Експерт з децентралізації в Україні про досвід утворення Соледарської ОТГ

Семаковська Тетяна 18:04, 1 Серпня 2017

Як тривав процес утворення, з якими труднощами довелось зіштовхнутись керівництву, що очікує попереду нову об’єднану Соледарську громаду коментує секретар Ради донорів з питань децентралізації в Україні, Сергій Попов в рамках проекту “Децентралізація в деталях”.

popov 04d3e 3c8e2Соледарську громаду вже сьогодні можна приводити як позитивний приклад впровадження реформи з децентралізації. Шлях формування їх громади був не простим. На самому початку не всі сільські ради, яким Соледар пропонував об’єднуватись, хотіли робити громаду. З дев’яти сільських рад погодились лише п’ять. Провівши процедуру об’єднання в 2015 році, вони не встигли вчасно завершити всі процедури до моменту оголошення перших місцевих виборів ЦВК. В 2016 році вони ініціювали процедуру заново, направивши запрошення до всіх дев’яти рад знов. Отримавши від всіх позитивні відповіді, перед містом повстало нове випробування. Саме місто Соледар мало підпорядкування місту Бахмуту, а сільські ради підпорядковувались Бахмутському району. ЦВК не хотіло оголошувати вибори із-за різниці підпорядкування рад. Спільними зусиллями офісу реформ в Донецькій області, Донецькій обласній державній адміністрації та підтримки з боку Народних депутатів були підготовлені відповідні документи для розгляду в ВРУ. Місто Соледар змінило своє підпорядкування на місто районного значення в межах Бахмутського району. Тільки після рішення ВРУ, були оголошені перші місцеві вибори в Соледарській об’єднаній громаді.

Сьогодні громада знаходиться в прямих міжбюджетних відносинах і має значні надходження податків та зборів до власного бюджету. Справедливо було підмічено, що цих коштів не вистачає, оскільки за 25 років окремого існування всіх десяти рад, що наразі об’єднались, у кожної накопичилось багато проблем. Перед ново обраною владою стоїть багато викликів, за короткий період часу вони мають втілити зміни, що дадуть відчутне полегшення життя мешканців такої громади. Тільки тоді реформа матиме успіх.

Вже можна перелічувати перші переможні кроки, які вдалось зробити ново обраній владі: покращення транспортного сполучення, безкоштовне харчування учнів перших-четвертих класів, заміна вікон та ремонт в дитячих садках. За півроку вже є перші результати. Хоча ще і рано підводити риску та давати оцінку виконавчому комітету, депутатам, службам. Соледарська ОТГ в цьому році отримує 8,5 млн субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади. Ці кошти будуть спрямовані на вирішення проблем, що є в сільській місцевості. 

         В цьому році з державного бюджету виділяються 4 мільярди на розвиток медичної інфраструктури первинного рівня. Окрім того, що наразі триває формування межшпитальних округів, до кінця 2018 року мають бути сформовані і амбулаторні округи. Такі округи будуть в рамках межоб’єднаних громад і за їх утримання відповідатимуть самі громади. Держава надаватиме допомогу в розвитку такої інфраструктури, як на будівництво, так і на технічне обладнання. Соледарська громада має всі шанси в цьому році отримати додатково з бюджету на реконструкцію своєї амбулаторії від 6 до 10 мільйонів гривень. За планами МОЗ кожен округ має покривати населення чисельністю 5-6 тисяч, це значить що в кожному селі амбулаторії не буде. Якщо говорити про густо населені території, чи громади, де мешкає більше 10 тисяч населення, то діятиме норма покриття територій кожною амбулаторією, а це 5-6 километрів дорогами з твердим покриттям. Щодо лікарського складу, то передбачається, що амбулаторія матиме три лікаря, на кожного лікаря ще по три людини обслуговуючого медперсоналу. Стосовно лабораторій, то тут влада кожної громади має приймати рішення самостійно: чи буде вона робити її в своїй поліклініці, оскільки подальше утримання поліклініки буде здійснюватися за рахунок місцевого бюджету.

         Перші кроки на шляху формування Соледарської об’єднаної громади були не легкими. Для подальшого розвитку потрібно формувати команду з активних людей, які хочуть змінювати життя на краще в своїх населених пунктах. Варто також використовувати і ти можливості, що надає сьогодні, як уряд України, так і міжнародні організації. 

 150 2c28f be3cb f2087

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]