які можливі джерела фінансування.

Для прикладу громади, що були утворені в 2015 році в Донецькій області: Шахівська, Черкаська, Лиманська, отримали кошти з обласного бюджету для будівництва центрів безпеки громади. Орієнтовний бюджет кожного центру 5 мільйонів гривень. Згодом Черкаська громада отримала допомогу від проекту міжнародної технічної допомоги UCBI в вигляді нового спорядження для добровільної пожежної команди. Також кожна з громад отримали фінанси з державного бюджету на розвиток сільської території. Зокрема, Лиманська ОТГ отримала найбільшу суму в Україні – 28 мільйонів гривень. За ці кошти кожна з громад змогла реалізувати проекти, що були визначені, як пріоритетні. Лиманська ОТГ на початку 2016 року, для відкриття ЦНАПу, отримала допомогу від міжнародної агенції USAID.

Як залишити працюючі амбулаторії?

Питання медичних закладів в новій громаді потребує окремої уваги. Зрозуміло, що в місті є лікарні, в яких обслуговуються мешканці міста, але якщо йти шляхом скорочення медичних закладів первинного рівня, в громаді виросте навантаження на ті, що залишаться. Це може значно погіршити умови надання медичних послуг та з рештою вплине на стан здоров’я людей. В інтересах кожної громади – це надання якісних медичних послуг, бо до таких послуг звертаються всі мешканці рано чи пізно. Їх якість напряму впливає на перспективи громади. Це питання необхідно обговорювати вже зараз, за участю профільних представників всіх рад, що будуть об’єднанні. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]