Скучили за концератми? В Бахмуті відкривають сцену у верхньому парку (Афіша)

Семаковська Тетяна 14:16, 2 Серпня 2017

Офіційне відкриття сцени відбудеться 4 серпня – бахмутчан чекає вечірній концерт, 2 і 3 серпня на сцені також відбудуться цікаві події. До міста завітає Конгрес активістів культури, креативні митці та архітектори, відкриють скульптуру “Тінь поета”. Всі ці події проходять в рамках проекту «Метамісто:Схід».

В Україні і за кордоном продовжують розвиватися теми створення публічних просторів для розвитку міст, щоб розширити дозвілля містян. Методи, які використовують сучасні архітектори, не потребують значних фінансових затрат, роблячи акцент не на складних капітальних будівельних роботах, а на функціональності та забезпеченнізапитів містян.

Під час втілення урбаністичного напрямку проекту “Метамісто: Схід” в Бахмуті, що реалізовують команди ГО “Гараж Генг”, ГО Urban Curators та архітектурна студія Formografia за сприяння Бахмутської міської адміністрації було вирішено працювати з ГО “Велоінтеграція”, дирекцією Верхнього парку та активними місцевими над створенням публічного простору – поліфункціональний простір на території Верхнього парку.

563 e25da

Локація, яку обрано для створення простору – зелена зона (територія біля центральної алеї, мотузкового парку та скейт-парку) у Верхньому парку. Проект розроблявся на основі попереднього якісного дослідження міста – глибинного інтерв’ювання мешканців, екскурсій, мапування, брейнсторму ідей, консультування з експертами – за участі урбаністів, архітекторів, проектних та культурних менеджерів, громадських активістів та представників органів державної влади і культурних інституцій міста.

356 e5331

 В парку також з’явиться скульптура “Тінь поета”, що на думку кураторів проекту визначачить Міфологему міста.

З 2 по 4 серпня критична маса прекрасних людей збереться, щоб остаточно відмітити на культурній мапі новий простір:

2 серпня о 20:00 приходьте на концерт “Пчела на марсе”.

Гурт із містечка Часів Яр буде грати атмосферну акустику в стилі поп-рок. Слухайте тут: https://goo.gl/sqrAse

3 серпня маємо одразу дві події:

о 19:00 відбудеться зустріч та розмова з харківським художником Константин Зоркин та куратором “Міфологеми міста” Oleksandr Mykhed, які шаманять над втіленням скульптури “Тінь поета” в Нижньому парку.

одразу після о 20:00 запрошуємо на кіноперегляд фільму “Капітан Фантастік”. Вечір організовують наші місцеві друзі із Freedom HUB та Arthouse Traffic.

612 78f2b

4 серпня також дів події:

10.00-14.00 Аналіз культурного поля міста у партнерстві з Конгресом активістів культури. Захід відбудеться в Центральній бібліотеці, вул. Миру, 27.

20:00 розпочнемо концерт-відкриття простору у Верхньому парку. Із Києва вже пакують валізи:

Віра та Владислав із гурту Peredmova. Вони зіграють щирий та ніжний євро-поп, загорнутий в хіп-хоп біти та хвою Верхнього.

Ольга та Рустам із Cloud Jam (world music) зарядять простір своєю магією музики та атмосферним вокалом в стилі етно-фольк.

А також до нас прийдуть місцеві таланти із Бахмутського коледжу мистецтв імені Івана Карабиця:

Олександр Хмарний, клавесин та Галина Сироватська, скрипка

Альона Каширіна, “Молитва”, вокал

Христина Чмирьова, “Миллион голосов”, вокал

Вхід безкоштовний.

“Метамісто: Схід” — проект для невеликих міст, який допомагає містам та їх мешканцям виявити вектори культурного, урбаністичного, економічного, особистісного розвитку.

Проект здійснюється у партнерстві з urban curators, Congress of Сultural Activists / Конгрес Активістів Культури, архітектурним бюро Formografia design studio, міською радою, ГО «Велоінтеграція» (Бахмут) в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», яка здійснюється Pact в Україні, та проекту UCBI – Українська ініціатива зміцнення громадської довіри, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]