“Децентралізація в деталях”: на питання мешканців Сіверської ОТГ відповідає місцевий експерт

Семаковська Тетяна 14:23, 2 Серпня 2017

Мешканці Сіверської територіальної громади  вже живуть в новій формації три місяці. Про що вони турбуються, чого очікують, на що сподіваються, у чому розчарувались? На всі їх запитання відповідає політолог, економіко-правовий експерт Петро Тутов.

З коментаріями Петра Тутова на запитання Опитненьскої,ІванівськіоїПокровської,Зайцівської,Клинівської сільрад ми знайомили читачів у минулих матеріалах. Зараз експерт коментує побоювання мешканців Сіверської ОТГ.

Як будуть розподілятись фінансові кошти в залежності від категорії населення громади: перевага сільського або місцевого населення?

Бюджет об’єднаної громади формується з декілька джерел. Власні надходження – у вигляді податків та зборів, медична та освітня субвенція, яка розраховується в залежності від кількості загального населення, і третє – субвенція на розвиток громади. Як раз остання і розраховується в залежності саме сільського населення та площі громади. Але використання та розподіл цієї субвенції  буде залежить від рішення депутатського корпусу.

 

Чи з’являться робочі місця та нові можливості для розвитку громади?

Ситуація з робочими місцями у Сіверську дійсно дуже складна. Раніше люди працювали на нефтепереробчому комбінаті, ПРаТ “Ізосев”, який зараз банкрут, на сільських підприємствах. Але завжди існує можливість залучати інвестиції для всієї громади. Наприклад, за І квартал 2017 року, інвестиції у сільське господарство склали 403 мільйона доларів США, майже 11 мільярдів гривень. Дані кошти можна направляти на оновлення основних засобів, а це допомагає ефективніше працювати та заробляти додаткові кошти для бюджету громади, і вже потім розвивати виробництво та інші сфери громади.

Чи покращиться становище інфраструктури громади в цілому: дороги, освітлення, сквери та інше?   

“Всі питання, пов’язані з інфраструктурою громади будуть вирішувати депутати на місцевому рівні. Якщо розглядати, наприклад, стан дороги до села Серебрянка, то там дуже часто ходить технологічний транспорт і вона знаходиться дуже в поганому стані. Проблему можна вирішити, на мій погляд, двома способами. Власники кар’єру повинні розглянути питання пайової участі у  роботах по ремонту та відбудови цієї дороги. Або керівники місцевого самоврядування можуть за допомогою суду стягнути збиток з власників за пошкоджену дорогу.

Чи налагодиться водопостачання для мешканців Сіверська?

Бюджет Сіверської ОТГ дотаційний та говорити, що на всі напрямки вистачить фінансових коштів – не вірно та передчасно. З’являться додаткові кошти, сформується інвестиційний клімат і тоді можна буде розподіляти кошти і в сферу ЖКГ, і на ремонт доріг і на соціальні об’єкти.

Нові резерви поповнення бюджету для Сіверської ОТГ

Нове керівництво громади поводить себе активно та публічно, що може стати гарним прикладом для інших громад. Новий голова розглядає резерви поповнення бюджету, наприклад, проводить інвентаризацію земель приватних підприємців щодо розташування їх торгівельних майданчиків. Але я вважаю, що найголовніше – це інвентаризація сільськогосподарських земель. В тому році був випадок використання сільськогосподарської землі, площею 42 га без оформлення. По сьогоднішній час проблема не вирішена. А такі заходи допоможуть залучити додаткові кошти в загальний бюджет громади.

Чи буде поповнюватися бібліотечний фонд Сіверської ОТГ від району?

На жаль роль бібліотек сьогодні знижується. Треба шукати інші способи залучення читачів. Сіверська бібліотека, наприклад, впроваджують Інтернет. Я думаю, що питання поповнення бібліотечного фонду буде вирішуватись тільки на рівні громади.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]